TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Кој ќе сноси одговорност ако докажеме дека пратениците бесправно се држат во притвор?

Курир - 12.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на повеќе актуелни теми разговара во „Топ тема“ на Телма телевизија. Тој вели дека пратениците бесправно се држени во притвор за случувањата на 27-ми април.

Пратеникот Сашо Василевски не сакал да присуствуа на јавната седница во Апелација

Фокус - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, одбил да присуствува на денешната јавна седница во Апелациониот суд, каде што се расправаше по однос на неговата жалба за продолжување на мерката притвор.

Василевски не сакал да дојде на јавната седница во Апелација

24 Вести - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не беше спроведен од притворското одделение во затворот Шутооризари до Апелациониот суд на јавната седница на која се разгледуваше неговата жалба за продолжувањето на притворот поради настаните во Собранието на 27 април.

Василевски не дојде на седницата на која се разгледуваше неговата жалба

МРТ - 12.01.2018

Притворениот пратеник Сашо Василевски не дојде во скопска Апелација на јавната седница на која се разгледуваше неговата жалба за продолжување на притворот. Одбраната тврдеше дека Василевски можел да избега ако сакал, но се вратил кога дознал за ...

На Василески не можело да му биде одземен имунитетот оти не го прашале дали се повикува на него, тврди адвокатот на ...

Сакам да кажам - 12.01.2018

Притворениот пратеник од ВМРО ДПМНЕ Сашо Василески од Охрид, иако побара пред новинари да ја образложи жалбата во Скопска апелација против продолжениот притвор, сепак, не беше спроведен од затворот Шутка.

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале, рече адвокатот

Макфакс - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Макфакс - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски.

Пратеникот Василевски ќе бара укинување на притворот на јавна седница

Телма - 12.01.2018

Денеска на јавна седница во скопскиот апелациски суд одбраната на пратеникот Сашо Василевски ќе побара укинување на притворот. Седницата е закажана во 12:30, и се очекува Василевски да биде спшроведен од Шутка бидејќи одбраната побарала и тој да ...

Во Апелација ќе се расправа за притворот на пратеникот Василевски

+инфо - 12.01.2018

Тој е еден од осомничените за насилствата што се случија на 27 април лани во Собранието. На јавна седница во Апелациониот суд денеска ќе се разгледува жалбата за притвор на пратеникот Сашо Василевски кој е еден од осомничените за насилството на 27 ...

Новаковски: Со притворот на Василевски, притворени се 60.000 лица кои гласале за него

Мета - 12.01.2018

Одбраната на притворениот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски на јавната седница во Апелацискиот суд побара укинување на притворот и одредување на друга мерка или предметот да се врати на повторно одлучување во Кривичниот суд.

Пратеникот Сашо Василевски на јавна седница ќе бара укинување на притворот

Макфакс - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, на јавна седница во апелациониот суд преку неговиот адвокат денеска ќе побара укинување на мерката притвор за крвавиот четврток. Судот му определи притвор, мерка, за која обвинителството пред празниците ...

Василевски не дојде на седницата на Апелација за притворот

Press24 - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во скопска Апелација. Денеска во судницата се појави само адвокатот на обвинетиот, Александар Новакоски. Тој е обвинет за настаните од 27.

Мицкоски: Кој ќе сноси одговорност ако докажеме дека пратениците бесправно се држат во притвор?

Република - 12.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на повеќе актуелни теми разговара во „Топ тема“ на Телма телевизија. Тој вели дека пратениците бесправно се држени во притвор за случувањата на 27-ми април.

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале, рече адвокатот

Вечер - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Вечер - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...

Новаковски: Со притворот на Василевски, притворени се 60.000 лица кои гласале за него

Либертас - 12.01.2018

Одбраната на притворениот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски на јавната седница во Апелацискиот суд побара укинување на притворот и одредување на друга мерка или предметот да се врати на повторно одлучување во Кривичниот суд.

Пратеникот Сашо Василевски на јавна седница ќе бара укинување на притворот

А1 On - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, на јавна седница во апелациониот суд преку неговиот адвокат денеска ќе побара укинување на мерката притвор за крвавиот четврток. Судот му определи притвор, мерка, за која обвинителството пред празниците ...

Апелација одлучува по жалбата на Сашо Василевски, тој не дојде на седницата

ТВ21 - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во скопска Апелација. Денеска во судницата се појави само адвокатот на обвинетиот, Александар Новакоски. Тој е обвинет за настаните од 27 април во ...

Мицкоски: Кој ќе сноси одговорност ако докажеме дека пратениците бесправно се држат во притвор

Press24 - 12.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на повеќе актуелни теми разговара во „Топ тема“ на Телма телевизија . Тој вели дека пратениците бесправно се држени во притвор за случувањата на 27-ми април.

Новакоски: Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале

А1 On - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

А1 On - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...

Новаковски: Со притворот на Василевски, притворени се 60.000 лица кои гласале за него

Слободен Печат - 12.01.2018

Одбраната на притворениот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски на јавната седница во Апелацискиот суд побара укинување на притворот и одредување на друга мерка или предметот да се врати на повторно одлучување во Кривичниот суд.

Пратеникот Сашо Василевски на јавна седница ќе бара укинување на притворот

Точка - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, на јавна седница во Апелациониот суд преку неговиот адвокат денеска ќе побара укинување на мерката притвор за крвавиот четврток. Судот му определи притвор, мерка за која обвинителството пред празниците ...

Мицкоски: Кој ќе сноси одговорност ако докажеме дека пратениците бесправно се држат во притвор?

Телевизија Нова - 13.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера на повеќе актуелни теми разговараше во „Топ тема“ на Телма телевизија. Тој вели дека пратениците бесправно се држени во притвор за случувањата на 27-ми април.

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале

Република - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Точка - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...

Пратеникот Сашо Василевски на јавна седница ќе бара укинување на притворот

Сител - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, на јавна седница во апелациониот суд преку неговиот адвокат денеска ќе побара укинување на мерката притвор за крвавиот четврток. Судот му определи притвор, мерка, за која обвинителството пред празниците ...

Мицкоски: Кој ќе сноси одговорност ако докажеме дека пратениците бесправно се држат во притвор?

Поглед - 13.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на повеќе актуелни теми разговараше во „Топ тема“ на Телма телевизија. Тој вели дека пратениците бесправно се држени во притвор за случувањата на 27-ми април.

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале, рече адвокатот

Sky - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Локално - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...

Пратеникот Сашо Василевски на јавна седница ќе бара укинување на притворот

OhridNews - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, на јавна седница во Апелациониот суд преку неговиот адвокат денеска ќе побара укинување на мерката притвор за крвавиот четврток. Судот му определи притвор, мерка за која обвинителството пред празниците ...

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Sky - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...