TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Де Хеа се повреди пред дербито против Ливерпул!

24Фудбал - 15.10.2019

Нови главоболки за Оле Гунар Солшер, Давид Де Хеа заработи повреда на мечот меѓу Шпанија и Шведска поради која предвреме излезе од игра. Давид Де Хеа само 50 минути беше на голот на Шпанија на дуелот со Шведска, голманот на Манчестер јунајтед се сам ...

Де Хеа се повреди, но Шпанците се спасија во Шведска

Екипа - 15.10.2019

Шведска и Шпанија ремизираа 1-1 во суперинтересен натпревар во кој „црвената фурија“ се спаси со голот на Родриго во 92. минута. Шпанците одиграа одлично прво полувреме што не успеаја да го крунисаат со погодок, па Шведска поведе на стартот од ...

Де Хеа се повреди, го пропушта дербито со Ливерпул?

TopSport - 15.10.2019

Давид де Хеа не го заврши гостувањето на Шпанија во Шведска, откако поради повреда на потколеницата мораше да го напушти мечот во 58. минута. Тој веднаш беше заменет од голманот на Челси, Кепа Аризабалага и сега е неизвесно дали ќе може да игра овој ...

Ако сака Манџукиќ да потпише за Јунајтед треба да се прифати еден услов

SportMedia - 15.10.2019

Манчестер Јунајтед веќе на големо мисли на зимскиот преоден рок. Иако на големо се најавува смената на Оле Солскјер и доаѓањето на Масимилијано Алегри сепак тоа нема да се случи. Норвежанецот ќе добие шанса, но и пари за засилувања, а прв на листата ...

Двете вонсериски одбрани на Де Геа не беа доволни да се одбрани голот: Шведска води против Шпанија (Видео)

СуперСпорт - 15.10.2019

Репрезентацијата на Шведска стигна до водство на натпреварот против Шпанија во рамките од квалификациите за Европското првенство. Швеѓаните водат стигнаа до водство со голот на Берг во 50.

Шпанецот ги собра аплаузите во Стокхолм: Де Хеа со бравурозна интервенција спречи радост на Шведска (Видео)

Дерби - 15.10.2019

Најтрактивниот вечерашен меч од квалификациите за Европското првенство е оној меѓу Шведска и Шпанија каде по првите 45 минути нема погодоци, а за тоа виновници се двата голмани Робин Олсен и Давид Де Хеа кои беа висина на задачата.

Де Геа ги загрижи во Манчестер токму пред дербито со Ливерпул

Спортклуб - 15.10.2019

Манчестер Јунајтед може да добие сериозен удар пред неделното дерби против Ливерпул. Шпанецот Давид Де Геа, на вечерашната средба против Шведска која е во тек, беше изнесен од игра по 60 минути игра.

Конечно, добри вести за Солскјер пред дербито со Ливерпул

Екипа - 15.10.2019

Оле Гунар Солскјер може да здивне откако кризата со повредени фудбалери на Манчестер Јунајтед значително се намали за време на оваа репрезентативна пауза. Четири стандардни фудбалери почнаа со тренинзи во последните денови, зголемувајќи си ги ...

Солскјер е веќе екс, Манчестер Јунајтед има нов тренер

SportMedia - 15.10.2019

Манчестер Јунајтед има очаен старт во Премиерлигата, а тренерот Оле Гунар Солскјер се смета за главен виновник за лошата форма на тимот, како и тоа дека веќе е на излезна врата. Англиските медиуми денеска пишуваат дека Норвежанецот е веќе екс-тренер ...

Солскјер е веќе минато – Доаѓа нов тренер на „Олд трафорд“

Екипа - 15.10.2019

Манчестер Јунајтед по заминувањето на Сер Алекс Фергусон се наоѓа во големи проблеми, а сезонава го достигнаа врвот на очајната игра. Јунајтед очајно игра во Премиер-лигата каде се наоѓа на 12.

Предвидувањето кое Фергусон го кажа за Клоп и Ливерпул и се оствари

24Фудбал - 15.10.2019

Сер Алекс Фергусон во 2016 имаше големи пофалби за Јирген Клоп и предвидувања кои се остварија. Во првата сезона Клоп го однесе Ливерпул до финалето од Лига купот и Европа лигата, ги загуби и двете финалиња.

Солшер е веќе минато: Пристигнува нов менаџер во Манчестер Јунајтед?!

Sport 1 - 15.10.2019

Еден од најтрофејните тимови во Англија, екипата на Манчестер Јунајтед, веќе неколку сезони е во криза, но овој пат се чини дека „црвените ѓаволи“ го достигнаа својот врв. Јунајтед е очаен во Премиер лигата и моментно се наоѓа на 12-то место, а пред ...

Патрис Евра ќе биде помошник на новиот тренер на Манчестер јунајтед

Спортманија - 15.10.2019

Оле Гунар Солскјер многу веројатно дека за кратко време ќе ги пакува куферите од „Олд Трафорд“. Денеска финишираат репрезентативните возбудувања за пласман на ЕП 2020 и полека фокусот се враќа на клупскиот фудбал.

Солскјер станува минато, Јунајтед најде нов тренер, а асистент ќе му биде клупската легенда

Спортклуб - 15.10.2019

Манчестер Јунајтед веќе неколку сезони е во голема криза, но се чини дека овојпат „Црвените ѓаволи“ го достигнаа дното. Јунајтед игра очајно во Премиер лигата и се наоѓа дури на 12. место пред големото дерби со Ливерпул кој во првите осум кола ги ...

