TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски за 1Тв: Се подготвува пријава и за Јанко Бачев, никој нема да биде амнестиран

1tv - 20.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија – откри за 1Тв Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој е ...

Спасовски: Организаторите не ги најавија протестите и не обезбедија одржувачи на редот

1tv - 20.06.2018

Улогата на полицијата е да се штитат уставниот поредок, безбедноста на граѓаните и на институциите. Во изминатите години имавме неколку вакви случаи, вели министерот за внатрешни Оливер Спасовски и потсетува дека и самиот бил жртва на нападот врз ...

(Видео) Спасовски: Оние кои протестираат да се откажат од црните сценарија – полицијата ќе го штити народот и државата

1tv - 20.06.2018

– Секој еден кој ќе се обиде да удри полицаец или институција, полицијата мора да реагира и да интервенира. Комитите ги користат како средство во овие протести се до оној момент кога ќе почне постапка против нив.

Спасовски: Интервенцијата на полицијата во неделата по книга

24 Вести - 20.06.2018

Полицијата која употреби солзавец и шок бомби кон демонстрантите во неделата за време на протестот пред Собрането постапи правилно, како по книга, тврди министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Бејли: Го поддржуваме Договорот за името

Алсат-М - 20.06.2018

Додека парламентарното мнозинство го ратификуваше договорот за името, пред Собранието преовладуваше мирна атмосфера. Пет постари лица стоеја спроти Парламентот во знак на протест поради содржината на договорот.

Солзавецот и шок бомбите биле употребени „по книга“, тврди министерот Спасовски

Телма - 20.06.2018

Солзавецот и шок бомбите на инцидентите на протестите во недела биле употребени „по книга“, тврди министерот Оливер Спасовски. По нападите врз полицајците, тактичката процена била употреба на хемиски средства, вели Спасовски кој апелираше ...

Спасовски: Полицијата не употреби прекумерна сила во неделата

Канал5 - 20.06.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ги отфрла како неосновани обвинувањата за употреба на прекумерна сила од страна на полицијата за време на протестите за името во неделата. На солзавецот од полицијата кон демонстрантите во неделата за ...

Спасовски: Полицијата пред Собранието постапи како по книга

Р.С.Европа - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски: Полицијата на протестот во неделата постапи правилно

Press24 - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски: Мирни протести подржуваме, но нема да дозолиме нов 27 април, полицијата не употреби прекумерена сила

Фокус - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Насилството никогаш не ги решило конфликтите

Н.Македонија - 19.06.2018

По вистинската војна помеѓу демонстрантите и полицијата што се случи пред зградата на Собранието во центарот на Скопје, прексиноќа, по потпишувањето на договорот со Грција, седумнаесет лица, од кои десет полицајци, се повредени, а 26 се приведени.

Оливер Спасовски – гостин во специјалното издание на Уреднички брифинг и Студио 1

1tv - 19.06.2018

Специјално издание на Уреднички брифинг и Студио 1. Гостин министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. За сите прашања на кои барате одговор, профилите на 1ТВ на социјалните мрежи се отворени за вас. Дилемите ги решаваме заедно со вас.

Спасовски: Никој кој нападнал институција или полицаец нема да биде амнестиран

Стандард - 20.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски: Организаторите не ги најавија протестите и не обезбедија одржувачи на редот

Либертас - 20.06.2018

Како што рече, тогаш Македонија покажала дека нема институции кои ќе се грижат за безбедноста и случувањата ја урнале довербата во полицијата – луксуз што не смее веќе никогаш да си го дозволи затоа што сме определени на патот кон НАТО и ЕУ и тие ...

Спасовски: Не смееме да дозволиме да има напад на полицијата или институциите

Фактор - 20.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски изјави дека македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените.

