TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иднината дефинитивнпо пристигна: Кинезите направија летачко такси, погледнете го во акција

Сител - 14.02.2018

Кинеската техно-компанија ЕХанг Инц. го претстави првиот дрон на светот, способен да превезува патници. Такси дронот ЕХанг 184 доживеа деби во јужнокинескиот град Гвангжу. Како што се наведува, со беспилотното такси управува автоматски систем за ...

Кинезите претставија летачко такси (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2018

Кинеската техно-компанија „ЕХанг инк“ минатиот вторник го претстави првиот дрон во светот способен за превоз на патници. Такси-дронот наречен Еханг 184 го доживеа своето деби во кинескиот град Гуанчжоу во јужниот дел на Кина.