TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Саудијците планираат изградба на милионски град со една сообраќајница и без автомобили (ВИДЕО)

USB - 24.01.2021

Во рамките на проектот „Визија 2030“, што има за цел да ја модернизира Саудиска Арабија, нивниот принц претстави план за изградба на сосема поинаков град, без патишта, автомобили, но и загадување на воздухот.

Роналдо одбил 6 милиони евра годишно од Саудска Арабија за проект за туризам

Дриблинг - 23.01.2021

Кристијано Роналдо решил дека не сака да има ништо со Саудиска Арабија, поради последните најави за злоупотреба на човековите права во оваа земја. Португалецот добил понуда од Владата на Саудиска Арабија да биде дел од маркетинг кампања за туризам ...

Роналдо и Меси одбиле по шест милиони евра за рекламирање на Саудиска Арабија

А1 On - 23.01.2021

Двете најголеми светски фудбалски имиња на денешницата, Кристијано Роналдо и Лионел Меси, одбиле понуди во висина од по шест милиони евра на годишно ниво за рекламирање на Саудиска Арабија, објави денеска лондонски „Телеграф“.

Роналдо и Меси одбиле по шест милиони евра за рекламирање на Саудиска Арабија

Либертас - 23.01.2021

Двете најголеми светски фудбалски имиња на денешницата, Кристијано Роналдо и Лионел Меси, одбиле понуди во висина од по шест милиони евра на годишно ниво за рекламирање на Саудиска Арабија, објави денеска лондонски „Телеграф“.

Роналдо и Меси одбиле по шест милиони евра за рекламирање на Саудиска Арабија

Денар - 23.01.2021

Двете најголеми светски фудбалски имиња на денешницата, Кристијано Роналдо и Лионел Меси, одбиле понуди во висина од по шест милиони евра на годишно ниво за рекламирање на Саудиска Арабија, објави денеска лондонски „Телеграф“.

Роналдо и Меси одбиле по шест милиони евра за рекламирање на Саудиска Арабија

MakPress - 24.01.2021

Двете најголеми светски фудбалски имиња на денешницата, Кристијано Роналдо и Лионел Меси, одбиле понуди во висина од по шест милиони евра на годишно ниво за рекламирање на Саудиска Арабија, објави денеска лондонски „Телеграф“.

Роналдо и Меси одбиле по шест милиони евра за рекламирање на Саудиска Арабија

iPortal - 23.01.2021

Двете најголеми светски фудбалски имиња на денешницата, Кристијано Роналдо и Лионел Меси, одбиле понуди во висина од по шест милиони евра на годишно ниво за рекламирање на Саудиска Арабија, објави денеска лондонски „Телеграф“.

Роналдо и Меси ги отфрлија саудиските милиони, не сакаат да промовираат земја што има лоша репутација

Локално - 23.01.2021

Пред извесно време, Кристијано Роналдо и Лионел Меси ги одбија големите пари што Саудиска Арабија им ги понудила за промовирање на туризмот во земјата и генерално да ги претстават во подобро светло во светот.