TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деле Али заминува од Тотенхем, изоставен од тимот за дуелот со Локо Пловдив: Два клуба во игра за неговиот потпис

СуперСпорт - 16.09.2020

Деле Али не е вклучен во составот на Тотенхем кој ќе се соочи со тимот на Локомотив Пловдив во Лига Европа. Во текот на вчерашниот ден се појавија шпекулации поврзани со иднината на играчот кој наводно влегол во конфликт со тренерот Жозе Мурињо.

Бејл чека дозвола за лет во Лондон, неговото заминување од Реал Мадрид поблиску од кога и да е

СуперСпорт - 16.09.2020

Герет Бејл чека дозвола Реал Мадрид да даде зелено светло за тој од главниот град на Шпанија да се упати во Лондон со приватен авион. Причината за тоа ќе биде за да потпише со неговиот поранешен тим, Тотенхем.

Герет Бејл, сепак, се враќа во Тотенхем

SportMedia - 16.09.2020

Герет Бејл се враќа во Тотенхем. Велшкиот репрезентативец одлучил да оди на „Вајт Харт Лејн“, а тоа го потврди и неговиот агент Џонатан Барнет кој додаде дека се блиску до договор. Бејл не е во плановите на Зинедин Зидан, па одамна се пишува за ...

Агентот потврди: Бејл е блиску до враќање во Тотенхем

Спортски - 16.09.2020

Агентот на Герет Бејл изјави дека неговиот клиент е се поблизу до враќање во Тотенхем. Агентот призна дека трансферот е многу комплициран, но Бејл никогаш не бил поблиску до го напушти Реал Мадрид.

Агентот на Бејл: Работиме на трансферот, ова е компликувана зделка

Екипа - 16.09.2020

Велшкиот интернационалец Герет Бејл е на добар пат да се врати во Премиер – лигата и повторно да го облече дресот на Тотенхем. За да се реализира овој трансфер заинтересирани се сите страни, и самиот фудбалер и Реал Мадрид кој сака да се ослободи од ...

Реал и Тотенхем ја договорија сумата за Регилон, следен е трансферот на Бејл

Дерби - 16.09.2020

Реал Мадрид и Тотенхем интензивирано преговараат во изминативе 24 часа, а тоа го откри самиот агент на Герет Бејл кој после подолго време, за првпат ја остави вратата отворена за заминување на неговиот клиент од „Сантијаго Бернабеу“.

Реднап: На Тотенхем му треба магијата на Бејл

Опсервер - 16.09.2020

Лондон, 16 септември 2020 () – Поранешниот тренер на Тотенхем, Хари Реднап е на мислење дека „спарс“ треба да го вратат крилото Герет Бејл низ сегашниот преоден рок. „Петлите“ разговараат со сегашниот клуб на велшанецот Реал Мадрид за потенцијален ...

Агентот на Бејл откри колку е близу до враќање во Тотенхем, прокоментира и Мурињо

Опсервер - 16.09.2020

Лондон, 16 септември 2020 () – Агентот на Герет Бејл изјави дека неговиот клиент е се поблизу до враќање во Тотенхем, но призна дека договорот е тешко да се финализира. – Близу е, но не и официјално.

Јунајтед на шопинг во Италија – по 18-годишно крило!

Спортклуб - 16.09.2020

Манчестер Јунајтед по се изгледа се откажа од трансферот на Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд, но сепак ќе се обиде да се засили до крајот на преодниот рок. Британските медиуми тврдат дека нова цел на Оле Гунар Солскјер е 18-годишниот фудбалер на ...

Мурињо во свој стил проговори за можниот трансфер на Бејл во Тотенхем

Дерби - 16.09.2020

Постои голема можност во овој преоден рок Тотенхем во своите редови да го врати напаѓачот Герет Бејл кој веќе подолго време во втор, трет план во Реал Мадрид. Овие денови се повеќе и повеќе се говори за овој трансфер, па тренерот на Тотенхем, Жозе ...

Реал ќе го искористи Бејл за да го доведе Деле Али

Sport M - 16.09.2020

Се очекува „Лос Бланкос“ да го продаде Герет Бејл на Тотенхем, а за возврат би можеле да ја побараат ѕвездата на „Спарс“, Деле Али. Реал Мадрид не седи со скрстени раце. Според британскиот медиум „Телеграф“, „Кралевите“ ја побарале англиска sвезда ...

