TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американски „Тајм“ го номинираше Путин за личност на годината! Минатата година титулата ја освои Зеленски

Во Центар - 05.12.2023

Традицијата за избор на личност на годината датира од 1927 година Претседателот на Русија, Владимир Путин, влезе во потесниот избор за титулата личност на годината што ја доделува американскиот неделник „Тајм“! Според редакцијата, Путин само ја ...

Владимир Путин е во потесниот избор на магазинот „Тајм“ за Личност на годината

Вечер Прес - 04.12.2023

Рускиот претседател Владимир Путин е еден од деветте кандидати кои американскиот магазин Тајм ги вброи во потесниот избор за „Личност на годината“ за 2023 година. Покрај Путин, на „кратката листа“ на личноста на годината на Тајм се и кинескиот ...