TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Девојчето од дом за деца без родители ја смени изјавата, вели оти лажела дека ја тепале и силувале

Слободен Печат - 23.09.2021

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја променила изјавата во полиција, објави Тв Телма.

Пресврт во велешкиот случај за силување на 15-годишно девојче од домот за деца без родители

Телма - 23.09.2021

Петнаесетгодишното девојче штитеничка на дом за деца без родители ја променила изјавата во полиција дека била тепана и силувана, потврдуваат од СВР Велес за Телма. На службениците им признала дека станува збор за лажно пријавување.

(ВИДЕО) Пресврт: Девојче од Велес без родители кое тврдеше дека е тепано и силувано, ја променила изјавата!

Скопје1 - 23.09.2021

Петнаесетгодишното девојче штитеничка на дом за деца без родители ја променила изјавата во полиција дека била тепана и силувана, потврдуваат од СВР Велес за Телма. На службениците им признала дека станува збор за лажна пријава.

Малолетничкаta koja пријави двајца велешани дека ја тепале и силувале ја повлекла изјавата, полицијата ќе ѝ поднесе ...

Сакам да кажам - 23.09.2021

Малолетната штитеничка која избега од дом во Скопје и пријави дека во Велес била тепана и силувана од двајца 20-годишници ја повлекла изјавата со која ги обвини двете момчиња. Наводниот инцидент се случил вечерта на 18 септември во месноста Дворови.

„Лажев дека ме силуваа“: малолетничката го смени исказот, Обвинителството истражува што е вистината за настанот

МКД - 23.09.2021

Петнаесетгодишната девојка која пријави дека била тепана, па силувана го сменила исказот во полициска станица, потврдуваат за МКД.мк полициски извори. Малолетничката која што побегна од дом од Скопје и со воз замина кај роднини во Велес, првично на ...