TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селекторот Симовски го скрати списокот за клучниот двомеч со Романија

Дерби - 08.04.2021

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го скрати списокот на повикани ракометарки во пресрет на бараж двомечот со репрезентацијата на Романија.

Симовски го објави скратениот список за бараж двомечот со Романија

Спортклуб - 08.04.2021

Македонската женска ракометна репрезентација е на чекор од пласман на Светското првевенство, но нашите ракометарки најпрво треба да ја совладаат Романија во бараж двомечот. Селекторот на репрезентацијата, Симе Симовски, го објави скратениот список ...

Симовски го скрати списокот на кандидатки за дуелот со Романија

Дриблинг - 08.04.2021

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави скратниот список на ракометарки за бараж дуелот со Романија во битката за пласман на СП во Шпанија. Симовски одреди 20 ракометарки кои ќе конкурираат за првиот ...

Симовски го скрати списокот за баражот со Романија (ФОТО)

Sport 1 - 08.04.2021

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски денеска го обајви скратениот список на ракометарки за претстојниот бараж дуел со Романија за пласман на Светското првенство во Шпанија годинава.

Симовски ги избра ракометарките за мундијалскиот бараж со Романија

Frontline - 08.04.2021

Селекторот на македонската женска сениорска ракометна репрезентација Симе Симовски го објави денеска списокот ракометарки за претстојните бараж натпревари против Романија за пласман на Светско првенство 2021 во Шпанија.

Симовски го скрати списокот пред баражот со Романија

Екипа - 08.04.2021

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го скрати поширокиот список за баражот за СП против Романија, објавувајќи листа од 20 ракометарки кои ќе се јават на првата прозивка и кои ќе се борат за место во ...

Селекторот Симовски го објави скратениот список на ракометарки за баражот со Романија

Спортски - 08.04.2021

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, г-дин Симе Симовски го објави списокот на повикани ракометарки за претстојните бараж натпревари со репрезентацијата на Романија за обезбедување пласман на Светско Првенство 2021 Шпанија.

Симовски одбра 20 ракометарки со кои Македонија ќе брка место на СП во Шпанија

Gol.mk - 08.04.2021

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го скрати списокот на повикани ракометарки за претстојните бараж натпревари со репрезентацијата на Романија за обезбедување пласман на Светско Првенство 2021 Шпанија.

Симовски ги избра ракометарките за мундијалскиот бараж со Романија

Опсервер - 08.04.2021

Селекторот на македонската женска сениорска ракометна репрезентација Симе Симовски го објави денеска списокот ракометарки за претстојните бараж натпревари против Романија за пласман на Светско првенство 2021 во Шпанија.

Симовски ги избра ракометарките за мундијалскиот бараж со Романија

Либертас - 08.04.2021

Селекторот на македонската женска сениорска ракометна репрезентација Симе Симовски го објави денеска списокот ракометарки за претстојните бараж натпревари против Романија за пласман на Светско првенство 2021 во Шпанија.

Симовски ги избра ракометарките за мундијалскиот бараж со Романија

MakPress - 08.04.2021

Селекторот на македонската женска сениорска ракометна репрезентација Симе Симовски го објави денеска списокот ракометарки за претстојните бараж натпревари против Романија за пласман на Светско првенство 2021 во Шпанија.

Симе Симовски го скрати списокот на повикани ракометарки пред двомечот со Романија

Курир - 08.04.2021

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го скрати списокот на повикани ракометарки за претстојните бараж натпревари со репрезентацијата на Романија за обезбедување пласман на Светско Првенство 2021 Шпанија Во ...

Симовски го скрати списокот за баражот со Романија

SportMedia - 08.04.2021

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави скратениот список од 20 ракометарки на кои ќе смета за бараж двомечот со Романија за пласман на Светското првенство во Шпанија.

Симовски скрати список пред Романија – одбра 20 ракометарки (ФОТО)

24 Ракомет - 08.04.2021

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Симе Симовски, објави скратен список на ракометарки пред бараж двомечот со Романија за пласман на СП во Шпанија. Симовски ќе смета на 20 ракометарки, а во однос на претходниот скратен список кога ...

Симовски: Спроти себе ќе имаме доста силен и квалитетен противник, но не се предаваме

Н.Македонија - 08.04.2021

Селекторот Симе Симовски го објави списокот на ракометарки на кои ќе смета за бараж-двомечот со селекцијата на Романија, за пласман на Светското првенство во Шпанија годинава. На списокот на Симовски има 35 ракометарки, од нив 20 интернационалки.