TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мбапе: Ќе биде срамно ако Французин не ја добие „Златната топка“

А1 On - 09.11.2018

Ѕвездата на Пари Сен Жермен и Франција, Килијан Мбапе изјави дека Кристијано Роналдо и Лионел Меси остануваат најдобрите во светот, но според него оваа година „Златната топка“ треба да му биде доделена на Французин.

Мбапе за Златната топка: Ниту Меси, ниту Роналдо, но, тие и натаму се најдобрите

24Фудбал - 09.11.2018

Францускиот репрезентативец и член на ПСЖ предупреди дека ерата на Лионел Меси и Кристијано Роналдо се уште не е завршена, но, додаде дека ниту едниот, ниту другиот нема да стигнат до престижната награда.

Мбапе: Ќе биде срам ако „Златната топка“ не ја освои Французин!

Спортски - 09.11.2018

Ѕвездата на ПСЖ и француската репрезентација, Килијан Мбапе искрено тврди дека Меси и Роналдо се уште се најдобри во светот, но смета дека „Златната топка“ треба да ја освои Французин. Францускиот тинејџер се надева токму тој да ја добие престижната ...

Роналдо го заштитува приватниот живот од таблоидите со посебни клаузули

Sport 1 - 09.11.2018

Најпопуларниот светски фудбалер, Кристијано Роналдо членот на италијански Јувентус на секој начин се обидува да го заштити својот приватен живот од таблоидите, кои едвај чекаат да дознаат некоја пикантерија од неговиот семеен живот.

И Роналдо има свои клаузули: Португалецот има нешто да сокрие од јавноста!?

СуперСпорт - 09.11.2018

Денеска се појави шокантна вест дека Нејмар има клаузула за да се поздравува со навивачите пред и по натпреварот, а за тоа добива пари. Многу фудбалери имаат и други клаузули, а еден од нив е Кристијано Роналдо, но клаузулите се однесуваат на луѓето ...

Ова веќе не е нормално: Нејмар заработува луди пари во ПСЖ ако се смее и ако молчи!

Sport 1 - 09.11.2018

Бразилската суперѕвезда Нејмар, кој минатото лето го потресе светот со спектакуларниот трансфер вреден 222 милиони евра од Барселона во Пари Сен Жермен е еден од најплатените фудбалери, со околу 30-на милиони евра годишна плата, но на „Паркот на ...

Бизарности во ПСЖ: Нејмар за поздрав со фанови инкасира 375.000 евра

Нова ТВ - 09.11.2018

Нејмар би можел да заработи плус 4,5 милиони евра, покрај основната плата, доколку ги активира сите клаузули од договорот со ПСЖ. Дел од нив се фудбалски, дел, пак, се толку бизарни што предизвикуваат смеење, потсмев, но и бес во јавноста ако се ...

Поздравување на навивачите носи многу пари во ПСЖ, Нејмар за ова „лапа“ бонус од 375.000 евра месчено!

24Фудбал - 09.11.2018

Медиумите од Франција откриваат детали за етичките бонуси кои ги имаат играчите на ПСЖ, Нејмар ја предводи и оваа листа и му следуваат 375.000 евра месечно доколку се однесува коректно. Благодарејќи на „Фудбал Ликс“, јавноста дознава колку милиони ...

Колку е добро да си Нејмар: За насмевки добива 350.000, за молчење 2,5 милиони евра

SportMedia - 09.11.2018

Радио „Монте Карло" откри неколку бизарни детали. Модерниот фудбал одамна ги мина границите на нормалното и очекуваното, се почесто сме сведови на бизарни и неверојатно работи и случувања.

Неверојатни клаузули во договорот на Нејмар (Видео)

Дерби - 09.11.2018

Во јавноста повторно протекоа детали од договорот на бразилската супер ѕвезда, Нејмар кој го има со тимот на Пари Сен Жермен. Имено, во договорот покрај стандардните бонуси се вклучени и три неверојатни клаузули кои доколку Нејмар ги почитува, ...

Нејмар во ПСЖ добива „специјални“ бонуси: По 375.000 евра годишно само за поздрав кон навивачите!

Екипа - 09.11.2018

Додека некои клубови редовно ги казнуваат своите фудбалери за недисциплина или за непочитување на тренерот, во ПСЖ имаат поинакви „методи“ за да ги смират своите ѕвезди. Француските медиуми открија интересни клаузули што ги има Нејмар во договорот ...

Неверојатно: Откриени детали од клаузулата на Нејмар, еве зошто е тој „мирен“ (ВИДЕО)

СуперСпорт - 09.11.2018

Странските медиуми ја открија интересната клаузула која ја има Бразилецот, Нејмар во договорот со ПСЖ. И додека некои други екипи редовно ги казнуваат своите фудбалери за недисциплина или непочитување на тренерот во ПСЖ имаат многу интересен начин ...

Откриени две неверојатни клаузули во договорот на Нејмар (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2018

Во последниот период се појавија многу скандали во европскиот фудбал, а сега на „удар“ е и Нејмар, кој има две неверојатни клаузули во договорот со ПСЖ. Парижаните имаат интересен начин како да ја „смират“ својата ѕвезда, а тоа што го открија ...

