TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан Радоичиќ приведен во Србија

Р.С.Европа - 03.10.2023

Министерството за внатрешни работи на Србија на 3 октомври соопшти дека извршило претрес во станот на Милан Радоичиќ и дека тој со кривична пријава е донесен во Вишото јавно обвинителство во Белград.

Српската полиција го уапси милан Радоичиќ, организаторот на нападот во косовското село Бањска

Сакам да кажам

Српската полиција го уапси Милан Радоичиќ

360 степени

ВИДЕО | ПОЛИЦИЈАТА НА КОСОВО ОБЈАВИ СНИМКИ ОД СРПСКИ НАПАЃАЧИ – Погледнете го арсеналот оружје што го пронашле

Во Центар

Уапсен Милан Радоичиќ

Локално

Што ќе биде со луксузната вила на Милан Радоичиќ кој го водеше бунтот во Бањска

Независен

„Државата ни ја украдоа, на ниво сме на Мексико“: Колапс и понижување на српските безбедносни служби во случајот со Бањска

4NEWS

Бизнис Вести Локално Слободен Печат Либертас Р.С.Европа Канал5 MakPress Телма

СРПСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО ПРИВЕДЕ РАДОИЧИЌ Лидерот на Српска листа и организаторот на случувањата во Бањско задржан 48 часа ...

+инфо - 03.10.2023

Полициски службеници на Управата за криминалистичка полиција извршија претрес во станот и другите простории на Милан Радоичиќ, кој е задржан до 48 часа“, соопшти Министерството за внатрешни работи на Србија.

Уапсен Милан Радоичиќ

Алсат-М

Уапсен Србинот што го организираше нападот на Косово

Република

Вучиќ: Србија нема да испрати воени сили на Косово, не сака војна

Во Центар

ЛОНДОН, БЕРЛИН И ВАШИНГТОН СО ЕДЕН ПОТЕГ ГО ‘ЗАМРЗНАА’ БЕЛГРАД – Александар Вучиќ доби јасно и опасно предупредување

Во Центар

Вучиќ за Милан Радоичиќ: „Со години лажеа дека го убил Оливер Ивановиќ“

4NEWS

Албански медиуми: Велика Британија испраќа 200 дополнителни војници во Косово; границите кај Јариње и Брњак се уште затворени; Косово бара повлекување на српските воени трупи од границите; Нови докази од нападот

CivilMedia

Frontline Нова ТВ

Српската полиција го приведе Радоичиќ

Курир - 03.10.2023

Милан Радоичиќ, контроверзниот бизнисмен кој според сопствените тврдења е организатор на вооружениот конфликт во Бањска во Косово, при што загинаа четири лица, денеска е уапсен, соопшти српското Министерство за внатрешни работи.

Српската полиција го приведе Радоичиќ

Либертас

Српската полиција го приведе Радоичиќ

Рацин

Српската полиција го приведе Радоичиќ

Слободен Печат

Српската полиција го приведе Радоичиќ

Канал5

Српската полиција го приведе Радоичиќ

Н.Македонија

Српската полиција го приведе Радоичиќ

Во Центар

24Инфо Нетпрес CivilMedia Zoom

Српската опозиција бара седница на Собранието и на Анкетната комисија по конфликтот во Бањска

Канал5 - 03.10.2023

Делот од опозицијата што ги организира протестите „Србија против насилството“ бара веднаш да се одржи собраниска седница со две точки на дневен ред. Дел од опозицијата која ги организира протестите „Србија против насилството“, побара одржување ...

Српската опозиција бара собраниска седница по конфликтот во Бањска

Слободен Печат

Албански медиуми: ЕП ќе расправа за нападот на косовската полиција; паралелни истраги за Радоичиќ; од Стејт ...

CivilMedia - 03.10.2023

Европскиот парламент денеска ќе расправа за нападот на косовската полиција, се очекува резолуција, Специјалното обвинителство на Република Косово соопшти дека започнало истрага за нападот во Бањска и дека во моментов е во процес на прибирање ...

Албански медиуми: ЕП ќе расправа за нападот на косовската полиција; паралелни истраги за Радоичиќ; од Стејт департментот не е потврдено повлекувањето на српските војници од границите со Косово

Frontline

Албански медиуми: ЕП ќе расправа за нападот на косовската полиција; паралелни истраги за Радоичиќ; од Стејт департментот не е потврдено повлекувањето на српските војници од границите со Косово

Нова ТВ

Албански медиуми: ЕП ќе расправа за нападот на косовската полиција; паралелни истраги за Радоичиќ; од Стејт департментот не е потврдено повлекувањето на српските војници од границите со Косово

Рацин

Премините Јариње и Брњак и натаму се затворени за влез од Србија

А1 On - 02.10.2023

Преку административните премини Јариње и Брњак повеќе од седум дена не може да се влезе во Косово од централна Србија. Сообраќајот во спротивен правец се одвива без долго чекање. Властите на привремените институции во Приштина ги затворија за влез ...

Уапсен човек кој сакал да оди на погребот на убиените во неодамнешните инциденти во Косово

Алфа

Адвокатот на Радоичиќ: Косовската полиција изврши кривично дело

Вечер Прес - 02.10.2023

„Може да се заклучи дека косовската полиција извршила кривично дело“, изјави вечерва во емисијата Хит Твит на Пинк, адвокатот на Милан Радоичиќ, Горан Петронијевиќ. Тој рече дека она што го направила косовската полиција е забрането со сите ...

Адвокатот на Радоичиќ: Може да одговара само за поседување оружје

4NEWS