TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бејли за чистата препорака: Ќе работиме сѐ додека сонот за ЕУ и НАТО не стане стварност за македонските граѓани

Макфакс - 19.04.2018

Амбасадорот на САД, Џес Бејли, преку социјалната мрежа „Твитер“ упати честитка до Република Македонија за чистата препорака за почеток на преговорите со ЕУ. „Американската амбасада ќе продолжи да соработува со македонските власти и амбасадата на ЕУ ...

Бејли: Честитки за препораката, продолжуваме заедно да работиме на реформите

Р.С.Европа - 19.04.2018

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли ѝ го честиташе на Македонија добивањето чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Тој рече дека честитка упатил преку Твитер и потсетил дека САД ја поддржуваат интеграцијата на Македонија во ЕУ ...

Саем за високо образование во САД

Орбис - 19.04.2018

Повеќе од 700 средношколци и студенти го посетија Саемот за високо образование во САД, кој се одржа денеска во Скопје, во организација на Американската амбасада во Македонија. На саемот претставници од единаесет високообразовни институции ги ...

Бејли со честитка за чистата препорака за почеток на преговорите со ЕУ

Стандард - 19.04.2018

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли и честита на Република Македонија за добивањето на чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Одговарајќи на новинарско прашање за позитивната препорака од ЕК за Македонија на Саемот за високо ...

Бејли честита за чистата препорака

Фактор - 19.04.2018

Амбасадорот на САД во земјава, Џес Бејли, на „Твитер“ упати честитка до Република Македонија за чистата препорака за почеток на преговорите со ЕУ. „Американската амбасада ќе продолжи да соработува со македонските власти и амбасадата на ЕУ со цел да ...

Бејли ја поздрави чистата препорака за почеток на преговорите со ЕУ

24 Вести - 19.04.2018

Американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли и честита на Македонија за добивањето чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Тој рече дека САД ја поддржуваат интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО.

Бејли: Работиме со делегацијата на ЕУ во Македонија на реформиските процеси

Локално - 19.04.2018

Честитка за чистата препорака на Македонија за отпочнување на преговори со ЕУ, пристигна и од Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли. Тој рече дека честитка упатил преку Твитер и потсетил дека САД ја поддржуваат интеграцијата на Македонија ...

Што после Бејли?

Deutsche Welle - 18.04.2018

Историјата на амбасадорите на САД ја исцртува константата на љубезна медиумска вербалност полна со демократија, отчетност, одговорност и проткаена со сушти спротивности во реалноста на прогледување низ прсти.

Саем за високо образование во САД

Канал5 - 19.04.2018

Повеќе од 700 средношколци и студенти го посетија Саемот за високо образование во САД, кој се одржа денеска во Скопје, во организација на Американската амбасада во Македонија. На саемот претставници од единаесет високообразовни институции ги ...

Бејли ја честита чистата препорака за почеток на преговорите со ЕУ

+инфо - 19.04.2018

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли и честита на Република Македонија за добивањето на чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Одговарајќи на новинарско прашање за позитивната препорака од ЕК за Македонија на Саемот за високо ...

Саем за високо образование во САД

+инфо - 19.04.2018

Повеќе од 700 средношколци и студенти го посетија Саемот за високо образование во САД, кој се одржа денеска во Скопје, во организација на Американската амбасада во Македонија. На саемот претставници од единаесет високообразовни институции ги ...

Честитка од американскиот амбасадор Бејли за чистата препорака за почеток на преговорите со ЕУ

Орбис - 19.04.2018

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли и честита на Република Македонија за добивањето на чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Одговарајќи на новинарско прашање за позитивната препорака од ЕК за Македонија на Саемот за високо ...

Голема посетеност на Саемот за високо образование во САД

Н.Македонија - 19.04.2018

Повеќе од 700 средношколци и студенти го посетија Саемот за високо образование во САД, кој се одржа денеска во Скопје, во организација на Американската амбасада во Македонија. На саемот претставници од единаесет високообразовни институции ги ...

Честитка од американскиот амбасадор Бејли за чистата препорака за почеток на преговорите со ЕУ

Слободен Печат - 19.04.2018

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли и честита на Република Македонија за добивањето на чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Одговарајќи на новинарско прашање за позитивната препорака од ЕК за Македонија на Саемот за високо ...

Саем за високо образование во САД

Слободен Печат - 19.04.2018

Повеќе од 700 средношколци и студенти го посетија Саемот за високо образование во САД, кој се одржа денеска во Скопје, во организација на Американската амбасада во Македонија. На саемот претставници од единаесет високообразовни институции ги ...

Честитка од американскиот амбасадор Бејли за чистата препорака за почеток на преговорите со ЕУ

Независен - 19.04.2018

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли и честита на Република Македонија за добивањето на чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Одговарајќи на новинарско прашање за позитивната препорака од ЕК за Македонија на Саемот за високо ...

Бејли ни честита за препораката: Да продолжат реформите за владеење на правото, медиумите и администрацијата

еМагазин - 19.04.2018

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли и честита на Република Македонија за добивањето на чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Одговарајќи на новинарско прашање за позитивната препорака од ЕК за Македонија на Саемот за високо ...

Честитка од американскиот амбасадор Бејли за чистата препорака за почеток на преговорите со ЕУ

Либертас - 19.04.2018

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли и честита на Република Македонија за добивањето на чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Одговарајќи на новинарско прашање за позитивната препорака од ЕК за Македонија на Саемот за високо ...

Честитка од амбасадорот на САД, Бејли за чистата препорака од Европската комисија

МКД - 19.04.2018

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли ѝ честита на Република Македонија за добивањето на чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Одговарајќи на новинарско прашање за позитивната препорака од ЕК за Македонија на Саемот за високо ...