TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Пожарите ја зедоа првата жртва, СДСМ мора да сноси одговорност

24 Вести - 06.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДС излегува на виделина. Неадекватниот однос на СДС со пожарите вчера ја однесе првата човечка жртва во скопското село Љуботен, каде е пронајдено изгорено човечко тело.

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на СДСМ ја однесе првата жртва од пожарите

МКД - 06.08.2017

Неадекватниот однос на СДС со пожарите вчера ја однесе првата човечка жртва во скопското село Љуботен, каде е пронајдено изгорено човечко тело. Изгубен е живот кој со навремена реакција на институциите би бил спасен, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на СДС ја однесе првата жртва од пожарите

Република - 06.08.2017

Неадекватниот однос на СДС со пожарите вчера ја однесе првата човечка жртва во скопското село Љуботен, каде е пронајдено изгорено човечко тело. Изгубен е живот кој со навремена реакција на институциите би бил спасен, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Пожарите не стивнуваат, надлежните се мачат со гасењето

24 Вести - 05.08.2017

Пожарите низ земјава се уште беснеат – расте притисокот за одговорност на институциите. Екипите на сите надлежни служби се на терен, но не можат да се справат со пламените јазици кои се шират низ земјава.

Работите отидоа предалеку: Во еден ден изгорени пет куќи и еден загубен живот, СДСМ мора да понесе одговорност за ...

Курир - 05.08.2017

Неспособноста на СДСМ да се справи со пожарите ескалира. Пет куќи изгореа до темел во с. Могилец и граѓаните останаа без своите домови, а десетици се евакуирани токму поради непреземањето сериозна акција од страна на власта.

Караџоски: Активни околу 30 пожари, најодговорни се институциите кои што затаиле

Курир - 05.08.2017

Оваа година ќе биде една од покритичните со појавата на пожарите и со штетата што тие ја предизвикуваат. До овој момент имаме повеќе од 30 активни пожари во Република Македонија, еден од покритичните пожари е во Требоље во општина Македонски Брод ...

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поради незаинтересираноста на Владата поднесе барање за итна седница и ...

Курир - 05.08.2017

Во летните периоди поради високите температури доаѓа до масовно палење на шумите во Република Македонија, а она поради што сме собрани денес е инертната реакција на Владата. Имено во поречието, во селото Требовље имаме веќе 14 дена активен пожар кој ...

Димовски за пожарите: Жално е државата вака да се однесува кон сопствениот народ

Курир - 05.08.2017

Жално е државата вака да се однесува кон сопствениот народ. Доколку сега не се локализираат пожарите, во септември нè чекаат уште поголеми пожари, изјави на панел – дискусијата организирана од ВМРО-ДПМНЕ поранешниот министер за земјоделство, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев е неспособна да се справи со пожарите

МКД - 05.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДСМ ја претворија Република Македонија во една голема еколошка катастрофа, со пожари на секој чекор, каде веќе почнаа да горат и куќи, и каде горат и по неколку децениски дрвја кои се белите дробови на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не може да се справи со пожарите...

Н.Македонија - 05.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не може да се справи со пожарите ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата дека не може да се справи со пожарите. - Владата на Заев веќе неколку денови не може да изгаси нормални летни пожари.

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на СДС ја однесе првата жртва од пожарите

Курир - 06.08.2017

Неадекватниот однос на СДС со пожарите вчера ја однесе првата човечка жртва во скопското село Љуботен, каде е пронајдено изгорено човечко тело. Изгубен е живот кој со навремена реакција на институциите би бил спасен, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Во еден ден изгорени пет куќи и еден загубен живот, а СДСМ носи закон за двојазичност

Нетпрес - 05.08.2017

За ваквото однесување, негрижа и неажурност и затајување на институциите кои резултираа со материјални жртви, а не е разјаснета нивната улога и во случајот со човечки жртви односно дали можеле да спречат да се случи катастрофалното сценарио, власта ...

Караџоски: За пожарите најодговорни се институциите кои што затаија

Република - 05.08.2017

Оваа година ќе биде една од покритичните со појавата на пожарите и со штетата што тие ја предизвикуваат. До овој момент имаме повеќе од 30 активни пожари во Република Македонија, еден од покритичните пожари е во Требоље во општина Македонски Брод ...

