TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола: Гундоган е одличен, видовте колку ни недостигаше кога беше повреден

Gol.mk - 14.02.2018

Продолжува теророт на противничките одбрани од страна на Манчестер Сити , кој вечерва го завери четвртфиналето во Лигата на шампионите со победата во Швајцарија против Базел со 0-4. Архитектот на „пефектната машина“ сепак смирува, потенцирајќи дека ...

Фудбал, ЛШ: Сити „удри“ по Базел, Јуве го испушти Тотенхем

Нова ТВ - 14.02.2018

Манчестер сити го совлада Базел со 4:0, а Јувентус и Тотенхем ремизираа 2:2 во првите осминафинални дуели во фудбалската Лига на шампиони на УЕФА. „Граѓаните“ во целост ја оправдаа фаворитската улога во однос на Швајцарците и уште по воведните 90 ...

Со многу возбуда и без победник во првата битка меѓу Јувентус и Тотнем (ВИДЕО)

МКД - 13.02.2018

Во возбудлив натпревар со четири гола и промашен пенал, Јувентус и Тотнем одиграа нерешено 2-2, Манчестер Сити уште денеска си ја заврши работата за пласман во четвртфиналето откако победи со 4-0 на гостувањето кај Базел.

Јувентус го испушти Тотенхем, Сити се прошета низ Базел (Видео)

Дерби - 13.02.2018

Вечерва започнаа новите возбудувања, поточно нокаут фазата во Лигата на шампионите која беше отворена со два ефикасни натпревари со вкупно осум погодоци. Дербито на денот меѓу Јувентус и Тотенхем заврши без победник 2-2 и патникот во следната фаза ...

ВИДЕО: Фудбалски танц на Сити, „граѓаните“ го прегазија Базел на „Сент Јакоб“

Gol.mk - 13.02.2018

Фудбалерите на Манчестер Сити во првиот осминафинален натпревар на „Сент Јакоб“ го совладаа убедливо тимот на Базел со 0-4 (0-3) и веќе ја чекираа визата за четвртфиналето на Лигата на шампионите, па реваншот на „Итихад“ ќе биде само чиста ...

Јувентус и Тотенхем одиграа 2:2, Сити убедлив на гостувањето во Базел

А1 On - 13.02.2018

Тимовите на Јувентус и Тотенхем одиграа нерешено, 2:2 во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на Шампионите. Јувентус поведе со 2:0 уште во првите 10 минути од натпреварот преку двата гола на Игуаин. На 2:1 намали Хари Кејн во 35.

Сити рутински го реши Базел, Тотенхем не дозволи да биде покорен од „Старата дама“ (ВИДЕО)

Спортски - 13.02.2018

Во рамки на осминафиналето во Лигата на шампионите, во првиот меч Манчестер Сити рутински славеше над Базел на гости со убедливи 4:0. Имено, мечот се чини беше решен по само 20тина минути, откако најпрво во 14. минута Гундоган го отвори резултатот.

Сити уште во првиот натпревар обезбеди пласман во следната фаза

СуперСпорт - 13.02.2018

Манчестер Сити веќе во првиот натпревар одигран во Базел го прослави пласманот во четврт финалето од Лигата на шампионите. Избраниците на Пеп Гвардиола не оставија ништо на случајност и со високи 4:0 се враќаат од гостувањето во Швајцарија и мирно ...

Неверојатен податок: Сити сега има повеќе победи од цела сезона лани

Sport 1 - 13.02.2018

Манчестер сити продолжува да импресионира сезонава. Момците на Пеп Гвардиола газат се пред себе во Премиерлигата, а таа форма ја продолжија и вечерва кај Базел во Лигата на шампиони. Неверојатен е податокот дека денешната победа на Манчестер сити ...

Слатка четворка на Манчестер сити, Јувентус прокоцка голема предност

SportMedia - 13.02.2018

Манчестер сити рутински го победи Базел со 4:0 на гостински терен и ја реши дилемата за пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите, а неизвесен реванш ги чека Јувентус и Тотенхем во Лондон, по денешните 2:2 во Торино.

