TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кек: Имаше грешки кои ме налутија, но видовме каков тим е Македонија

Дерби - 24.03.2019

Македонија освои значаен бод на незгодното гостување во Стожице кај селекцијата на Словенија и на тој начин го прокнижи четвртиот бод во второто коло од квалификациите за Европското првенство, исклучително позитивен старт кој треба да послужи само ...

Кек: Не одигравме толку квалитетно за да триумфираме

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Словенија пет меча во низа ремизира (1-1), а во серијата го вклучи и вечерашниот меч против Македонија. Селекторот Матјаж Кек смета дека неговата селекција не одиграла на потребното ниво за да го добие мечот, ...

Ангеловски: Игравме прекрасно, жалам што не победивме!

Sport 1 - 24.03.2019

Македонија освои бод против Словенија на вечерашното гостување во Љубљана со ремито 1-1, па по воведните две кола црвено-жолтите имаат четири бода, колку и Израел, а два помалку од лидерот и фаворит во групата Полска.

Ангеловски: Освоивме бод, но жалиме за останатите два

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Фудбалската репрезентација на Македонија ремизираше (1-1) против Словенија, но селекторот Игор Ангеловски и фудбалерите жалат затоа што не успеа да победат.

Ангеловски: Игравме прекрасно, жалам што не победивме!

Gol.mk - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија освои бод на гостувањето во Словенија (1-1), во рамки на квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2020 година. По дуелот на „Стожице“, селекторот Игор Ангеловски истакна дека е радосен од играта, но ...

Кек: Не бевме толку добри за да победиме, ова е најреален резултат

SportMedia - 24.03.2019

Од Љубљана, Словенија Игор Д. Ивановски За разлика од Игор Ангеловски, селекторот на Словенија Матјаж Кек смета дека резултатот од 1:1 е најреален после се она што се случуваше на теренот во „Стожице“.

Ангеловски: Нерешениот резултат не е добар, требаше да победиме !

AKO - 24.03.2019

Задоволен сум од бодот освоен против Словенија, но мислам дека требаше да ги освоиме сите три, вака ја започна прес конференцијата селекторот Игор Ангеловски . Одигравме добро и квалитетно против Словенија , мораше да ги освоиме трите бода е ...

Ангеловски: Жалам за другите два бода!

Спортклуб - 24.03.2019

Македонската репрезентација оствари победа и реми во првите два натпревара од квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Четирите бода се одличен биланс по двата меча, но селекторот Игор Ангеловски призна дека малку жали што ефектот не е ...

Ангеловски: Нерешеното не е реално, требаше да победиме!

SportMedia - 24.03.2019

Селекторот Игор Ангеловски смета дека Македонија вечерва во Љубљана требало да победи. Тој на прес-конференција по мечот истакна дека не е задоволен само од резултатот, и дека Македонија била подобра од противникот на ...

Со Пандев и Несторовски ќе ја напаѓаме Словенија: Две измени на селекторот Ангеловски

Фокус - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва ќе се соочи со селекцијата на Словенија, од 20.45 часот. Во Скопје ги стартувавме квалификациите со победа против Летонија од 3:1 која сигурно им даде самодоверба на нашите фудбалери пред натпреварите ...

Македонија со две промени го започнува натпреварот против Словенија

Дерби - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација ги започна квалификациите за ЕП 2020 со победа против Летонија, а вечерва и гостуваме на Словенија на средба на која избраниците на Игор Ангеловски ќе се обидат да ја продолжат позитивната серија.

Официјални состави: Против Словенија ќе играме со две промени и поинаква тактика!

Спортски - 24.03.2019

Вечерва Македонија ја очекува нов натпревар во квалификацискиот циклус за Европското првенство во 2020 година. Во Скопје ги стартувавме квалификациите со победа против Летонија од 3:1 која сигурно им даде самодоверба на нашите фудбалери пред ...

Македонија со две промени и поинаква тактика ќе и се спротивстави на Словенија (ФОТО)

Sport 1 - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва (20.45 часот) ќе се соочи со Словенија во вториот квалификациски меч во групата за пласман на Евро 2020 на стадионот „Стожице“ во Љубљана, а селекторот Игор Ангеловски направи две замени и ја смени ...

Словенците со Иличиќ и Шпорар, Ангеловски со Пандев и Несторовски

Екипа - 24.03.2019

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски, го вметна Егзон Бејтулаи во одбраната и Елиф Елмас во стартниот тим за вечерашниот дуел против Словенија на стадионот “Стожице”. Во навалната линија се капитенот Горан Пандев и Илија Несторовски.

