TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чешки тандем до златните медали во тенис на ЛОИ

SportMedia - 01.08.2021

Чешкиот тандем Барбора Крејчикова и Катерина Синиакова се закити со златните медали на Олимписките игри во Токио откако во финалето на женскиот тениски турнир во двојки беше подобар од швајцарските тенисерки Белинда Бенчиќ и Викторија Голубиќ.

Крејчикова продолжува да реди успеси, злато за Чешка во двојки

Спортклуб - 01.08.2021

Чешката двојка Барбора Крејчикова и Катержина Синијакова го освои златниот медал на Олимписките игри, откако во финалето ги совладаа Швајцарките Белинда Бенчиќ и Викторија Голубиќ со 7:5 и 6:1.

Крејчикова и Синијакова го освоија златото во тениски двојки на ЛОИ

Gol.mk - 01.08.2021

Барбора Крејчикова и Катерина Синијакова го освоија златниот медал на тенискиот турнир во двојки на Олимписките игри во Токио. Дуото од Чешка го донесе четвртото најсјајно одличје за својата земја на овие игри, откако во финалето ги победија ...

Крејчикова и Синијакова донесоа нов златен медал за Чешка

Екипа - 01.08.2021

Чешките тенисерки Барбора Крејчикова и Катерина Синијакова го освоија златниот медал на Олимписките игри во Токио откако во финалето на дубл турнирот славеа над Швајцарките Белинда Бенчиќ и Викторија Голубиќ со 2-0 (7-5, 6-1).