TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради сушите во Шпанија поскапува маслиновото масло

Фактор - 09.08.2022

Поради сушите во Шпанија, за три до четири месеци ќе скокнат цените на маслиновото масло до 25 отсто. Дека ќе има поскапување предупредува водечкиот шпански извозник „Acisur“. Компанијата е вклучена во производството на повеќе од 200.000 тони ...

Цените на маслиновото масло поради топлотниот бран може да пораснат до 25 отсто

Нетпрес - 09.08.2022

Цените на маслиновото масло поради топлотните бранови во Европа кои влијаат врз производството особено во Шпанија, би можело да порасната за 25 отсто во следните три до четири месеци, предупредува водечкиот шпански извозник „Acisur“.

Цената на маслиновото масло би можела драстично да порасне

Локално - 09.08.2022

Цените на маслиновото масло би можеле да се зголемат за 25 отсто во следните три до четири месеци поради топлотниот бран што влијае на производството во Шпанија, предупредува водечкиот шпански извозник Acesur.

И цената на маслиновото масло би можела драстично да порасне

Скопје24 - 09.08.2022

Инфлацијата ни тропа на вратата секој ден посилно, па по зголемувањето на цените основните намирмици како лебот, брашното и сончогледовото маслото за јадење, сега и цените на маслиновото масло би можеле да се зголемат за дури 25 отсто во следните ...

И цената на маслиновото масло би можела драстично да порасне

Република - 09.08.2022

Инфлацијата ни тропа на вратата секој ден посилно, па по зголемувањето на цените основните намирмици како лебот, брашното и сончогледовото маслото за јадење, сега и цените на маслиновото масло би можеле да се зголемат за дури 25 отсто во следните ...

Се очекува голем раст на цените на маслиновото масло

Канал5 - 09.08.2022

Цените на маслиновото масло би можеле да се зголемат за 25 отсто во следните три до четири месеци поради топлотниот бран што влијае на производството во Шпанија, предупредува водечкиот шпански извозник Ацесур.

Цените на маслиновото масло драстично ќе се зголемат

Денешен - 09.08.2022

Инфлацијата ни тропа на вратата секој ден посилно, па по зголемувањето на цените основните намирмици како лебот, брашното и сончогледовото маслото за јадење, сега и цените на маслиновото масло би можеле да се зголемат за дури 25 отсто во следните ...

Цената на маслиновото масло драстично ќе расте поради топлотниот бран

Вечер Прес - 10.08.2022

Цената на маслиновото масло може да се зголеми бидејќи топлотниот бран, наречен „Луцифер“, силно ја погоди Европа и влијаеше на производството во Шпанија. Директорот за извоз на компанијата Acesura, водечки шпански извозник, Мигел Колменеро, смета ...