TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војната во Хрватска меѓу навивачи и полиција

Оff.net - 23.05.2022

Заврши и најинтересната сезона во хрватската фудбалска лига во последните десетина години. За титула сега не беше само Динамо, туку се бркаа уште три други клуба: Осијек, Ријека и Хајдук. Но на крајот „модрите“ од Загреб направија мала бодовна ...

Жесток судир на полицијата со навивачите во Загреб 📷

Спортски

Навивачи на Хајдук нападнаа полицајци по дербито во Загреб, двајца ранети и десетина повредени

MakPress

Навивачи на Хајдук нападнаа полицајци по дербито во Загреб, двајца ранети и десетина повредени

Бриф

Навивачи на Хајдук нападнаа полицајци по дербито во Загреб, двајца ранети и десетина повредени

Либертас

Тепачка меѓу навивачи на Хајдук и полицијата во Загреб, двајца ранети

Фокус

ХАОС НА АВТОПАТ: Навивачи на Хајдук се судрија со полицајци по дербито во Загреб, има повредени (ВИДЕО)

Курир

Опсервер ММС Press24 OhridNews Sport M Канал5

И ТОРЦИДА ИЗЛЕГОА ВО ЈАВНОСТ: Полицијата треба да ги штити граѓаните, а не да пука по нив, секој удар не прави посилни

Фактор - 22.05.2022

Торцида, навивачката група на Хајдук која учествуваше во вчерашните големи немири, штотуку даде изјава на Фејсбук за синоќешните немири. Соопштението Индекс.хр го објавува во целост: „Навивачкиот клуб Хајдук „Торцида Сплит“ бара хрватските државни ...

Хаос во Хрватска: 43 уапсени, 35 повредени во тепачката меѓу „Торцида“ и полицијата (ВИДЕО)

МакФудбал

Хрватската полиција објави снимки од инцидентот, 43 уапсени навивачи, 35 повредени

TopSport

Двајца ранети во судир на полицајци и навивачи во Хрватска

Телма

Хрватската полиција призна дека употребила огнено оружје и дека ранила двајца навивачи на Хајдук

Слободен Печат

Хаос во Хрватска: Огнена пресметка меѓу „Торцида“ и полицијата на автопатот во Загреб (Видео)

Дерби

Торцида се пресметуваше со полицијата, која рани двајца навивачи (ВИДЕО)

Sport 1

TopSport СуперСпорт Слободен Печат Локално Слободен Печат

СЕ ОГЛАСИ ХРВАТСКАТА ПОЛИЦИЈА: Беа 16 полицајци и 260 навивачи, фрлаа ракети на бензинска пумпа, беа агресивни - Еве ги ...

Фактор - 22.05.2022

Стотици навивачи од колоната, која ненадејно застана на патот А1 кај одморалиштето Дешинец кон Сплит, извршија агресивен напад врз 16 полицајци кои беа таму, со употреба на разни предмети и фрлија и запалија факел во близина на бензинската пумпа, ...

Хрватска: 35 ранети и повредени во нападот на навивачи на полицијата

Frontline

Хрватска: 35 ранети и повредени во нападот на навивачи на полицијата

Слободен Печат

Хрватска: 35 ранети и повредени во нападот на навивачи на полицијата

Опсервер

(ВИДЕО) Хрватска: 35 ранети и повредени во нападот на навивачи на полицијата

А1 On

Хрватска: 35 ранети и повредени во нападот на навивачи на полицијата

Сител

СУДИР ВО ХРВАТСКА: 35 ранети и повредени во нападот на навивачи на полицијата

Денешен

+инфо ТВ21 4NEWS Sport M PressingTV Вечер Прес Република MakPress

ИМА ПРОСТРЕЛНА РАНА ВО ДЕСНАТА ПОТКОЛЕНИЦА И Е ОПЕРИРАН - еве што му се случи на еден од навивачите на Хајдук

Фактор - 22.05.2022

Полицајците употребиле присилни средства, вклучително и огнено оружје, за да одбијат напади врз неколку лица, соопшти полицијата. Едно лице е рането во синоќешната масовна пресметка меѓу Торчида и полицијата, и според информациите, тоа е е оперирано ...

(Видео) Тепачка меѓу навивачи на „Хајдук“ со полицијата на автопатот кај Загреб, имало и повредени

Макфакс

(ВИДЕО) ВИДИ ГО! ГО СНИМИВ, ГО СНИМИВ - исплива шокантна снимка од синоќешната тепачка на навивачите со полицијата во Хрватска

Фактор

ДРАМА СЕ СЛУЧУВАЛА СИНОЌА ВО ХРВАТСКА: Тепачка на навивачи на Хајдук со полицијата, двајца ранети и многу повредени

Фактор

Крвава ноќ во близина на Загреб: Полицијата рани двајца навивачи, голем број повредени! (Фото, видео)

Во Центар

ВИДЕО: Сплитски навивачи се степаа со полицијата на автопатот кај Загреб, има ранети

А1 On

(Видео) Тепачка меѓу навивачи на „Хајдук“ со полицијата на автопатот кај Загреб, имало и повредени

Точка

MTM Скопје1