TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во скопските ковид-центрите 24 часа има нови 36 пациенти, вкупно се лекуваaт 306

МКД - 14.01.2021

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот и сега има вкупно 306 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 на инфективните оддели во главниот град.

36 нови пациенти во ковид центрите во Скопје во последните 24 часа

А1 On

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 23 пациенти

Макфакс

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 23 пациенти

Вечер

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 23 пациенти, дома се пуштени 25 оздравени

Frontline

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 23 пациенти, вкупно се лекуваaт 315

24Инфо

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, вкупно се лекуваaт 306

Опсервер

MTM Скопје инфо Курир ММС Слободен Печат

Во „Аџибадем Систина“ од ковид-19 третирани се 2.265 пациенти

МКД - 14.01.2021

Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ досега се третирани вкупно 2.265 пациенти со ковид-19, а во последните 5 месеци на инфективниот интензивен болнички оддел хоспитализирани се 337 пациенти, реализирани се 1.489 амбулантски прегледи, а 439 ...

Успех во лекувањето на ковид пациенти: Инфективниот оддел на „Аџибадем Систина“ досега третираше 2.265 пациенти

+инфо

Успех во лекувањето на ковид-пациенти: Инфективниот оддел на „Аџибадем Систина“ досега третираше 2.265 пациенти

Фактор

Успех во лекувањето на ковид-пациенти: Инфективниот оддел на „Аџибадем Систина“ досега третираше 2.265 пациенти

Женски магазин

„Аџибадем Систина“: Успешно против коронавирусот

Expres

УСПЕХ ВО ЛЕКУВАЊЕТО НА КОВИД: На инфективно во „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ досега третирани 2.265 пациенти

Вечер

Успех во лекувањето на ковид пациенти: Инфективниот оддел на „Аџибадем Систина“ досега третираше 2.265 пациенти

Нетпрес

Пациентите од болниците во Британија ќе се префрлаат во хотели за да се ослободи место за случаите со Ковид-19

ММС - 13.01.2021

Илјадници пациенти ќе бидат отпуштени од болниците во Велика Британија, ќе бидат префрлени во хотели или во нивните домови за да се ослободи место за пациентите со Ковид-19 на кои им е потребна интензивна нега за да преживеат, објавија денеска ...

Кинеска студија: Пациентите ги чувствуваат симптомите на ковид-19 и по шест месеци од лекувањето

360 степени

Бугарија има 750 нови пациенти заразени од коронавирусот и 47 починати

24Инфо

КОВИД 19: Нови 12 починати, 520 позитивни од 3023 тестирања или 17 отсто

Денешен

Во ковид-центрите во Скопје примени 36 нови пациенти, вкупно се лекуваaт 306 болни

Точка - 14.01.2021

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, а вкупно се лекуваат 306 лица, соопшти Министерството за здравство.