TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Миранда од „Сексот и градот“, нема да биде гувернер на Њујорк

Телма - 14.09.2018

Не, Миранда Хобс нема да биде новата гувернерка на Њујорк. Синтија Никсон, 53 години, популарната протагонистка од Сексот и градот, но и геј активистка која се стремеше да стане првиот американски квир гувернер, ја изгуби трката во предизборите на ...

Пропадна политичката кариера на ѕвездата на ,,Сексот и градот”

Канал5 - 14.09.2018

Актерката Синтија Никсон не успеа во намерата да стане гувернер на Њујорк. Нејзиниот противкандидат Ендрју Куомо лесно ја победи Синтија на вчерашните прелиминарни избори за гувернер на Њујорк.

Некогаш Саманта а сега Самјуел! Ќерката на Синтија Никсон го промени полот (фото)

Хитпортал - 14.09.2018

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја откри неверојатната животна прикзана на нејзиниот 21-годишен син. Синот на Синтија се родил како девојче и се викал Саманта. Подоцна се преименувал во Самјуел Џозеф Мозес.

Миранда од „Сексот и градот“ поразена во трката за гувернер на Њујорк

Макфакс - 14.09.2018

Актуелниот гувернер на Њујорк, Ендрју Куомо, се избори за номинација за кандидат на Демократската партија за гувернер на оваа американска држава. Неговиот противник беше Синтија Никсон, позната по нејзината улога како Миранда Хобс во серијата ...

Синтија Никсон нема да биде градоначалничка на Њујорк

А1 On - 14.09.2018

Ѕвездата од ТВ серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја изгуби трката за кандидат за градоначалник на Њујорк. Таа на вчерашните внатрешно-партиски избори ја изгуби трката против актуелниот гувернер Ендрју Куомо во борбата за номинација од ...

Миранда од „Сексот и градот“ нема да биде гувернер на Њујорк

Репортер - 14.09.2018

Актерката Синтија Никсон, позната по улогата на Миранда Хобс во хит-серијата „Сексот и градот“ изгуби во трката за кандидат за гувернер на Њујорк, пренесува АП. Таа беше поразена од актуелниот гувернер на државата, Ендру Куомо.

Актерката од „Сексот и градот“ ја изгуби трката за гувернер на Њујорк

Локално - 14.09.2018

Американската актерка Синтија Никсон, позната по улогата во телевизиската серија „Сексот и градот“ ја изгуби трката за гувернер на американската сојузна држава Њујорк, јавија утрово агенциите.

Ѕвездата на ,,Сексот и градот” е решена да стане гувернер

Канал5 - 13.09.2018

И покрај прогнозите дека актерката Синтија Никсон од серијата ,,Сексот и градот “ , нема големи шанси , таа смета дека денеска ќе победи на предизборите. Синтија се бори против гивернерот на Њујорк , Ендрју Куомо , користејќи го антиелистистичкиот ...

Актерката од „Сексот и градот“ има шанси да стане гувернерка на Њујорк

Макфакс - 13.09.2018

И покрај предвидувањата, актерката Синтија Никсон од серијата „Сексот и градот“ се надева дека ќе ги искористи предностите од анти-елитистичкиот бран кој владее кај демократите за денес да оствари победа врз гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо, еден ...

Синтија Никсон нема да биде градоначалничка на Њујорк

Стандард - 14.09.2018

Ѕвездата од ТВ серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја изгуби трката за кандидат за градоначалник на Њујорк. Таа на вчерашните внатрешно-партиски избори ја изгуби трката против актуелниот гувернер Ендрју Куомо во борбата за номинација од ...

Миранда од „Сексот и градот“ нема да биде градоначалничка на Њујорк

Република - 14.09.2018

Американската актерка Синтија Никсон, позната по улогата во телевизиската серија „Сексот и градот“ ја изгуби трката за гувернер на американската сојузна држава Њујорк, јавија утрово агенциите.

Синтија Никсон нема да биде градоначалничка на Њујорк

Алфа - 14.09.2018

Ѕвездата од ТВ серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја изгуби трката за кандидат за градоначалник на Њујорк. Таа на вчерашните внатрешно-партиски избори ја изгуби трката против актуелниот гувернер Ендрју Куомо во борбата за номинација од ...

Синтија Никсон нема да биде градоначалничка на Њујорк

1tv - 14.09.2018

Ѕвездата од ТВ серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја изгуби трката за кандидат за градоначалник на Њујорк. Таа на вчерашните внатрешно-партиски избори ја изгуби трката против актуелниот гувернер Ендрју Куомо во борбата за номинација од ...

Синтија Никсон ја изгуби партиската трка за градоначалник на Њујорк (ВИДЕО)

+инфо - 14.09.2018

Еден од највпечатливите мигови од нејзината кампањата, се чини, беше фамозниот и „скандалозен“ оброк. Ѕвездата од ТВ серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја изгуби трката за кандидат за градоначалник на Њујорк.

Синтија Никсон нема да биде градоначалничка на Њујорк

Либертас - 14.09.2018

Ѕвездата од ТВ серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја изгуби трката за кандидат за градоначалник на Њујорк. Таа на вчерашните внатрешно-партиски избори ја изгуби трката против актуелниот гувернер Ендрју Куомо во борбата за номинација од ...

Синтија Никсон нема да биде градоначалничка на Њујорк

Сител - 14.09.2018

Ѕвездата од ТВ серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја изгуби трката за кандидат за градоначалник на Њујорк. Таа на вчерашните внатрешно-партиски избори ја изгуби трката против актуелниот гувернер Ендрју Куомо во борбата за номинација од ...

Синтија Никсон нема да биде градоначалничка на Њујорк

Кајгана - 14.09.2018

Њујорк, 14 септември 2018 (МИА) - Ѕвездата од ТВ серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја изгуби трката за кандидат за градоначалник на Њујорк. Таа на вчерашните внатрешно-партиски избори ја изгуби трката против актуелниот гувернер Ендрју Куомо ...