Солскер е веќе поранешен тренер, Јунајтед договори доаѓање на нов тренер чиј помошник ќе биде Патрис Евра

СуперСпорт - 15.10.2019

Манчестер Јунајтед веќе неколку сезони се наоѓа во голема криза, но се чини дека овој пат Црвените Ѓаволи го достигнаа врвот. Јунајтед очајно игра во Премиер Лигата и се наоѓа на 12. место пред големото дерби против Ливерпул кој во првите осум кола ...

Конечно добри вести за Солскер: Марсијал можно е да заигра против Ливерпул

СуперСпорт - 15.10.2019

Манчестер Јунајтед во недела на Олд Трафорд ќе одигра големо дерби против Ливерпул. Овој натпревар за екипата на Оле Гунер Солскер доаѓа во најлошиот можен момент со оглед на тоа дека моментално се наоѓаат во голема криза и од почетокот на сезоната ...

Од Манчестер Јунајтед може да бидат задоволни: Добија тројна добра вест

Спортклуб - 15.10.2019

Полека но сигурно се загрева амбиентот за неделното големо дерби на англискиот фудбал во кое на „Олд Трафорд“ ќе се сретнат Манчестер Јунајтед и Ливерпул. „Црвените ѓаволи“ сезонава разочараа со своите игри и резултати, а секако удел во ова имат и ...

Сеир на годината на сметка од „црвените ѓаволи“ пред дербито со Ливерпул

OhridNews - 14.10.2019

В недела на Олд Трафорд се игра големото англиско дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул во Премиер лигата а на социјалните мрежи почна војната и преписката помеѓу двете навивачки страни.

Мартин Еткинсон ќе го суди дербито Манчестер јунајтед – Ливерпул

MakPress - 14.10.2019

Дербито на 9. коло од англиската Премиерлига помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул, ќе го суди прославениот фудбалски судија Мартин Еткинсон. Овој меч доаѓа во лошо време за „црвените ѓаволи“ кои се на лошото 12-то место, имаат најлош старт во ...

Манџукиќ има договор со Манчестер Јунајтед

Нетпрес - 14.10.2019

Ако им се верува на британските медиуми тогаш хрватскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Марио Манџукиќ ќе биде првата зимска аквизиција на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер ...

Џерард: Ми недостасува Ливерпул

MakPress - 14.10.2019

Тренерот на Ренџерс, Стивен Џерард призна дека секојдневно му недостасува Ливерпул. Џерард играше за Ливерпул од 1998 до 2015 година. Прекрасно е да се игра за Ливерпул повторно и да се дели истото шкафче со момците во црвеноиот дрес.

Мартин Еткинсон ќе го суди дербито Манчестер јунајтед – Ливерпул

Локално - 14.10.2019

Фото: 101greatgoals.com Дербито на деветтото коло во англиската Премиерлига меѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул ќе го суди прославениот фудбалски судија Мартин Еткинсон. Овој меч доаѓа во лошо време за „црвените ѓаволи“ кои се 12.

Дербито Манчестер јунајтед – Ливерпул за Мартин Еткинсон

iPortal - 14.10.2019

Дербито на деветтото коло во англиската Премиерлига меѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул ќе го суди прославениот фудбалски судија Мартин Еткинсон. Овој меч доаѓа во лошо време за „црвените ѓаволи“ кои се 12.

Мартин Еткинсон ќе го суди дербито Манчестер јунајтед – Ливерпул

А1 On - 14.10.2019

Дербито на 9. коло од англиската Премиерлига помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул, ќе го суди прославениот фудбалски судија Мартин Еткинсон. Овој меч доаѓа во лошо време за „црвените ѓаволи“ кои се на лошото 12-то место, имаат најлош старт во ...

Мартин Еткинсон ќе го суди дербито Манчестер јунајтед – Ливерпул

Опсервер - 15.10.2019

Дербито на 9. коло од англиската Премиерлига помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул, ќе го суди прославениот фудбалски судија Мартин Еткинсон. Овој меч доаѓа во лошо време за „црвените ѓаволи“ кои се на лошото 12-то место, имаат најлош старт во ...

Јунајтед ќе игра против Ливерпул и против Мартин Еткинсон

Вечер Прес - 15.10.2019

Дерби натпреварот од 9. коло од англиската Премиерлига помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул, ќе го суди прославениот фудбалски судија Мартин Еткинсон. Овој меч доаѓа во лошо време за „црвените ѓаволи“ кои се на 12-то место, имаат најлош старт во ...

Предвидувањето на Фергусон за Клоп и Ливерпул кое се оствари

МКД - 15.10.2019

Сер Алекс Фергусон во 2016 имаше големи пофалби за Јирген Клоп и предвидувања кои се остварија. Во првата сезона Клоп го однесе Ливерпул до финалето од Лига купот и Европа лигата, ги загуби и двете финалиња.

Солскјер е веќе бивши, Јунајтед оговори пристигнување на нов тренер на кого Патрис Евра ќе му биде помишник

Sport M - 15.10.2019

Манчестер јунајтед веќе неколку сезони е во криза, но овој пат се чини дека „црвените ѓаволи“ го достигнаа својот врв. Јунајтед очајно игра во Премиер лигата и се наоѓа на 12-то место пред големото дерби против Ливерпул, кој има осум победи во ...

Нов удар за Манчестер јунајтед пред дербито со Ливерпул, Де Хеа се повреди!

МКД - 15.10.2019

Нови главоболки за Оле Гунар Солшер, Давид Де Хеа заработи повреда на мечот меѓу Шпанија и Шведска поради која предвреме излезе од игра. Давид Де Хеа само 50 минути беше на голот на Шпанија на дуелот со Шведска, голманот на Манчестер јунајтед се сам ...