TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познатиот оперски пејач, Пласидо Доминго би можело да се соочи со обвиненија за сексуално злоставување

Алсат-М - 14.08.2019

Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвинувањата за сексуално злоставување, кои неколку жени ги изнесоа за славниот оперски пејач, Пласидо Доминго. Според обвинувањата, Доминго се обидел да ги натера на сексуални односи нудејќи им ...

Ќе се испитува дали Пласидо Доминго сексуално вознемирил девет колешки

PressingTV - 14.08.2019

Операта во Лос Анџелес, која ја предводи познатиот тенор Пласидо Доминго, во вторникот објави дека ќе „нарача адвокат да ги испита вознемирувачките обвинувања“ против славниот музичар, кој е обвинет за сексуално злоставување на девет жени.

Пласидо Доминго обвинет за сексуално вознемирување

Локално - 14.08.2019

Зад името Пласидо Доминго стои личност за која не треба вовед. Тој со децении е еден од највлијателните мажи во операта. Дури и сега, на 78-годишна возраст, пејачот и диригентот успева да ги продаде своите концерти во неколку секунди и да ја ...

„ЛА Опера“ најави истрага за обвиненијата против Доминго

Опсервер - 14.08.2019

Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвиненијата за сексуално злоставување изнесени од неколку жени против славниот оперски пејач Пласидо Доминго. Според обвиненијата, Доминго се обидувал да ги натера на сексуални односи нудејќи им ...

Жени го обвинуваат легендарниот Пласидо Доминго за сексуални напади

Канал5 - 13.08.2019

Десетици жени тврдат дека еден од најмоќните луѓе во светот на операта, Пласидо Доминго , со децении ги напаѓал и сексуално ги злоупотребувал. Со децении легендарниот тенор Пласидо Доминго ги принудувал жените на сексуални односи со закана дека ќе ...

Повеќе жени го обвинија големиот Пласидо Доминго за сексуално вознемирување

Вечер - 13.08.2019

Повеќе жени го обвинија славниот оперски пејач Пласидо Доминго за дека се обидел да ги присили на сексуални односи нудејќи им улоги. Исто така, некои жени наведоа дека поради непристојните коментари на Доминго се чувствувале непријатно, а повеќе ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување на девет жени

Fashionel - 13.08.2019

Осум певици и една танчерка го обвинија познатиот оперски певец, Пласидо Доминго за сексуално злоставување, во текот на нивните среќавања во текот на 30 години, почнувајќи од доцните 1980-ти.

Десетина жени го обвинуваат Пласидо Доминго за сексуално вознемирување

Нетпрес - 13.08.2019

Еден од најпознатите светски оперски тенори, 78-годишниот Пласидо Доминго, девет жени го обвинуваат за сексаулно вознемирување во текот на триесет години, пренесуваат американските медиуми.

Пласидо Доминго обвинет за сексуална злоупотреба: девет жени тврдат дека им барал секс за улоги

Репортер - 13.08.2019

Осум оперски певици и една танчерка го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуална злоупотреба. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век угледниот пејач ги уценувал да имаат секс со него за да им даде улоги.

Доминго ЗЛОСТАВУВАЛ ЖЕНИ? Славниот оперски пејач среде СКАНДАЛ

Слободен Печат - 13.08.2019

Пласидо Доминго ги присилувал жените да имаат сексуални односи со него, а за возврат им ветувал дека ќе им најде добра работа, пишува Фокс њуз. Славниот оперски тенор Пласидо Доминго (78) се најде во центарот на скандал.

Осум оперски пејачки и една балерина го обвинија пласидо Доминго за сексуално малтретирање

Сакам да кажам - 13.08.2019

Еден од најславните и најмоќни мажи во оперскиот свет, со децении се обидувал да ги принудува жените на сексуален однос со нудење работа, а некогаш пак и ги казнувал професионално ако ги одбиеле неговите предлози, објави АП, повикувајќи се на бројни ...

Девет жени го обвинија Пласидо Доминго за сексуално злоставување: „Насекаде нè допираше...“

Точка - 13.08.2019

Сепак како што се зборува, постои и друга страна на Пласидо Доминго, не толку восхитувачка. Луѓето кои се долго во негова близина тоа го нарекуваат - “таен оперски свет“. Хосе Пласидо Доминго (78) обвинет е од страна на повеќе жени, кои тврдат дека ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуалнa злоупотреба

Макфакс - 13.08.2019

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго (78) е обвинет за сексуално злоставување од страна на осум оперски певици и една танчерка. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во ...