Кек е несудениот македонски селектор: Малку недостигаше да седне на клупата наместо Друловиќ

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Словенија и Матјаж Кек се втората пречка за Македонија во квалификациите за ЕВРО 2020. По триумфот над Летонија, „црвено-жолтите“ посакуваат да продолжи победничката низа, но тоа нема да биде лесна мисија вечерва на ...

СТАРТНИ СОСТАВИ: Ангеловски го потврди тимот, Елмас од првата минута!

Gol.mk - 24.03.2019

Игор Ангеловски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација, го потврди тимот со кој Македонија ќе ѝ се спротистави на Словенија на гостувањето на „Стожице“ во Љубљана. Македонија на гостувањето ќе игра со формација 3-5-2, која при ...

Словенија е вистинскиот тест: Македонија сега треба да покаже дека сонот за ЕП е достижен!

Sport 1 - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација по победничкиот старт на овој евроквалификациски циклус за пласман на Евро 2020 со Летонија (3-1), вечерва (20.45 часот) на стадионот „Стожице“ во Љубљана ќе го има првиот посериозен тест на зрелоста на оваа ...

СОСТАВИ: Ангеловски со сменета формација и со Елмас од првата минута против Словенија

Спортклуб - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20:45 часот ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство на гостински терен во Љубљана против репрезентацијата на Словенија.

ФОТО : Елмас со порака на Фејсбук

AKO - 24.03.2019

Непосредно пред мечот Словенија – Макеоднија , Елиф Елмас кој с еочекува да биде во стартниот состав со порака на Фејсбук ...

Словенците во јуриш: Кек почнува со тројца напаѓачи (ФОТО)

SportMedia - 24.03.2019

На нешто помалку од 3 часа до почетокот на дуелот меѓу Словенија и Македонија на „Стожице“ во Љубљана, прашањето е со каква тактика и формација денеска против нашата репрезентација ќе се појават домашните.

Алиоски: Словенија со квалитетни поединци, Македонија со силен колектив

Нова ТВ - 24.03.2019

Бод ќе заврши голема работа, трите ќе бидат како бинго за македонската фудбалска репрезентација во вечерашното гостување во Словенија во квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Македонија против Словенија со 3-5-2 и Елмас од првата минута?

Gol.mk - 24.03.2019

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски, веќе го има составот за мечот против Словенија, а претпоставката е дека ќе менува формација и ќе има еден новајлија во тимот од претходниот меч.

Мрме ја менува формацијата: Со 3-5-2 против Словенија, без Трајковски во нападот

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Македонскиот селектор Игор Ангеловски со една измена во стартниот состав, во однос на натпреварот против Летонија, ќе и се спротистави на Словенија вечерва од 20:45 часот на „Стожице“ во Љубљана.

(ВИДЕО) Ангеловски: Очекувам добра атмосфера на трибините и добар натпревар

Сител - 24.03.2019

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија, вечерва во Љубљана ќе го одигра вториот дуел од квалификациите за ЕП 2020 година. Македонските репрезентативци во Љубљана, се обидат да ја остварат втората победа во новиот евро-квалификациски ...

Игор Ангеловски ги спреми фудбалерите: „Македонија, фамилија!“

Gol.mk - 24.03.2019

Македонија подготвена го чека натпреварот со Словенија во Љубљана. Членовите на А-тимот го искористија сончевото време за мала прошетка, а селекторот Игор Ангеловски испрати јасна порака. „Македонија, фамилија“, напиша Ангеловски на социјалната ...

Ибраими: Во Словенија треба хармонија, инаку џабе ти се и пет Месиевци!

Gol.mk - 24.03.2019

Агим Ибраими добро ја познава Словенија и словенечкиот фудбал, затоа што долг период од кариерата мина токму во оваа земја. Играше за Марибор и Домжале, а во интервју за тамошнтие медиуми, го најави натпреварот меѓу нашиот национален тим и ...

Алиоски: Словенија има силни индивидуалци, но нашата сила е тимот!

Gol.mk - 24.03.2019

Езџан Алиоски ја водеше Македонија до триумф над Летонија со еден погодок и една асистенција, а се надева на добра и офанзивна партија и против Словенија, на стадионот „Стожице“ во Љубљана.

МОЖНИОТ СОСТАВ НА МАКЕДОНИЈА: Две измени и една „рокада“

SportMedia - 24.03.2019

Селекторот Игор Ангеловски вечерва ќе се обиде со иста формација како со Летонија, да ја победи и Словенија. Со тоа што ќе има една принудна измена, односно ќе го нема Хасани, и една тактичка. Така на местото на Хасани ќе стартува Елмас.

