TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германија ја декласираше Црна Гора

ТВ21 - 13.01.2018

Актуелниот ракометен европски првак Германија ја декласираше Црна Гора со 32-19 во првиот меч од група Ц во која е и Македонија на ЕП кое вчера почна во Хрватска. Уве Генсхајмер даде девет гола, Пол Друкс даде пет гола, а по три погодоци запишаа ...

Ѓукиќ по поразот од Германија: Шансата ќе ја бараме против Македонија и Словенија

Спортклуб - 13.01.2018

Црна Гора претрпе убедлив пораз од актуелниот европски првак Германија со 32:19 во првиот натпревар од првото коло во Групата Ц на Европското првенство. Селекторот на Црна Гора, Драган Ѓукиќ, му честиташе на европскиот првак и најави дека неговиот ...

Европскиот првак Германија ја декласираше Црна Гора

Република - 13.01.2018

Актуелниот ракометен европски првак Германија ја декласираше Црна Гора со 32-19 во првиот меч од група Ц во која е и Македонија на ЕП кое вчера почна во Хрватска. Предводени од Уве Генсхајмер, кој имаше само едно промашување и постигна девет гола, ...

Разочараност во таборот на Црногорците

Екипа - 13.01.2018

ЕКИПА во Загреб, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Селекторот на Црна Гора, Драган Ѓукиќ, не го криеше разочарувањето по слабиот настап на својата репрезентација и убедливиот пораз од Германија, откривајќи дека очекувал поголема ...

Шампионска лекција за Црна Гора, Германците фуриозни на стартот

МКД - 13.01.2018

Актуелниот европски шампион, Германија ја „прегази" Црна Гора во првиот натпревар од нашата група на ЕП 2018, „Панцирите" славеа со високи 32-19 Германија важеше за голем фаворит во пресрет на мечот, и избраниците на Прокоп токму тоа го демонстрираа ...

Германија ја декласираше Црна Гора

Нетпрес - 13.01.2018

Во средбата од првото коло од Групата Ц на Европското ракометно првенство во Хрватска, бранителот на титулата Германија во Загреб убедливо ја совлада Црна Гора со 32:19 (17:9), во пресрет на вториот меч од групата во којашто од 19,30 часот започна ...

Ѓукиќ: Германците играа како европски прваци, шанса ќе бараме против Македонија и Словенија

Gol.mk - 13.01.2018

Селекторот на Црна Гора, Драган Ѓукиќ го призна поразот против бранителот на европскиот трон Германија во првото коло од групата Ц на Европското првенство (ЕП) во Хрватска. Тој го пофали противникот и најави потрага по бодови на дуелите против ...

ЕП Ракомет: Генсхајмер ја торпедираше Црна Гора

Сител - 13.01.2018

Во отсуство на својот најдобар играч Вуко Борозан, Црногорците беа немоќни да му се спротистават на силниот противник кој на крајот славеше со 32-19. По слабиот почеток на мечот на двете селекции Германците почнаа да го мелат противникот со водство ...

Германска ракометна лекција за Црна Гора

Екипа - 13.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б.Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Актуелниот европски шампион, репрезентацијата на Германија тргна во одбрана на титулата со убедлива победа против Црна Гора со 32-19, во првиот натпреавр од групата Ц на ЕП ...

Европскиот првак безмилосен: Црногорците прегазени од германската машина

Sport 1 - 13.01.2018

Актуелниот европски шампион Германија безмилосно ја прегазија Црна Гора со 32-19 во првиот меч од нашата група, во кој Црногорците немаа ама баш никакви шанси на денешниот меч на Европското ракометно првенство во Хрватска.

Германската машинерија и оддржа лекција по модерен ракомет на Црна Гора

Спортски - 13.01.2018

Германија убедливо славеше над Црна Гора во рамки на првото голо од ЕП во Хрватска. Германската машинерија триумфираше со 32:19, а Црна Гора беше отпишана уште на самиот старт. Германија веќе по првите 10тина минути се одлепи резултатски, па со ...

Германија лесно до бодовите против Црна Гора

Дерби - 13.01.2018

Актуелниот европски шампион Германија го започна походот кон одбрана на титулата со убедлива победа над Црна Гора (32:19). Германците цел натпревар имаа сигурна предност и рутински стигнаа до првите бодови, во групата каде настапува и македонската ...

Очајни Црногорци и германска машина за почеток на ЕП

SportMedia - 13.01.2018

Црна Гора уште во првото коло ја потврди аутсајдерската улога во нашата група Ц. Што значи Вуко Борозан за тимот на Драган Ѓукиќ потврди Германија. Бранителот на титулата лесно и убедливо славеше со 32-19 (17-9) и на дело покажа зошто е фаворит.