Славниот Пласидо Доминго обвинет за сексуално вознемирување?!

Вечер - 13.08.2019

Повеќе жени го обвинија славниот оперски пејач Пласидо Доминго дека се обидувал да ги присили во сексуални односи, нудејќи им улоги. Исто така, некои жени изјавиле дека се чувствувале непријатно од несоодветните коментари на Доминго, а десетици луѓе ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување од пред 30 години

Вистина.мк - 13.08.2019

Дури 9 пејачки и танчерки го обвинија познатиот Пласидо Доминго за многубројни сексуални злоставувања кои се случувале уште пред 30 години. Според најновите информации, еден од најпознатите операски пејачки ги принудувал жените да имаат сексуални ...

Славниот тенор Пласидо Доминго обвинет за сексуална злоупотреба

Независен - 13.08.2019

Шпанија – Осум оперски певици и еден танчер го обвинија славниот тенор Пласидо Доминго (78) за сексуално злоупотребување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за ...

„Ла Опера“ со истрага за обвиненијата за сексуално злоставување против Доминго

+инфо - 14.08.2019

Според обвиненијата, Доминго се обидувал да ги натера на сексуални односи нудејќи им улоги, а во некои случаи ги казнувал и не им давал улоги доколку го одбиеле неговото удварање. Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвиненијата за ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

24Инфо - 13.08.2019

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго (78) е обвинет за сексуално злоставување од страна на осум оперски певици и една танчерка. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

Либертас - 13.08.2019

Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога бил одбиен „тој професионално ги казнувал“. Само оперската певица Патриша Улф јавно истапи, додека другите ...

„Ла Опера“ ќе ги истражи обвиненијата за сексуална принуда против Доминго

Слободен Печат - 14.08.2019

Според обвиненијата, Доминго се обидувал да ги натера на сексуални односи нудејќи им улоги, а во некои случаи ги казнувал и не им давал улоги доколку го одбиеле неговото удварање. Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвиненијата за ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

Точка - 13.08.2019

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго (78) е обвинет за сексуално злоставување од страна на осум оперски певици и една танчерка. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

А1 On - 13.08.2019

Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога ...

„ЛА Опера“ најави истрага за обвиненијата против Доминго

А1 On - 14.08.2019

Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвиненијата за сексуално злоставување изнесени од неколку жени против славниот оперски пејач Пласидо Доминго. Според обвиненијата, Доминго се обидувал да ги натера на сексуални односи нудејќи им ...

За сексуално злоставување, Пласидо Доминго обвинет од деветмина

+инфо - 13.08.2019

Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога бил одбиен „тој професионално ги казнувал“. Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски ...

„ЛА Опера“ најави истрага за обвиненијата против Доминго

24 Вести - 14.08.2019

Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвиненијата за сексуално злоставување изнесени од неколку жени против славниот оперски пејач Пласидо Доминго. Според обвиненијата, Доминго се обидувал да ги натера на сексуални односи нудејќи им ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

Локално - 13.08.2019

Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога ...

Операта во Лос Анџелес ќе ги истражи обвинувањата против Пласидо Доминго

Макфакс - 14.08.2019

Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвинувањата за сексуално злоставување изнесени од неколку певици и една танчерка против славниот шпански оперски пејач Пласидо Доминго (78).

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

24 Вести - 13.08.2019

Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога ...

„ЛА Опера” најави истрага за обвиненијата против Доминго

24Инфо - 14.08.2019

Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвиненијата за сексуално злоставување изнесени од неколку жени против славниот оперски пејач Пласидо Доминго. Според обвиненијата, Доминго се обидувал да ги натера на сексуални односи нудејќи им ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

Курир - 13.08.2019

Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога ...

„ЛА Опера“ најави истрага за обвиненијата против Доминго

MakPress - 14.08.2019

Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвиненијата за сексуално злоставување изнесени од неколку жени против славниот оперски пејач Пласидо Доминго. Според обвиненијата, Доминго се обидувал да ги натера на сексуални односи нудејќи им ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

Нова ТВ - 13.08.2019

Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

Опсервер - 13.08.2019

Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуална злоупотреба

Репортер - 13.08.2019

Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуална злоупотреба. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век Доминго ги уценувал да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а тие што го ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

Денешен - 13.08.2019

Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

1tv - 13.08.2019

Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога ...

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

MakPress - 13.08.2019

Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да имаат сексуални односи со него во замена за улоги, а кога ...