Базел не е дораснат ривал за Манчестер сити

Екипа - 13.02.2018

Манчестер сити слободно може да биде оквалификуван како прв четвртфиналист во Лигата на шампионите откако „граѓаните“ вечерва со импресивна партија на гостински терен го декласираа Базел со 0-4.

Тотенхем му извади реми на Јуве, Базел џабе ќе оди на реванш

Оff.net - 13.02.2018

По двомесечна пауза, осминафиналната фаза во Лигата на шампионите стартуваше со два ефикасни меча на кои имаше по 4 голови. Хари Кејн и Ериксен му одговорија на двојниот стрелец Игуаин кој можеше да запише хет-трик уште во прво полувреме ако не ...

Базел ја почувствува моќта на Сити: „Граѓаните“ веќе во четвртфинале (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.02.2018

Манчестер сити го декласираше Базел уште на гостински терен откако славеше со 4-0 и со една нога веќе се пласираше во четвртфиналето на Лигата на шампиони. Илкај Гундоган блескаше за лидерот во Премиерлигата и постигна два гола, првиот и четвртиот.

ВИДЕО: Гундоган се препороди - со еврогол го визира четвртфиналето за Сити

Gol.mk - 13.02.2018

Како што заврши првиот дел, така започна и второто полувреме во Базел , со доминација на фудбалерите на Манчестер Сити . Одлична партија стадионот „Сент Јакоб“ прикажува германскиот репрезентативец, Илкај Гундоган .

Гладни за голови - Тројки во Торино и Базел, предност за Јувентус и Манчестер сити

SportMedia - 13.02.2018

Ефикасно е во Торино и во Базел на стартот од пролетниот дел во Лигата на шампионите, а Јувентус и Манчестер сити имаат предност по првото полувреме. И на двата меча за само 45 минути има по три погодоци, иако во Торино имаше и промашен пенал за ...

Шоу на Јуве и Тотенхем, Сити го уништи Базел за 23 минути

Стандард - 13.02.2018

Јувентус и Тотенхем одиграа одличен прв 1/8-финален натпревар од Лигата на Шампионите, кој заврши 2:2. Првото полувреме во Торино помина во еден здив. Двата тима понудија исклучителен спектакл, а уште до 9-тата минута „бјанконерите“ водеа со 2:0 со ...

ВИДЕО: Блиц-криг од Сити за Базел – Кејн врати надеж дека Тотенхем ќе остане во игра

Спортклуб - 13.02.2018

Потоп во Базел, Манчестер Сити им ги уништи шансите и надежите на домаќините дека ќе сторат нешто повеќе. Тоа беше британски блиц-криг во Базел, со головите на Гундоган, Силва и Агуеро, Базел е веќе збришан и без шанси за пласман понатаму.

ВИДЕО: Рапсодија на Сити на „Сент Јакоб“, три гола за девет минути!

Gol.mk - 13.02.2018

Фудбалерите на Манчестер Сити се главни фаворити за освојување на Лигата на шампионите, а фаворитската улога ја оправдуваат и на првиот дуел против Базел . Од самиот старт избраниците на Гвардиола имаа целосна контрола врз играта, а голот за водство ...

Пеколниот Сити го торпедираше Базел за 45 минути (Видео)

Дерби - 13.02.2018

Фудбалерите на Манчестер Сити дефинитивно се решени уште вечерва да си ја завршат својата задача и да обезбедат пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Имено четата на Пеп Гвардиола на денешното гостување кај Базел на „Сент Јакоб Парк“ по ...

ЛШ: Тотенхем херојски во Торино, Сити се прошета во Швајцарија (видео)

TopSport - 13.02.2018

Тотенхем не дозволи да биде шокиран од раното водство од 2:0 на Јувентус, за да се избори за 2:2 реми на гостувањето во Торино, додека англискиот лидер Манчестер сити уште по првиот натпревар е практично во четврт-финалето по убедливите 4:0 против ...

Каква доминација во само 20 минути: Сити може да го слави четвртфиналето?! (ВИДЕО)

Спортски - 13.02.2018

Граѓаните се големи фаворити во осминафиналето во ЛШ против Базел и веќе во 14. минута дојдоа до првото водство. Откако Кевин Де Бруин фантастично го изведе корнерот, Гундоган погоди за 1:20.