Мурињо нема коментар за можниот трансфер на Бејл

TopSport - 16.09.2020

Менаџерот на Тотенхем Жозе Мурињо не сакал да ги коментира наводите дека Герет Бејл би можел да се врати во Лондон. Англичаните тврдат дека менаџерот на Бејл преговара со Тотенхем. Бејл не е во плановите на тренерот на Реал Зинедин Зидан.

Реал го пушта Бејл во Тотенхем, но ќе ја добие ѕвездата на „спарси“

Спортски - 16.09.2020

Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви се обидува да го врати Герет Бејл во клубот и преговорите се во напредна фаза. Минатата недела имаше шпекулации дека „кралевите“ дури би прифатиле да платат половина од неговата плата ако замине на позајмица, ...

Мурињо шмекерски го искоментира можното враќање на Бејл во Тотнем!

Sport 1 - 16.09.2020

Репрезентативецот на Велс, Герет Бејл долго време се поврзуваше со трансфер од Реал Мадрид во Манчестер јунајтед, но според најновите шпекулации тој е блиску до преселба во неговиот поранешен клуб Тотнем.

Бејл се поврзува со Тотенхем, еве што има Мурињо да каже

Спортски - 16.09.2020

Не е тајна дека Жозе Мурињо е фан на играта на Герет Бејл. Мурињо Бејл сакаше да го донесе и во Реал Мадрид (клубот тоа го направи откако замина), а се обиде да го доведе и во Манчестер Јунајтед.

Тотенхем се согласи на големата плата на Бејл, велшанецот пред голем „кам-бек“

SportMedia - 16.09.2020

Реал Мадрид нема ништо да заработи од заминувањето на Герет Бејл, само да се ослободи од него. А тој заминува во својот поранешен клуб Тотенхем, од каде пред седум години замина во Мадрид, и освои се што можеше да се освои.

Деле Али во Реал како дел од трансферот на Бејл?

Кајгана - 16.09.2020

Интересна размена е на повидок откако Гарет Бејл дојде на чекор до враќање во Тотенхем, а во спротивен правец би можел да замине бисерот Деле Али. Според The Telegraph, лондонскиот клуб размислува да му дозволи на 24-годишниот треквартиста да си ...

Мурињо: Бејл знае какво е моето мислење за него

24Фудбал - 16.09.2020

На денешната прес-конференција по повод мечот на Тотнем во квалификациите од Лига Европа, Жозе Мурињо одговараше и на прашања за Герет Бејл. Мурињо е фан на Герет Бејл, Португалецот призна дека сакал да го донесе во Реал Мадрид кога тој бил тренер ...

Манчестер Јунајтед нема да се бори со Тотенхем за Бејл, до крајот на преодниот рок ќе се обидат да го донесат…

Дерби - 16.09.2020

Манчестер Јунајтед барем засега е најголемиот „губитник“ во преодниот рок затоа што ангажираа само еден фудбалер, а јасно е дека на клубот му се потребни повеќе нови играчи. Оле Гунар Солскјер имаше листа од фудбалери кои сака да ги донесе во својот ...

Се е подготвено за големиот трансфер на Герет Бејл

Спортклуб - 16.09.2020

Велшанецот е на прагот конечно да си замине од Реал Мадрид. Шпанските медиуми објавија вчера дека Тотенхем е мошне блиску до договор со Бејл и Реал Мадрид околу трансферот на офанзивецот, а денеска е остварен дополнителен напредок во преговорите и ...

Мурињо со стари навики: Нов клуб, нова жртва меѓу играчите

Спортклуб - 16.09.2020

Можноста за Герет Бејл да се врати во Тотенхем секој ден е се поголема. Сите вклучени страни се заинтересирани за соработка, а се споменува дека кон Мадрид би можел да се упати и Деле Али во вид на едногодишна позајмица.