Спасовски: Полицијата во неделата постапи правилно

Слободен Печат - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски смета дека полицијата не употребила прекумерна сила на протестите (Видео)

1tv - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски за 1Тв: Се подготвува пријава и за Јанко Бачев, никој нема да биде амнестиран

Либертас - 20.06.2018

-Приведовме 26 лица од кои се идентификувани во масата 12 лица. Материјалите се предадени во јавно обвинителство, денеска цел ден колегите работеа на снимнките и сите кои ке бидат идентификувани ќе бидат приведени и предадени на јавното ...

Спасовски: Полицијата во неделата постапи правилно

Независен - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски смета дека полицијата не употребила прекумерна сила на протестите

Курир - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски: Никој кој нападнал институција или полицаец нема да биде амнестиран

Независен - 20.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски: Полицијата во неделата постапи правилно

Сител - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски смета дека полицијата не употребила прекумерна сила на протестите

Стандард - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски: Никој кој нападнал институција или полицаец нема да биде амнестиран

Н.Македонија - 20.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски смета дека полицијата во неделата постапила правилно

Н.Македонија - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски: Полицијата беше нападната на протестите

Нова ТВ - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски: Никој кој нападнал институција или полицаец нема да биде амнестиран

Press24 - 20.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски: Полицијата во неделата постапи правилно

Канал5 - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата. Но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски: Немаше прекумерна употреба на сила на протестите

Н.Македонија - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски: Никој што нападнал институција или полицаец нема да биде амнестиран

МКД - 20.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски: Полицијата во неделата пред Собранието постапи како по книга

1tv - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски смета дека полицијата не употребила прекумерна сила на протестите

А1 On - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски: Никој кој нападнал институција или полицаец нема да биде амнестиран

Вечер - 20.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски: Полицијата во неделата постапи правилно

Мета - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски: Немаше никаква прекумерна употреба на сила, не може да си дозволи луксуз да се случи уште еден упад во ...

Press24 - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски: Сите кои правеа вандализми ќе бидат приведени, вклучително и Бачев

Фокус - 20.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија – откри за 1Тв Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој е ...

Спасовски: Полицaјците пред Собранието постапија правилно

+инфо - 20.06.2018

Полицијата пред Собранието постапи како по книга Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да ...

Спасовски: Полицијата во неделата постапи правилно

CivilMedia - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски смета дека полицијата не употребила прекумерна сила на протестите

Слободен Печат - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски за 1Тв: Се подготвува пријава и за Јанко Бачев, никој нема да биде амнестиран

iPortal - 21.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија – откри за 1Тв Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој е ...

Спасовски: Полицијата во неделата постапи правилно

Вечер - 20.06.2018

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот ...

Спасовски смета дека полицијата не употребила прекумерна сила на протестите

Сител - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски: Се подготвува пријава за Јанко Бачев

Република - 21.06.2018

-Приведовме 26 лица од кои се идентификувани во масата 12 лица. Материјалите се предадени во јавно обвинителство, денеска цел ден колегите работеа на снимнките и сите кои ке бидат идентификувани ќе бидат приведени и предадени на јавното ...

Спасовски: Полицaјците пред Собрание постапија правилно

Република - 20.06.2018

– Македонските полицајци во неделата беа напаѓани и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција е резултат на оценката на претпоставените, а можам да кажам дека постапиле правилно, изјави министерот за внатрешни работи ...

Спасовски смета дека полицијата не употребила прекумерна сила на протестите

Либертас - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски: Никој кој нападнал институција или полицаец нема да биде амнестиран

CivilMedia - 21.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски смета дека полицијата не употребила прекумерна сила на протестите

24 Вести - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.

Спасовски за 1Тв: Се подготвува пријава и за Јанко Бачев, никој нема да биде амнестиран

Локално - 21.06.2018

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија – откри за 1Тв Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој е ...

Спасовски вели дека полицијата не употребила прекумерна сила на протестите против договорот со Грција

еМагазин - 19.06.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата употребила прекумерна сила за време на протестите пред Собранието.