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ поради незаинтересираноста на Владата поднесе барање за итна седница и расправа за пожарите

Нетпрес - 05.08.2017

Ние како пратеничка група гледајќи ја инертната слаба и незаинтересирана реакција на Владата поднесовме барање за итна седница и расправа за она што се случува во Македонија, образложи пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Во летните периоди поради високите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мaкедонија гори, а Заев со прст не мрднува

А1 On - 05.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДС ја претворија Република Македонија во една голема еколошка катастрофа, со пожари на секој чекор, каде веќе почнаа да горат и куќи, и каде горат и по неколку децениски дрвја кои се белите дробови на државата, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не може да се справи со пожарите

Канал5 - 05.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата дека не може да се справи со пожарите. - Владата на Заев веќе неколку денови не може да изгаси нормални летни пожари. Пожари беснеат во Зрновци, Ѓорче Петров, Сарај, Матка, а Владата на Заев ги игнорира и со прст ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на СДСМ ја однесе првата жртва од пожарите

Макфакс - 06.08.2017

Неадекватниот однос на СДС со пожарите вчера ја однесе првата човечка жртва во скопското село Љуботен, каде е пронајдено изгорено човечко тело. Изгубен е живот кој со навремена реакција на институциите би бил спасен, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Македонија гори, а Заев по одмори: Владата на СДСМ неспособна да се справи со пожарите

Курир - 06.08.2017

Додека пожарите беснеат на повеќе локации низ Македонија, премиерот Зоран Заев си тера одмор во Охрид. Неспособноста на СДСМ да се справи со пожарите ескалира, но тоа не е причина премиерот да го прекине својот одмор.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев е неспособна да се справи со пожарите

Курир - 05.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДСМ ја претворија Република Македонија во една голема еколошка катастрофа, со пожари на секој чекор, каде веќе почнаа да горат и куќи, и каде горат и по неколку децениски дрвја кои се белите дробови на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не може да се справи со пожарите

Сител - 05.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата дека не може да се справи со пожарите. - Владата на Заев веќе неколку денови не може да изгаси нормални летни пожари. Пожари беснеат во Зрновци, Ѓорче Петров, Сарај, Матка, а Владата на Заев ги игнорира и со прст ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на СДСМ ја однесе првата жртва од пожарите

Нетпрес - 06.08.2017

СДС мора да сноси одговорност за пожарите кои со ненавремено локализирање прераснаа во хаос, а цела Македонија е претворена во едно огромно жариште, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ Неадекватниот однос на СДСМ со пожарите вчера ја однесе првата човечка жртва ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата неспособна да се справи со пожарите

Нетпрес - 05.08.2017

Владата на Заев веќе неколку денови не може да изгаси нормални летни пожари, кои поради нивната неажурност и ненавремена интервенција за локализација на истиот прерасна во вистинска опасност за жителите на Поречието Неспособноста и неажурноста на ...

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата дека не може да се справи со пожарите

Вечер Прес - 05.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата дека не може да се справи со пожарите. - Владата на Заев веќе неколку денови не може да изгаси нормални летни пожари. Пожари беснеат во Зрновци, Ѓорче Петров, Сарај, Матка, а Владата на Заев ги игнорира и со прст ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неадекватниот однос на СДС со пожарите вчера ја однесе првата човечка жртва

Стандард - 06.08.2017

„Неспособноста и неажурноста на СДС излегува на виделина. Граѓаните и државата се жртви на несериозниот однос на новата влада на Заев, на која поважно и е да ја партизира државата, отколку да помогне во гаснењето на пожарите кои полека голтаат цели ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на владата ја претвори државата во еколошка катастрофа

Мета - 05.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДС ја претворија Македонија во една голема еколошка катастрофа, со пожари на секој чекор, каде веќе почнаа да горат и куќи, и каде горат и по неколку децениски дрвја кои се белите дробови на државата, се вели во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не може да се справи со пожарите

Република - 05.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата дека не може да се справи со пожарите. – Владата на Заев веќе неколку денови не може да изгаси нормални летни пожари. Пожари беснеат во Зрновци, Ѓорче Петров, Сарај, Матка, а Владата на Заев ги игнорира и со прст ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев е неспособна да се справи со пожарите

Макфакс - 05.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДСМ ја претворија Република Македонија во една голема еколошка катастрофа, со пожари на секој чекор, каде веќе почнаа да горат и куќи, и каде горат и по неколку децениски дрвја кои се белите дробови на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не може да се справи со пожарите

