TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМФЛ: Вардар се надева на чесноста на Силекс за место во баражот!

Спортски - 14.05.2022

Денес ќе ја добиеме конечната разврска во Втората македонска фудбалска лига. Екипите на Победа и Силекс враќањето во најсилната конкуренција го потврдија уште претходно, а денес ќе се решава кој ќе оди во баражот.

Силекс решава кој во бараж од Западот, Воска или Вардар, Беласица по победа за плејоф!

Sport 1 - 14.05.2022

Второлигашката сезона, последна во ваков облик со две групи, дојде до својот последен чин во кој единствена разврска денеска (17 часот) ќе биде кој ќе игра од Западот и Истокот во баражите за Прва лига против Скопје и Тиквеш идниот викенд, како и ...

Завршна битка во ВМФЛ: Дали Вардар ќе успее да се врати во елитата?

Gol.mk - 14.05.2022

Конечната разврска во Втората македонска фудбалска лига ќе се знае денес, кога ќе се одиграат натпреварите од последното 27. коло од тековната сезона. Победа и Силекс уште минатата недела го потврдија кам-бекот во елитата.

Втора лига Запад: Момент на вистината, Воска или Вардар? Ќе решава…Силекс

МакФудбал - 14.05.2022

Силекс ќе го празнува враќањето во елитата, а жестоката трка на Воска и на Вардар денеска ќе ја има својата разрешница. Само за еден тим ќе има место во баражот за пласман во Првата лига, а треба да ја освои втората позиција во Втората лиза Запад.

ВМФЛ-ЗАПАД: Во Кратово се крои судбината на Воска и Вардар

Фактор - 14.05.2022

Денес се играат средбите од последното 27.коло во ВМФЛ – ЗАПАД, една дилема, Воска или Вардар во баражот за ПМФЛ. Силекс е веќе прволигаш, а од расплетот на натпреварот во Кратово ќе зависи и тоа кој ќе оди во бараж.

Вардарци како никогаш досега ќе навиваат Силекс да победи за нивниот миленик да има шанси да се врати во Прва лига

Спортманија - 14.05.2022

Денеска се игра последното коло од второлигашката конкуренција во македонското фудбалско првенство, а кулминација на Исток и на Запад ќе биде за освојување на второто место. Победа и Силекс сигурно се први веќе го прославија враќањето во Прва лига, ...

Утре во Кратово ќе се одлучува судбината на Воска Спорт и Вардар!

SportMedia - 13.05.2022

За утре од 17 часот закажани се сите пет натпревари од 27.коло во ВМФЛ – ЗАПАД. Главното прашање, а тоа кој ќе биде прв и директно ќе избори пласман во ПМФЛ, е решено. Силексовси си ја завршија работата уште пред две кола, но затоа кратовци се ...