TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешната сопруга на Трамп, Ивана кажа што мисли за Меланија: Ја опиша со еден збор

Женски магазин - 16.09.2020

Ивана Трамп, првата сопруга на американскиот претседател Доналд Трамп, беше гостинка во емисијата „Loose Women“, што се емитува на британската телевизија, и откри детали за нејзината врска со поранешниот сопруг, но и што мисли за Меланија.

Меланија во фустан од 3.700 долари: Овој модел прилега на секоја градба, го крие вишокот килограми и го истакнува ...

Точка - 16.09.2020

Првата дама на Америка ја покажала својата завидна фигура во миди фустан во темносина боја без ракави, кога покрај својот сопруг Доналд Трамп го угостила премиерот на Израел и неговата сопруга во Белата ќука.

Меланија Трамп прави совршени модни избори: Првата дама на Америка изгледа неверојатно гламурозно!

Убавина и Здравје - 15.09.2020

Малиот црн фустан е незаменлив дел од женскиот плакар, бидејќи совршено прилега во секоја пригода Малото црно фустанче е одличен адут и за деловен состанок и за коктел-забава. А на неговата магија не можела да одолее ни Меланија Трамп .

Ја истакна фигурата во бел припиен фустан: Меланија Трамп повторно ги украде погледите

Женски магазин - 15.09.2020

Доказ дека Меланија Трамп може да носи сè што ќе посака е нејзинотo последно издание. Првата дама на САД, повторно ги украде погледите, овојопат во припиен, бел фустан. На денешниот настан, во просториите на Белата куќа, Меланија Трамп, зборуваше за ...

Меланија Трамп носи совршени модни одлуки: Првата дама на САД изгледаше неверојатно!

Слободен Печат - 15.09.2020

Ниту Меланија Трамп не може да одолее на ова легендарно модно парче. Првата дама на Соединетите Американски Држави избра црн фустан до колена за да ја одбележи годишнината од терористичкиот напад со киднапирани патнички авиони на Светскиот трговски ...

Омразата помеѓу Иванка и Меланија Трамп + најновиот моден погодок на Меланија

Црнобело - 15.09.2020

И додека во модните избори е непогрешлива, во односот со Иванка Трамп дефинитивно не ѝ цветаат рози, Меланија за неа дури има и специјален прекар. Меланија Трамп (50) одржа дискусија на округла маса облечена во бел миди фустан од брендот Max Mara, а ...

Првата сопруга на Трамп ја опиша Меланија со еден збор (ВИДЕО)

Канал5 - 14.09.2020

Ивана Трамп, првата сопруга на американскиот претседател Доналд Трамп, гостуваше во британското шоу „ Loose Women “ и зборуваше за нејзината врска со Трамп, но откри и што мисли за Меланија.

Како изгледа Иванка Трамп без шминка?

Црнобело - 14.09.2020

Откако татко ѝ стана претседател на САД, Иванка почна да привлекува многу внимание. Овој период Иванка се претвори и во еден вид модна икона – на секој важен настан, таа се појавува со најдобрите, но и најскапите дизајнерски парчиња.