TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдени телата на господар и слуга кои настрадале во ерупцијата во Помпеја

Кајгана - 22.11.2020

Археолозите открија исклучително добро сочувани остатоци од двајца мажи кои загинале во вулканската ерупција на планината Везув, која го уништи древниот римски град Помпеја во 79 година од новата ера, објави вчера италијанското Министерство за ...

Во Помпеја најдени одлично сочувани останки од луѓе што загинале во ерупцијата во 79 година (ФОТО)

МКД - 22.11.2020

Археолозите откриja одлично зачувани останки од двајца мажи што загинале во ерупцијата на Везув во 79 година. ...

Во Помпеја најдени зачувани тела од загинати во ерупцијата во 79 година

Канал5 - 21.11.2020

Археолозите откриле одлично зачувани остатоци од двајца мажи кои починале во ерупцијата на Везув во 79 година. Тоа е една од најпознатите вулкански ерупции во историјата, во која бил уништен римскиот град Помпеја.

Нови откритија во Помпеја: Археолозите пронајдоа зачувани тела

Локално - 21.11.2020

Археолозите пронајдоа одлично зачувани тела на двајца мажи кои загинаа во вулканска ерупција која го уништи античкиот римски град Помпеја во 79 година од новата ера, објави во саботата италијанското Министерство за култура, пренесe Ројтерс.

Во Помпеја откопани „речиси совршени“ остатоци од господар и неговиот слуга

Независен - 21.11.2020

И двајцата се жртви од големата ерупција на вулканот Везув во 79 година од нашата ера Речиси совршено сочуваните остатоци од двајца мажи се откриени во едно извонредно откритие во античкиот римски град Помпеја.

Археолозите во Помпеја пронашле совршено сочувани тела на настрадани во 79 година од новата ера/ВИДЕО

Вечер Прес - 21.11.2020

Фото: screenshot Youtube Речиси совршено сочуваните остатоци од двајца мажи се пронајдени во античкиот римски град Помпеја. Телата на еден богат човек и неговиот роб биле пронајдени за време на археолошкото истражување во Помпеја во парк во ...

Археолозите во Помпеја пронашле зачувани тела на господар и слуга кои настрадале во ерупцијата

Сител - 22.11.2020

Археолозите открија исклучително добро сочувани остатоци од двајца мажи кои загинале во вулканската ерупција на планината Везув, која го уништи древниот римски град Помпеја во 79 година од новата ера, објави вчера италијанското Министерство за ...

Археолозите во Помпеја пронашле зачувани тела на господар и слуга кои настрадале во ерупцијата

4NEWS - 22.11.2020

Археолозите открија исклучително добро сочувани остатоци од двајца мажи кои загинале во вулканската ерупција на планината Везув, која го уништи древниот римски град Помпеја во 79 година од новата ера, објави вчера италијанското Министерство за ...