Мурињо е факторот поради кој Герет Бејл ке се врати „дома“

Дриблинг - 16.09.2020

Тотенхем е пред потпис на Герет Бејл кој по 7 години се враќа „дома“, тврдат медиумите од Англија. Жозе Мурињо го убедил Бејл да се врати во клубот од кој отиде во Реал Мадрид, сега е на пат за Лондон.

Се е подготвено за големиот трансфер на Герет Бејл

Sport M - 16.09.2020

Шпанските, но и англиските медиуми синоќа објавија дека Герет Бејл се враќа онаму каде што се формираше во голем фудбалер, а тоа е Тотенхем. Денеска медиумите пишуваат дека се е подготвено за голем трансфер.

Жозе повторно во негов стил: Ќе биде ли Деле Али новата „жртва“ на Мурињо?

Спортски - 16.09.2020

Oд вчера во медиумите е посебно актуелна веста дека Герет Бејл би можел да се врати во Тотенхем, преговорите наводно веќе се водат на големо. Се шпекулира дека во оваа зделка би можел да биде вклучен Деле Али.

Мурињо влегол во конфликт со играч на Тотенхем, па сега го нуди на Реал во замена за Бејл

Дерби - 16.09.2020

Доцна синоќа како гром од ведро небо се појавија шпекулации дека Тотенхем е сериозно заинтересиран да го врати Герет Бејл во своите редови. „Дејли Мејл“ пренесе дека клубот од Северен Лондон за да го врати Бејл е подготвен да го даде Деле Али кој е ...

Бејл конечно си оди од Реал, Лондон ќе биде неговата старо-нова дестинација

Спортманија - 16.09.2020

Кралскиот клуб најде начин да се ослободи од најскалиот фудбалер кој дремеше на клупата за резерви. Герет Бејл речиси сигурно ќе се врати во тимот од Тотенхем. Ова го потврдува и неговиот менаџер Џонатан Барнет, кој призна дека е во постојан контакт ...

Се е договорено: Мурињо добива засилување од Реал Мадрид!

Спортски - 16.09.2020

Eкипата на Тотенхем ќе добие засилување од Реал Мадрид. Нов фудбалер на Спарсите ќе стане левиот бек Серхио Регулион , одлични 23 годишен фудбалер на тимот од Мадрид. Регулион минатата сезона играше одлично во Севиља.

Бејл се враќа во Тотнем и тоа во спектакуларна размена со Реал Мадрид!

Sport 1 - 16.09.2020

Без разлика што до неодамна беше многу блиску до трансфер во Манчестер Јунајтед, велшкиот репрезентативец Герет Бејл е пред враќање во својот поранешен тим Тотнем и тоа во спектакуларна размена помеѓу оваа екипа и неговиот сегашен клуб, Реал Мадрид.

Јунајтед извиси, Тотенхем го „грабна“ Регуилон

TopSport - 16.09.2020

Серхио Регуилон нема место кај Зинедин Зидан во Реал Мадрид, се поврзуваше со трансфер во Манчестер Јунајтед, но на крајот ќе заврши во редовите на Тотенхем. Реал за левиот бек бара 30.000.000 милиони евра и клаузула во договорот дека ќе може да го ...

Тотенхем пронајде засилување од Реал Мадрид

СуперСпорт - 16.09.2020

Екипата на Тотенхем ќе добие засилување од Реал Мадрид. Новиот играч на Спарс ќе стане лев бек Серхио Регилон, одличниот 23-годишник од мадридскиот тим. Регилон играше фантастично во Севилја минатата сезона.

Реал и Тотенхем пред договор: Бејл се враќа во Лондон во спектакуларна трампа

Спортклуб - 16.09.2020

Иако се чинеше дека кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед, Герет Бејл во моментов е поблиску до враќање во Тотенхем од каде пред седум години се пресели во Реал. Неговиот менаџер Џонатан Барнет призна дека преговорите се во поодмината фаза ...

Деле Али оди во Реал Мадрид како дел од трансферот на Бејл?

24Фудбал - 16.09.2020

Тотнем го нуди Деле Али на Реал Мадрид, тој треба да даде тежина во понудата за ангажман на Герет Бејл кој сака да се врати во Северен Лондон. Тотнем е пред два сериозни трансфери од Реал Мадрид, на пат кон Англија се Регилон и Бејл.