ТВ21 - 05.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата дека не може да се справи со пожарите. – Владата на Заев веќе неколку денови не може да изгаси нормални летни пожари. Пожари беснеат во Зрновци, Ѓорче Петров, Сарај, Матка, а Владата на Заев ги игнорира и со прст ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пожарите ја зедоа првата жртва, СДС мора да сноси одговорност

А1 On - 06.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДС излегува на виделина. Граѓаните и државата се жртви на несериозниот однос на новата влада на Заев, на која поважно и е да ја партизира државата, отколку да помогне во гаснењето на пожарите кои полека голтаат цели ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев веќе неколку денови не може да изгаси нормални летни пожари

Стандард - 05.08.2017

„Неспособноста и неажурноста на СДС ја претворија Република Македонија во една голема еколошка катастрофа, со пожари на секој чекор, каде веќе почнаа да горат и куќи, и каде горат и по неколку децениски дрвја кои се белите дробови на државата“, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Беше потребна човечка жртва за владата на Заев да свика координативна седница за пожарите

ТВ21 - 06.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДС излегува на виделина. Граѓаните и државата се жртви на несериозниот однос на новата влада на Заев, на која поважно и е да ја партизира државата, отколку да помогне во гаснењето на пожарите кои полека голтаат цели ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неадекватниот однос на СДС со пожарите ја однесе првата човечка жртва во Љуботен

Фактор - 06.08.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека неадекватниот однос на СДС со пожарите вчера ја однесе првата човечка жртва во скопското село Љуботен, каде е пронајдено изгорено човечко тело. Велат дека изгубен е живот кој со навремена реакција на институциите би бил ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев е неспособна да се справи со пожарите

Точка - 05.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДСМ ја претворија Република Македонија во една голема еколошка катастрофа, со пожари на секој чекор, каде веќе почнаа да горат и куќи, и каде горат и по неколку децениски дрвја кои се белите дробови на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не може да се справи со пожарите

Локално - 05.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата дека не може да се справи со пожарите. – Владата на Заев веќе неколку денови не може да изгаси нормални летни пожари. Пожари беснеат во Зрновци, Ѓорче Петров, Сарај, Матка, а Владата на Заев ги игнорира и со прст ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неадекватниот однос на СДС со пожарите ја однесе првата човечка жртва

Мета - 06.08.2017

Неадекватниот однос на СДС со пожарите вчера ја однесе првата човечка жртва во скопското село Љуботен, каде е пронајдено изгорено човечко тело. Изгубен е живот кој со навремена реакција на институциите би бил спасен, велат од ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на владата ја претвори државата во еколошка катастрофа

Либертас - 05.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДС ја претворија Македонија во една голема еколошка катастрофа, со пожари на секој чекор, каде веќе почнаа да горат и куќи, и каде горат и по неколку децениски дрвја кои се белите дробови на државата, се вели во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не може да се справи со пожарите

24 Вести - 05.08.2017

Партиски соопштениеја и денеска. ВМРО-ДПМНЕ преку сооптшение ја обвини владата дека не може да се справи со пожарите. Владата на Заев веќе неколку денови не може да изгаси нормални летни пожари.

Неспособноста на СДСМ ја однесе првата жртва од пожарите

Тера - 06.08.2017

„Неспособноста и неажурноста на СДС излегува на виделина. Граѓаните и државата се жртви на несериозниот однос на новата влада на Заев, на која поважно и е да ја партизира државата, отколку да помогне во гаснењето на пожарите кои полека голтаат цели ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев неспособна да изгаси нормални летни пожари

Фактор - 05.08.2017

Неспособноста и неажурноста на СДС ја претворија Република Македонија во една голема еколошка катастрофа, со пожари на секој чекор, каде веќе почнаа да горат и куќи, и каде горат и по неколку децениски дрвја кои се белите дробови на државата, посочи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неадекватниот однос на СДС со пожарите ја однесе првата човечка жртва

Либертас - 06.08.2017

Неадекватниот однос на СДС со пожарите вчера ја однесе првата човечка жртва во скопското село Љуботен, каде е пронајдено изгорено човечко тело. Изгубен е живот кој со навремена реакција на институциите би бил спасен, велат од ВМРО-ДПМНЕ во ...