TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ериксен понижен на „Меаца“

TopSport - 26.11.2020

Најдобриот дански фудбалер, Кристијан Ериксен одигра само 4 минути на синоќешниот дуел на Интер против Реал Мадрид на „Џузепе Меаца“. Јасно е дека тренерот Конте нема доверба во Ериксен па шансата за настап во последните моменти од средбата во која ...

Ериксен понижен како никогаш од Конте: Дојде време за разделба со Интер?

Gol.mk - 26.11.2020

Најдобриот дански фудбалер Кристијан Ериксен е на немилост на тренерот Антонио Конте и во Интер доживува понижувања какви што немал досега никогаш во кариерата. Плејмејкерот доби само четири минути на натпреварот против Реал Мадрид, а пред да влезе ...

Ериксен најблиску до „Емирати“

Вечер Прес - 26.11.2020

Ако им се верува на англиските медиуми, тогаш лондонскиот премиерлигаш Арсенал е на добар пат да излези како победник во трката по потписот на данскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Кристијан Ериксен.