„Граѓаните“ немаат милост: Сити води со 0-4 кај Базел (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.02.2018

Манчестер сити ја опрадува фаворитската улога на гостувањето кај Базел во Лигата на шампиони и веќе води со 0-4. Илкај Гундоган го отвори резултатот, вториот гол за гостите беше дело на Бернардо Силва, додека по трет пат во мрежата на швајцарскиот ...

Гундоган: Бундеслигата е здодевна во споредба со Премиер лигата

Дерби - 13.02.2018

Играчот од средниот ред на Манчестер Сити Илкај Гундоган тврди дека Бундеслигата е здодевна. Германската ѕвезда си замина од Борусија Дортмунд пред година и пол и сезонава има 19 настапи за тимот на Пеп Гвардиола, кој гази сè пред себе во Премиер ...

ФОТО: Ќе се војува 90 минути во Торино и Базел: Ова се составите на вечерашните ривали во ЛШ

Спортклуб - 13.02.2018

Вечерва стартуваат мечевите од нокаут фазата во ЛШ, на програмата се два меча, Базел – Сити и Јувентус – Тотенхем. Покетино и Алегри вечерва се решија за најсилните ...

Гундоган објаснува зошто Премиер лигата е подобра од „досадната“ Бундес лига

Спортклуб - 13.02.2018

Германскиот играч за врска на Манчестер Сити, Илкај Гундоган, во последното интервју, открива или прави разлика зошто Премиерлигата е посилна од „досадната“ Бундеслига, каде играше долг период за Борусија Дортмунд.

Гвардиола доби фантастични вести: Им благодарам на физиотерапевтите, пријатно ме изненадија

Спортски - 13.02.2018

Пеп Гваридола добива одлични вести и тоа многу побрзо од очекуваното. Лерој Сане отпатува со тимот во Базел на првиот 1/8 финален натпревар во Лигата на шампионите кој на програмата е вечерва на стадионот „Санк Јакобс Парк“.

Стартува нокаут фазата во ЛШ

Сител - 13.02.2018

По речиси три месеци пауза со двата натпревари кои вечерва ќе се играат во Торино и Базел, продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на шампиони. На програмата се првите дуелои од 1/8-финалето во кои италијанскиот шампион Јувентус го пречекува ...

Тотнем го урна „кралот“, може ли да го суреди и европскиот вицешампион?

Sport 1 - 13.02.2018

Битката за најпрестижниот трофеј, „големите уши“ во Лигата на шампионите, почнува вечерва со два од осумте двомечи во кои најдобрите 16 екипи ќе се требат меѓусебе на патот до Киев и финалната битка за сребрениот трофеј и тронот – европски првак.

ЛШ повторно се враќа: Јуве против расположениот Тотенхем, Базел го пречекува Сити

Кајгана - 13.02.2018

Омиленото европско фудбалско клупско натпреварување, Лигата на шампионите, се враќа на малите екрани. Најсилното клупско фудбалско натпреварување влегува во завршната фаза на уште една возбудлива сезона, а честа да го отворат осминафиналето ќе ја ...

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Базел стои на патот на Сити кон продолжување на сонот за тројна круна

Gol.mk - 13.02.2018

Најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лигата на шампионите (ЛШ) се враќа на програмата со осминафиналните дуели. Денес се играат натпревари во Италија и Швајцарија, на кои Јувентус и Базел се домаќини на Тотенхем, односно Манчестер Сити.

Најавени тимови за ЛШ: Јувентус преполовен против Тотенхем

Екипа - 13.02.2018

Натпреварите од Лигата на шампионите по двомесечна пауза продолжуваат вечерва, со дуелите меѓу Јувентус и Тотенхем, односно Базел и Манчестер сити. Со најголеми проблеми од четирите тренери се соочува Масимилијано Алегри, кој не може да смета на ...