Тотенхем посилен за Регулион

SportMedia - 16.09.2020

Серхио Регулион, досегашниот играч на Реал Мадрид ќе го засили тимот на Тотенхем. Тој минатата сезона одигра фантастично за тимот на Севиља каде што беше позајмен но сепак, ниту тоа не беше доволно за да Зинедин Зидан го вклучи во своите планови.

Тотенхем се засилува од Реал Мадрид

Sport M - 16.09.2020

Нов фудбалер на Тотенхем ќе биде одличниот лев бек Серхио Регулон. 23-годишниот фудбалер е играч на Реал Мадрид, кој минатата сезона играше во дресот на Севиља. Одличните партии сепак не беа доволни Зинедин Зидан да му даде нова шанса.

Се чини дека се е готово, Герет Бејл се враќа онаму каде што беше најдобар, но во трампа за еден фудбалер

Sport M - 16.09.2020

Сагата околу Велшанецот Герет Бејл и Реал Мадрид се чини дека завршува. Голем број на медиуми пренесоа дека е во преговори со Тотенхем, а тоа го потврди и неговиот агент Џонатан Барнет, кој рече дека Бејл се уште го сака Тотенхем и дека сака да се ...

ФОТО: Какво дерби меѓу Тотенхем и Јунајтед за потпис на „голферот“ од Реал Мадрид

Дриблинг - 16.09.2020

Тотенхем ќе го врати Герет Бејл назад во Лондон по седум години, Мурињо го бара Велшанецот назад и за тоа на Реал Мадрид ќе му исплати 20 милиони фунти. Мурињо и Тотенхем практично ќе го победат Јунајтед во трката за потпис на Бјел, тој повеќе ...

Падна договор: Герет Бејл се враќа „дома“ кај Жозе Мурињо

Gol.mk - 16.09.2020

Герет Бејл е непожелен во Реал Мадрид, а како што се најавува од Англија веќе е позната неговата следна дестинација и тој се враќа „дома“. Крилниот играч е пред трансфер во редовите на Тотенхем.

Бејл заминува во Манчестер Јунајтед?

Независен - 15.09.2020

Напаѓачот Герет Бејл може да го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок, пренесува „Ел Мундо Депортиво“. Главен претендент за 31-годишниот Велшанец е Манчестер јунајтед, но клубовите сè уште не се договориле за висината на обесштетувањето.

Бејл може да го напушти Реал

Либертас - 15.09.2020

Напаѓачот Герет Бејл може да го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок, пренесува „Ел Мундо Депортиво“. Главен претендент за 31-годишниот Велшанец е Манчестер јунајтед, но клубовите сè уште не се договориле за висината на обесштетувањето.

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Sport M - 15.09.2020

Лондон, 15 септември 2020 (МИА) – Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски ...

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

+инфо - 15.09.2020

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува ...

Сагата околу трансферот на Бејл е при крај, Тотенхем сака да го врати во старото јато

А1 On - 15.09.2020

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува ...

Се најде клуб: Бејл оди кај Мурињо

Република - 15.09.2020

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува ...

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

MakPress - 15.09.2020

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува ...

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата

Кајгана - 16.09.2020

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува ...

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Сител - 16.09.2020

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува ...

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Денар - 16.09.2020

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува ...

Јунајтед извиси, Тотенхем го „грабна“ Регуилон

Макфакс - 16.09.2020

Серхио Регуилон нема место кај Зинедин Зидан во Реал Мадрид, се поврзуваше со трансфер во Манчестер Јунајтед, но на крајот ќе заврши во редовите на Тотенхем. Реал за левиот бек бара 30.000.000 милиони евра и клаузула во договорот дека ќе може да го ...

Јунајтед извиси, Тотенхем го „грабна“ Регуилон

Точка - 16.09.2020

Серхио Регуилон нема место кај Зинедин Зидан во Реал Мадрид, се поврзуваше со трансфер во Манчестер Јунајтед, но на крајот ќе заврши во редовите на Тотенхем. Реал за левиот бек бара 30.000.000 милиони евра и клаузула во договорот дека ќе може да го ...

Гарет Бејл се враќа во Премиер лигата

Кајгана - 16.09.2020

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Гарет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува ...