TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Последна информација од Русија: Декодирана црната кутија, откриена причината за падот на авионот

Press24 - 14.02.2018

Меѓународниот воздухопловен комитет на Русија соопшти дека е завршено декодирањето на црната кутија од авионот Ан-148. Леталото од авио-компанијата „Сатаров еирлајнс“ леталот од Москва кон Орска, каде се срушило само неколку минути по одлетувањето.

Пилотска грешка - можна причина за уривањето на авионот во Русија

Глас на Америка - 14.02.2018

Истрагата продолжува, а како друг фактор се наведува и дефект на леталото Пилотска грешка, како и дефектни сензори, се веројатната причина за падот на патничкипт авион во Русија, при што загинаа сите 71 лица, соопштија истражителите.

Рускиот авион се урнал поради замрзнатите сензори за брзина

Сакам да кажам - 13.02.2018

Замрзнатите сензори за брзина е веројатната причина за падот на патничкиот авион во близина на Москва, при што загинаа 71 лице. Неисправните инструменти можеле да му дадат погрешни податоци за брзината на пилотот, објави рускиот Комитет за авионски ...

Човечка грешка можна причина за авионската несреќа во Русија

Алфа - 13.02.2018

Податоците на индикаторите за брзината многу се разликувале - едниот покажувал 0 километри на час, а другиот 540 до 560 километри на час. Човечка грешка најверојатно е причината за уривањето на рускиот авион во неделата, при што загинаа 71 лице, ...

Замрзнување на брзиномерите можна причина за уривањето на рускиот авион

Р.С.Европа - 13.02.2018

Руските истражители соопштија дека авионската несреќа во близина на Москва во која загинаа 71 лице, е можно да била предизвикана поради замрзнување на уредите за мерење на брзината. Московскиот Комитет за воздухопловство денеска соопшти дека ...

Пилотска грешка – најверојатна причина за падот на Рускиот авион

Канал5 - 13.02.2018

Истрагата откри дека најверојатна причина за падот на авионот во близина на Москва е пилотска грешка . Истражителите утврдиле дека најверојатно причина за авионската несреќа во која загинаа 65 патници и шест членови на екипажот , е тоа што пилотот ...

Целосна и  прва официјална верзија за несреќата со рускиот Ан-148

Локално - 13.02.2018

Несреќата со рускиот авион Ан-148, во која загинаа 71 патник и членови на екипаж во неделата може да е предизвикана од неточни податоци кои јавувале за брзината на летот, кои се резултат на одмрзнување на сензор.

Кои се главните карактеристики на патничкиот авион Ан-148 кој се урна во Подмосковјето?

Руска реч - 13.02.2018

Авионот Ан-148, кој на 11 февруари се урна во Подмосковјето, важеше за сигурен воздухоплов. Во несреќата на Ан-148 загинаа 71 лице. Причините за несреќата засега се непознати, а иследниците не го исклучија факторот неисправност на воздухопловот.

Новиот руски херој: Во последните моменти пред падот, пилотот на урнатиот авион "An-128" направил многу хумана работа

Точка - 13.02.2018

Во падот на рускиот авион "An-148", кој се урнал во неделата, можело да има многу повеќе жртви. Во падот на авионот загинало 71 лице, но експертите веруваат дека пилотот пред падот направил многу хумана работа.

Пронајдена црната кутија од урнатиот руски „антонов“...

Н.Македонија - 13.02.2018

Пронајдена црната кутија од урнатиот руски „антонов“ Руските власти потврдија дека спасувачките екипи ја пронашле црната кутија од авионот „антонов ан-148“, кој завчера се урна во близината на Москва, непосредно по полетувањето од московскиот ...

Декодирани се црните кутии на рускиот авион: Откриена е можната причина за падот...

Точка - 13.02.2018

Меѓудржавниот воздухопловен комитет на Русија соопшти дека било завршено декодирањето на црните кутии од авионот „Ан-148“ на „Саратов Ерлајнс“. Авионот на авиокомпанијата „Саратов Ерлајн“ патувал од Москва кон рускиот град Орск во близина на ...

НОВ СВЕТСКИ ХЕРОЈ: Во последен момент пред паѓањето, пилотот на срушениот руски авион направил хуман потег ! (ВИДЕО)

Маркукуле - 13.02.2018

Во падот на рускиот авион животот го загубија 71 лице, но експертите сметаат дека пилотот пред паѓањето направил хуман потег. Тој го свртел авионот од курсот, па се срушил подалеку од населеното место.