Пеп: Не знам дали сме подготвени за освојување на Лигата на Шампионите

Локално - 13.02.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека на „граѓаните“ им претстои многу тежок натпревар вечерва против Базел во средба од 1/8-финалето на Лигата на шампионите. „Ние се трудиме да го наметнуваме на противникот својот стил на игра од ...

Дури и Сане се увери колку е тешко да се игра против Манчестер Сити (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.02.2018

Неговите соиграчи немаа милост кон него иако се врати од повреда. Лерој Сане се најде во составот на водечката екипа во Премиерлигата, Манчестер Сити за вечерашната прва пресметка со швајцарски Базел, во рамките на предвидениот двомеч од ...

Вечерва почнува она вистинското: Борбата за трофејот во ЛШ

SportMedia - 13.02.2018

Поминаа два месеци од последните возбудувања во Лигата на шампионите, кога се комплетираше групата од 16 екипи, кои останаа во трката за трофејот. Најдобрите по првата фаза, сега продолжуваат во нокаут системот каде шампионот ќе се искачи на тронот ...

Манчестер Сити гледа кон трофејот на Лигата на шампионите

Стандард - 13.02.2018

Лидерот на Премиер Лигата, Манчестер Сити, е во посета на Базел во првото 1/8-финале на Лигата на шампионите вечерва во 20:45 часот на стадионот „Сент Јакоб парк“. Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола, добро се сеќава на неговите посети во Базел, ...

Кејн против Буфон, Сити гостува во Базел

TopSport - 13.02.2018

Два и пол месеци по завршувањето на фазата по групи, најдобрите европски тимови ќе ја започнат заврпната борба за највредниот пехар во клупскиот фудбал. Расплетот, односно нокаут фазата, стартува вечерва со натпреварите Јувентус-Тотенхем и ...

Радост во Сити! Сане е речиси здрав

Локално - 13.02.2018

Крилото Лерој Сане се опорави од повредата на глуждот пет недели пред предвиденото. Германскиот репрезентативец доби повреда за време на натпреварот на Манчестер Сити против Кардиф Сити и се очекуваше да не игра седум недели, но само по две, тој ...

Искуството на Јувентус против талентот на Тотенхем

Слободен Печат - 13.02.2018

Зимската пауза е завршена и денеска продолжуваат натпреварите во Лигата на европските шампиони во фудбал. На програмата се две осминафинални средби, а особено внимание предизвикува пресметката помеѓу Јувентус и Тотенхем.

Тотенхем со насмевка се враќа од Торино, Јувентус не успеа да обезбеди предност (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.02.2018

Тотенхем одигра одличен меч во Торино иако Јувентус многу рано во натпреварот имаше водство од два голови разлика, натпреварот заврши 2-2, Манчестер Сити со убедливи 4-0 триумфираше во Базел.

ЛШ, започнуваат првите натпревари од осмина финалето

Алсат-М - 12.02.2018

Лига на шампионите во фудбал ќе се врати утре и во среда, со првите натпревари на осмина финалето. Утре, Базел ќе игра против Манчестер Сити на Пеп Гвардиола, а во Торино, Јувентус ќе биде домаќин на Тотенхем.

Јувентус испушти победа против Тотенхем, Сити се прошета низ Базел

Точка - 13.02.2018

Вечерва започнаа новите возбудувања, поточно нокаут фазата во Лигата на шампионите која беше отворена со два ефикасни натпревари со вкупно осум погодоци. Дербито на денот меѓу Јувентус и Тотенхем заврши без победник 2-2 и патникот во следната фаза ...

Јувентус и Тотенхем одиграа нерешено

ЗаЗабава - 13.02.2018

Јувентус и Тотенхем одиграа нерешено, 2:2 во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на Шампионите. Јувентус поведе со 2:0 уште во првите 10 минути од натпреварот преку двата гола на Игуаин. На 2:1 намали Хари Кејн во 35.

Видео: Сити во четвртфинале, спектакл во Торино

Таратур - 13.02.2018

Во рамки на осминафиналето во Лигата на шампионите, во првиот меч Манчестер Сити рутински славеше над Базел на гости со убедливи 4:0. Имено, мечот се чини беше решен по само 20тина минути, откако најпрво во 14. минута Гундоган го отвори резултатот.