TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Советникот на ДУИ ја отвори пицеријата дивоградба во заштитениот дел на Охрид

Телма - 12.07.2019

Сечење лента, балони, огномет, многу гости. Вака мина синоќешната забава на реотворањето на реновираната пицерија Луна на советникот и бизнисмен Нефи Усеини на плоштадот кај Стариот Чинар.

(ВИДЕО)Со огномет се отвора дивоградба, како поинаку? – Фијаското на државата конечно прославено

Скопје1 - 12.07.2019

Огнометот кој синоќа беше приреден над градот Охрид од страна на советникот на ДУИ Нефи Усеини ( кој на државно земјиште изгради угостителски објект кој е дивоградба ) претставува прослава и своевидно официјализирање на смртта на сите институции во ...

Мерко ја отвори дивоградбата на советникот Усеини од ДУИ во Охрид

Фокус - 12.07.2019

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа присуствуваше на отворањето на пицеријата, која е дивоградба кај Чинарот во Охрид, пренесува „ 360 степени “. Сопственик на локалот „Луна“ е Нефи Усеини, советник од ДУИ, а објектот е изграден на државно ...

Струшкиот градоначалник на отворање на дивоградба во Охрид

Expres - 12.07.2019

Од вчера, Нефи Усеини освен советник од ДУИ во општина Охрид, стана и угостител – локалот „Луна“ почна со работа и покрај тоа што е дивоградба со решение за уривање. во заштитеното подречје на градот Охрид и во непосредна близина на „Чинарот.

Дивоградбата кај Чинарот во Охрид стана пицерија „Луна“, никој ништо не му може на советникот Усеини

МКД - 12.07.2019

Дивоградбата, летната тераса кај Чинарот во заштитената зона на стариот дел на Охрид, од вчера стана пицерија „Луна" во сопственост на општинскиот советник од ДУИ Нефи Усеини. Објектот е дивоградба , изграден е на државно земјиште без дозвола, има ...

Дивиот објект кај охридскиот Чинар почна со работа

Expres - 12.07.2019

Почна со работа дивоизградениоит објект – пицеријата „Луна“ кај Чинарот во Охрид кој е сопственост на општинскиот советник од ДУИ Нефи Усеини. Објектот, кој без градежна дозвола е изграден на државно земјиште и се наоѓа во заштитено подрачје, е ...

Советникот Усеини ги пречекува првите гости во дивоизградениот објект, градоначалникот сè уште бара фирма за уривање

А1 On - 11.07.2019

Советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини од ДУИ, наместо инспектори, ги пречекува првите гости во дивоизградениот објект кај Чинарот, чија намена е да биде пицерија и кафуле. Објектот кој е изграден на државно земјиште, за кој Усеини нема градежна ...

ФОТО: Усеини ќе сече лента, за свечено да ја отвори пицеријата кај Чинарот

Скопје1 - 11.07.2019

Советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини, ги пречекува првите гости во новоотворениот објект кај Чинарот. Пред објектот има неколку маси и столици, а внатре, ентериерот е уреден со дрвен плафон, невообичаено осветлување, високи и ниски маси.

Преку социјалните мрежи на големо се најавува отварањето на објектот на советникот Усеини

Република - 11.07.2019

Вечерва во центарот на Охрид, до стариот Чинар се очекува свеченото отварање на пицеријата „Луна“ која е во сопственост на советникот од ДУИ Нефи Усеини. Социјалните мрежи се преполни со најави и покани за присуство на отварањето.

Се подготвува отворањето на објектот кај Чинарот, сопственост на советникот Усеини

Република - 11.07.2019

Попладнево во центарот на Охрид до стариот Чинар започна свечена церемонија за отворање на пицеријата „Луна“ која е во сопственост на советникот од ДУИ, Нефи Усеини. Објектот е декориран со шарени балони и поставена е црвена лента и панделка која ...

Советникот Усеини тврди дека не градел туку само реновирал угостителски објект кој е негов 15 години, општината најави ...

OhridNews - 12.07.2019

Сечење лента, балони, огномет, многу гости. Вака мина синоќешната забава на реотворањето на реновираната пицерија „Луна“ на советникот и бизнисмен Нефи Усеини на плоштадот кај Стариот Чинар.

Градоначалникот на Струга ја отвори дивоградбата на советникот Усеини од ДУИ во Охрид

Сител - 12.07.2019

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа присуствуваше на отворањето на пицеријата, која е дивоградба кај Чинарот во Охрид, пренесува „360 степени“. Сопственик на локалот „Луна“ е Нефи Усеини, советник од ДУИ, а објектот е изграден на државно ...

Свечено отворена пицеријата-дивоградба кај Чинарот, Мерко сечеше лента

+инфо - 12.07.2019

Дивоградбата кај Чинарот во заштитената зона на стариот дел на Охрид, од вчера стана пицерија „Луна” во сопственост на општинскиот советник од ДУИ Нефи Усеини. На отворањето синоќа присуствувал и струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, пренесува „360 ...

Дивоградбата на Нефи Усеини стана пицерија “Луна”, власта немоќна пред првиот човек на ДУИ во Охрид

Магазин - 12.07.2019

Дивоградбата, летната тераса кај Чинарот во заштитената зона на стариот дел на Охрид, од вчера стана пицерија „Луна” во сопственост на општинскиот советник од ДУИ Нефи Усеини. Објектот е дивоградба, изграден е на државно земјиште без дозвола, има ...

Струшкиот градоначалник му ја отвори дивоградбата на охридскиот советник (ФОТО)

Курир - 12.07.2019

Наместо да биде урната, дивоградбата кај охридскиот Чинар од сношти е новоотворена пицерија. Од вчера, Нефи Усеини освен советник од ДУИ во општина Охрид, стана и угостител – локалот „Луна“ почна со работа и покрај тоа што е дивоградба со решение за ...

Нефи Усеини од ДУИ со отворањето на нелегалниот објект покажа дека е над законот и дека никој не му може ништо

AKO - 10.07.2019

Синоќа во Охрид беше свечено пуштен во употреба угостителскиот објект на советникот на ДУИ во Општина Охрид,Нефи Усеини. Со балони на влезот , нелеганиот објект во непосредна близина на вековниот чинар прогласен за историско наследство, ги послужи ...

Мерко ја отвори дивоградбата на советникот Усеини од ДУИ во Охрид

Либертас - 12.07.2019

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа присуствуваше на отворањето на пицеријата, која е дивоградба кај Чинарот во Охрид, пренесува „ 360 степени “. Сопственик на локалот „Луна“ е Нефи Усеини, советник од ДУИ, а објектот е изграден на државно ...