Мбапе ги демантира Германците: Данокот сам си го плаќам

Спортски - 09.11.2018

Неодамна во медиумите се појави информација дека Килијан Мбапе се договорил со ПСЖ, да не биде обврзан да плаќа данок, односно тоа да го прави ПСЖ. Германски „Шпигл“ овие денови објави информации поврзани со договорите на фудбалерите, а на „тапет“ ...

Нејмар добива пари ако редовно ги поздравува навивачите

TopSport - 09.11.2018

Странските медиуми открија неколку интересни клаузули што се вметнати во договорот на Најмар со ПСЖ. Челниците на францускиот шампион на интересен начин го „дисциплинираат“ Бразилецот. Некои би рекле дека правилата во ПСЖ е чудни, бидејќи другите ...

Мбапе: Данокот во Франција си го плаќам уредно и сам

Sport 1 - 09.11.2018

Напаѓачот на Пари Сен Жермен неодамна беше означен во светските медиуми како фудбалер кој не го плаќа данокот самостојно. Германскиот неделник „Шпигл“ објавија доверливи документи за трансферот на младиот играч во 2017 година од редовите на Монако, ...

„Немав магичен напиток за Мбапе, но мојот план успеа“

Sport M - 08.11.2018

Долго време, многумина мислат дека фудбалерот на Наполи, Калиду Кулибали во моментов е еден од најдобрите стопери во светот, ако не и најдобриот. Вредноста на Сенегалецот е проценета на речиси 100 милиони евра, а истата може да расте по неговите два ...

Фото: Легендарниот Роналдињо во Белград!!

Канал5 - 08.11.2018

Легендата на светскиот фудбал , Бразилецот Роналдињо синоќа слетал на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. На белградскиот аеродром поранешниот ас на Барселона бил дочекан од голем број на фоторепортери.

Мбапе: Ќе биде срамно ако Французин не ја добие „Златната топка“

Курир - 09.11.2018

Ѕвездата на Пари Сен Жермен и Франција, Килијан Мбапе изјави дека Кристијано Роналдо и Лионел Меси остануваат најдобрите во светот, но според него оваа година „Златната топка“ треба да му биде доделена на Французин.

Роналдињо вчера пристигна во Белград откриена и причината (ФОТО)

Таратур - 08.11.2018

Славниот Бразилец Роналдињо вчеравечер допатува во Белград. Еден ден после историската победа на Црвена Звезда над Ливерпул во Лигата на шампионите во Белград пристигна легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо.

Роналдо: Им подаривме победа на Јунајтед

Локално - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути им дозволивме да ги освојат бодовите.

Нејмар добива месечен бонус од 375.000 евра за поздравување на навивачите на ПСЖ!

МКД - 09.11.2018

ПСЖ со многу пари се обидува да ги натера играчите да се однесуваат коректно, на име на етички бонуси, каде еден од условите е поздравување на навивачите, Нејмар добива 375.000 евра месечно.

Неверојатни клаузули во договорот на Нејмар

Точка - 09.11.2018

Во јавноста повторно протекоа детали од договорот на бразилската супер ѕвезда, Нејмар кој го има со тимот на Пари Сен Жермен. Имено, во договорот покрај стандардните бонуси се вклучени и три неверојатни клаузули кои доколку Нејмар ги почитува, ...

Бразилската суперѕвезда Роналдињо дојде во Белград за да сними – реклама!? (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2018

Една од најголемите светски фудбалски ѕвезди на 21-век, Роналдињо синоќа допатува во српската престолнина Белград и тоа благодарение на еден од најпознатите српски менаџери Зоран Стојадиновиќ.

Роналдињо дојде во Белград…

Бриф - 08.11.2018

Некогашната фудбалска ѕвезда на ПСЖ, Барселона и Милан пристигна во Србија. Роналдо де Асис Мореира, попознат како Роналдињо вечерва пристигна на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. Тој беше пречекан од бројни фанови и новинари, а како што ...

Мбапе: Ќе биде срамно ако Французин не ја добие „Златната топка“

Sport M - 09.11.2018

Ѕвездата на Пари Сен Жермен и Франција, Килијан Мбапе изјави дека Кристијано Роналдо и Лионел Меси остануваат најдобрите во светот, но според него оваа година „Златната топка“ треба да му биде доделена на Французин.

Роналдо разочаран: Јунајтед ништо не направи, а на крајот победи

Фокус - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. „И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути им дозволивме да ги освојат бодовите.

Оваа година „Златната топка" треба да му биде доделена на Французин

MTM - 09.11.2018

Ѕвездата на Пари Сен Жермен и Франција, Килијан Мбапе изјави дека Кристијано Роналдо и Лионел Меси остануваат најдобрите во светот, но според него оваа година „Златната топка" треба да му биде доделена на Французин.

Роналдо: Им подаривме победа на Јунајтед

+инфо - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. -И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути, им дозволивме да ги освојат бодовите.

Роналдо: Им подаривме победа на Јунајтед

24 Вести - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. „И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути им дозволивме да ги освојат бодовите.