Причина за авионската несреќа кај Москва е откажување на идникаторот за брзина, покажува истрагата

Вечер - 13.02.2018

Падот на рускиот патнички авион Ан-148 во московскиот регион најверојатно бил предизвикан поради неправилни податоци за бризна на летот поради замрзнување, соопшти интерната Комисија за воздухопловство по дешифрирање на податоците за летот, објави ...

Руската компанија била на црната листа: Авионот со години го чувале во хангар, а забрането им било да летаат во неколку ...

Точка - 13.02.2018

Само неколку минути после полетувањето, се сруши авион недалеку од Москва пред два ден, а во несреќата загинаа 65 патници и шест членови на екипажот. Како што пренесува руската новинска агенција „ТАСС“, причина за несреќата може да бидат лошите ...

Човечка грешка можна причина за авионската несреќа во Русија...

Н.Македонија - 13.02.2018

Човечка грешка можна причина за авионската несреќа во Русија Човечка грешка најверојатно е причината за уривањето на рускиот авион во неделата, при што загинаа 71 лице, соопштија денеска руските истражни органи, кои утврдиле дека пилотите не го ...

Новиот руски херој: Во последните моменти пред падот, пилотот на урнатиот авион “An-128” направил многу хумана работа

Поглед - 13.02.2018

Во падот на авионот загинало 71 лице, но експертите веруваат дека пилотот пред падот направил многу хумана работа. Тој, кога било јасно дека авионот ќе падне, го свртел леталото од курсот според кој ќе паднел во селото во близина.

Декодирани се црните кутии на рускиот авион: Откриена е можната причина за падот...

Вечер - 13.02.2018

Меѓудржавниот воздухопловен комитет на Русија соопшти дека било завршено декодирањето на црните кутии од авионот „Ан-148" на „Саратов Ерлајнс". Авионот на авиокомпанијата „Саратов Ерлајн" патувал од Москва кон рускиот град Орск во близина на ...

Причина за авионската несреќа кај Москва е откажување на индикаторот за брзина, покажува истрагата

Макфакс - 13.02.2018

Падот на рускиот патнички авион „ан-148“ во московскиот регион, најверојатно, бил предизвикан поради неправилни податоци за брзина на летот поради замрзнување, соопшти интерната Комисија за воздухопловство по дешифрирање на податоците за летот, ...

Руската компанија била на црната листа: Авионот со години го чувале во хангар

Локално - 13.02.2018

Само неколку минути после полетувањето, се сруши авион недалеку од Москва пред два ден, а во несреќата загинаа 65 патници и шест членови на екипажот. Како што пренесува руската новинска агенција „ТАСС“, причина за несреќата може да бидат лошите ...

Човечка грешка можна причина за авионската несреќа во Русија

Сител - 13.02.2018

Човечка грешка најверојатно е причината за уривањето на рускиот авион во неделата, при што загинаа 71 лице, соопштија денеска руските истражни органи, кои утврдиле дека пилотите не го вклучиле греењето на мерачите пред полетувањето, што довело до ...

Декодирани се црните кутии на рускиот авион: Откриена е можната причина за падот (видео)

Press24 - 13.02.2018

Меѓудржавниот воздухопловен комитет на Русија соопшти дека било завршено декодирањето на црните кутии од авионот „Ан-148" на „Саратов Ерлајнс". Авионот на авиокомпанијата „Саратов Ерлајн" патувал од Москва кон рускиот град Орск во близина на ...

Причина за авионската несреќа кај Москва е откажување на индикаторот за брзина, покажува истрагата

Кајгана - 13.02.2018

Падот на рускиот патнички авион Ан-148 во московскиот регион најверојатно бил предизвикан поради неправилни податоци за брзина на летот поради замрзнување, соопшти интерната Комисија за воздухопловство по дешифрирање на податоците за летот, објави ...

Рускиот авион се урнал поради грешка на пилотите

Нова ТВ - 14.02.2018

Човечка грешка најверојатно е причината за уривањето на рускиот авион во неделата, при што загинаа 71 лице, соопштија руските истражни органи, кои утврдиле дека пилотите не го вклучиле греењето на мерачите пред полетувањето, што довело до погрешни ...