TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фатен скопјанец кај Табановце, од „ауди“ истоварил 10 Сиријци

Сител - 11.09.2019

Вчера утро во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ...

На автопатот Куманово – Табановце истоварил мигранти, но уапсен е во Скопје

Кумановски м. - 11.09.2019

На автопатот Куманово – Скопје вчера околу 04:00 часот полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, ...

Скопјанец фатен додека истоварал бегалци од Сирија кај Табановце

Макфакс - 11.09.2019

Четириесет и седумгодишен скопјанец вчера бил приведен на автопатот Куманово – Скопје. МВР јави дека на автопатот кај Граничниот премин „Табановце“ од неговото возило приведениот истоварал 10 мигранти од Сирија.

Фатен скопјанец кај Табановце, од „ауди“ истоварил 10 Сиријци

4NEWS - 11.09.2019

Вчера утро во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ...

Скопјанец фатен додека истовара бегалци кај „Табановце“

Н.Македонија - 11.09.2019

Четириесет и седумгодишен скопјанец вчера бил приведен на автопатот Куманово – Скопје. МВР јави дека на автопатот кај Граничниот премин „Табановце“ од неговото возило приведениот истоварал 10 мигранти од Сирија.

Истоварил десет мигранти кај Табановце па го уапсиле

24Инфо - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ...

Скопјанец фатен додека истоварал бегалци од Сирија кај Табановце

Точка - 11.09.2019

Четириесет и седумгодишен скопјанец вчера бил приведен на автопатот Куманово – Скопје. МВР јави дека на автопатот кај граничниот премин Табановце од неговото возило приведениот истоварал 10 мигранти од Сирија.

Скопјанец фатен додека истоварал мигранти кај „Табановце“

МКД - 11.09.2019

Вчера утро во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ...

Скопјанец фатен додека истоварал бегалци од Сирија кај Табановце

Centar - 11.09.2019

Четириесет и седумгодишен скопјанец вчера бил приведен на автопатот Куманово – Скопје. МВР јави дека на автопатот кај граничниот премин Табановце од неговото возило приведениот истоварал 10 мигранти од Сирија.

Уапсен шверцер на мигранти кај „Табановце“

Нетпрес - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ...

Во „ауди“ напикал 10 мигранти, полицијата го уапси кај Куманово

Република - 11.09.2019

На автопатот Куманово – Скопје вчера во 4:40 часот полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 4:30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, ...

На „Табановце“ од „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, истоварил 10 мигранти од Сирија

Скопје1 - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ...

Скопјанец приведен поради криумчарење мигранти

Алсат-М - 11.09.2019

На автопатот Куманово-Табановце полицијата привела 47 годишен скопјанец откако било забележано дека во неговото возило превезува мигранти Според полицискиот билтен: На 10.09.2019 во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го ...

Приведен скопјанец кај ГП Табановце, скрил 10 мигранти во „ауди“

Фокус - 11.09.2019

Жител на Скопје бил приведен вчера, откако бил фатен со 10 мигранти на ГП Табановце. „На автопатот Куманово – Скопје вчера во 4:40 часот полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 4:30 часот на автопатот Куманово – Граничен ...

Приведен возачот: Во „Ауди“ напикал десет мигранти

PressingTV - 11.09.2019

На автопатот Куманово – Скопје вчера во 4:40 часот полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 4:30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, ...

Кај Табановце приведен скопјанец, од “Ауди“ истоварал 10 мигранти од Сирија

Пулс24 - 11.09.2019

На автопатот Куманово – Скопје вчера во 4:40 часот полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 4:30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин “Табановце“ од неговото возило “Ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, ...