Moќната Германија ја прегази Црна Гора во Загреб

24 Ракомет - 13.01.2018

Во првиот натпревар од првиот натпреварувачки ден во Загреб, а втор на Европското првенство, актуелниот европски првак ја започна одбраната на титутлата со импресивна игра и висока победа над Црна Гора од 32:19.

ЕП во ракомет: Германија рутински против Црна Гора

Локално - 13.01.2018

На денешната прва средба од Групата Ц, Германија го оправда статусот на фаворит во овој меч и рутински ја совлада Црна Гора со 32:19. Германците одиграа на врвно ниво во двете полувремиња, како во нападот, така и во одбраната.

Марковиќ: Против Македонија имаме најреални шанси за победа!

Gol.mk - 12.01.2018

Игор Марковиќ, еден од најискусните ракометари на Драган Ѓукиќ, е свесен дека селекцијата на Црна Гора е апсолутен аутсајдер на утрешниот меч со Германија, во рамки од првото коло на групната фаза на Европското првенство во Хрватска.

Борозан повреден во сообраќајка – неизвесен за настап на ЕП во Хрватска

Телма - 12.01.2018

Ракометарот на Вардар, Вуко Борозан, синоќа имал сообраќајна несреќа, но за среќа поминал без сериозни повреди, објавија црногорските медиуми. Голема е веројатноста ракометарот да го пропушти претстојното Европско првенство во Хрватска, што би било ...

КЛАДЕЊЕ.МК: Анализа на репрезентацијата на Црна Гора

Спортски - 12.01.2018

Црна Гора се наоѓа во групата Ц, заедно со Македонија, Словенија и Германија и е голем аутсајдер. Оваа репрезентација се уште ја бара својата прва победа на Европските првенства и тешко дека ќе ја забележи во Хрватска.

„Панцирите“ покажаа моќ на првиот меч од нашата група: Германија ја торпедираше Црна Гора

Курир - 13.01.2018

Генсхајмер со девет погодоци и само едно промашување, беше прв играч на средбата. Пол Друкс имаше 100% ефект и пет гола, а по три погодоци имаа Вајнхолд, Колбахер и Кун. Одличен натпревар имаше и голманот Волф кој забележа 12 одрани (46%).

Црна Гора често игра длабока зона 3-2-1...

Н.Македонија - 12.01.2018

Противникот на Македонија во 2. коло на ЕП, кој ќе игра без левиот бек Борозан и без голманот Симиќ, во одбраната најчесто игра одбранбена формација, која голем дел од репрезентациите не се навикнати да ја напаѓаат Малерозниот почеток и крај на ...

Генсхајмер ја торпедираше Црна Гора

Sport M - 13.01.2018

Во отсуство на својот најдобар играч Вуко Борозан, Црногорците беа немоќни да му се спротистават на силниот противник кој на крајот славеше со 32-19. По слабиот почеток на мечот на двете селекции Германците почнаа да го мелат противникот со водство ...

Црногорците се главни аутсајдери, но порачаа: Посилни сме од проблемите

SportMedia - 12.01.2018

Без првата ѕвезда во тимот, Вуко Борозан и голманот Небојша Симиќ, репрезентацијата на Црна Гора замина на Европското првенство во Хрватска. Борозан и Симиќ се повредени и затоа не се во составот на селекторот Драган Ѓукиќ.

Ѓукиќ: Повредата на Симиќ нè шокираше

Дерби - 11.01.2018

Репрезентацијата на Црна Гора посакуваше да направи изненадување на ЕП во Хрватска и со историска побееда да стигне и до втората фаза на првенството, но сега тие амбиции изгледаат понереални.

Борозан немал сообраќајка туку паднал преку банкина

Sport M - 12.01.2018

Најдобриот играч и стрелец на црногорската репрезентација, Вуко Борозан, на 18 декември минатата година во сообраќајна несреќа се здоби со повреда на рамото и бутниот мускул поради што ќе го пропушти Европското првенство, беше информацијата што ја ...

КЛАДЕЊЕ.МК: Анализа на репрезентацијата на Црна Гора

Таратур - 12.01.2018

Црна Гора се наоѓа во групата Ц, заедно со Македонија, Словенија и Германија и е голем аутсајдер. Оваа репрезентација сеуште ја бара својата прва победа на Европските првенства и тешко дека ќе ја забележи во Хрватска.