TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изгореа две бараки во Шуто Оризари

Фокус - 14.02.2020

Во текот на вчерашниот ден, настанал пожар во бараки во населбата Шуто Оризари а по интервенција на противпожарната екипа, бил изгаснат. „На 13.02.2020 околу 14.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во две монтажни бараки на ул.

Горат две бараки Шуто Оризари (ВИДЕО)

Нетпрес - 13.02.2020

Околу 14.30 часот денеска, избувнал пожар во две бараки во скопската населба Шуто Оризари. Бараките се наоѓаат на улицата „Нов живот“, а според првичните информации повредени лица нема. На терен е излезена екипа на против пожарна ...

Голем пожар во Шуто Оризари – горат неколку бараки

iPortal - 13.02.2020

На улицата „Нов Живот“ во населбата Шутка опожарени се две бараки, дознава Centar.mk . Пожарот се гасне со две возила на противпожарната служба во Скопје. Повеќе детали ...

Голем пожар во Шуто Оризари, горат неколку бараки

Скопје инфо - 13.02.2020

Голем пожар попладнево зафати неколку бараки во населбата Шуто Оризари. Според информации на Скопје Инфо во пожар се зафатени неколку куќи а екипите на противпожарната служба се веќе излезени на терен.

Голем пожар во Шуто Оризари – горат неколку куќи

Centar - 13.02.2020

Голем пожар попладнево зафати неколку бараки во населбата Шуто Оризари, јави Скопје инфо.мк Според информации на Скопје Инфо во пожар се зафатени неколку куќи а екипите на противпожарната служба се веќе излезени на ...

ВИДЕО: Пожар во Шутка - горат две бараки

Press24 - 13.02.2020

Околу 14.30 часот денеска, избувнал пожар во две бараки во скопската населба Шуто Оризари, објави НетПрес. Бараките се наоѓаат на улицата „Нов живот“, а според првичните информации повредени лица нема.

Детали за пожарот во Шутка

Centar - 14.02.2020

На 13.02.2020 околу 14.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во две монтажни бараки на ул.„Нов живот“ во нас.Шуто Оризари, сопственост на С.М.(41) и З.И.(44), двајцата од Скопје.

МВР со детали за пожарот што избувна во Шутка: Изгоре дел од покуќнина

Press24 - 14.02.2020

Кровна конструкција и дел од покуќнина изгореле во пожарот кој избувна вчера во скопската населба Шуто Оризари. -Вчера во 14:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во две монтажни бараки на ул.

Изгореа две бараки во Шуто Оризари

Либертас - 14.02.2020

На 13.02.2020 околу 14.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во две монтажни бараки на ул.„Нов живот“ во нас.Шуто Оризари, сопственост на С.М.(41) и З.И.(44), двајцата од Скопје.