Фото: Словенците со порака до Елмас, покажете му дека греши !

AKO - 24.03.2019

Елиф Елмас ги изнервира словенците, им порача дека „змајчеки“ се фаворити на хартија, следуваше одговор од медиумите во Словенија. Словенечката „ekipa24.si“ со мотивирачки наслов за „змајчеките“ : Покажете му дека ГРЕШИ! Младата звезда ја „оптиша“ ...

СЕЛЕКТОРОТ АНГЕЛОВСКИ СО ПОРАКА: „Македонија фамилија“ (ФОТО)

SportMedia - 24.03.2019

За тоа каква е атмосферата во македонската фудбалска репрезентација пред вториот меч од квалификациите за ЕУРО 2020, вечерва во Љубљана против Словенија (20:45 часот) најдобро говори сликата која ја сподели селекторот Игор Ангеловски на Инстаграм.

Вечерва Македонија во нов поход по три бода во Словенија

iPortal - 24.03.2019

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација вечерва ги продолжува квалификациите за ЕП 2020, по победата на стартот над Летонија со 3-1 во Скопје. Нашите фудбалери одлично го стартуваа новиот квалификациски циклус, а вечерва следи голем тест на ...

Дебито во Крањ беше среќно, нека биде така и во Љубљана

Gol.mk - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија е пред првиот гостински предизвик во квалификациите на Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра во 2020 година. Избраниците на Ангеловски гостуваат кај Словенија, селекција која ни буди убави спомени.

Словенците се обидуваат да – не продаваат карти на Македонци?! (ФОТО)

Спортски - 24.03.2019

Вечерва се игра натпреварот помеѓу Словенија и Македонија во рамките од второто коло во квалификациите за Европското првенство. Македонија е во добра форма, од друга страна пак Словенците веќе не знаат седум натпревари за победа и исклучително им е ...

Словенија ни беше редовен пациент - сега е момент да се вратиме на тие победнички времиња (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.03.2019

Кога ќе се спомене Словенија во фудбалска смисла, секогаш за Македонија буди најубави спомени. Во Крањ на 12 октомври 1993 година, Македонија дебитираше како самостојна репрезентација, победи со 4-1, со одржан фудбалски час за „скијачите“...

ФОТО:Елмас порача, Словенија фаворит? Да, само на хартија !

AKO - 24.03.2019

Елиф Елмас е предводник на новата генерација на фудбалери кои се иднината на македонскиот фудбал. Скромен и секогаш расположен, Елмас против Летонија постигна два гола и сега е „гладен“ за нов успех.

Елмас со порака од Љубљана: Словенија фаворит?! Да, само на хартија!

SportMedia - 24.03.2019

Македонската репрезентација вечерва (20:45 часот) против Словенија на гости го игра вториот квалификациски меч за пласман на ЕУРО 2020 година. Нашите момци зад себе го имаат триумфот над Летонија (3-1), па со голема самодоверба влегуваат во битката ...

ФОТО: Калчо поддршка за Македонија пред мечот со Словенија

Спортклуб - 24.03.2019

Репрезентацијата на Македонија по првата победа против Летонија во групата, вечерва гостува во Словенија во второто коло. Очигледно дека во таборот на Македонија владее еуфорија од добриот настап против Летонија, но она што го велат обложувалниците ...

СЕДУМ МЕЧЕВИ БЕЗ ПОБЕДА: Словенија е во лоша серија!!!

SportMedia - 24.03.2019

За разлика од Македонија, која на последните седум мечеви има шест победи и само еден пораз, Словенија е во крајно лоша серија. Имено избраниците на Матјаж Кек, немаат победа на последните седум мечеви.

Ангеловски: Можевме во Словенија до три бода

Спортски - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Словенија освои бод, во квалификациите за Европското првенство 2020. По натрепварот селекторот Ангеловски изјави дека е задоволен од играта и жали што не ги освоиле трети бода.

Македонија очекува позитивен резултат во Словенија

Макфакс - 23.03.2019

Вечерва во стадионот Стожице во Љубљана селекторот на Македонија Игор Ангеловски и репрезентативецот Стефан Ристовски се изјаснија пред присутните натпревари на официјалната прес конференција пред утрешниот наптревар против Словенија во ...

Време е за голем испит, Македонија сака позитивен резултат против Словенија

AKO - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва се среќава со Словенија во Љубљана, втор натпревар од квалификациите за ЕП 2020, средбата се игра на стадионот „Стожице“ кој се очекува да биде исполнет до последно место, има капацитет од 16.903 седишта.

Ангеловски: Подготвени сме за дуелот со Словенија

+инфо - 23.03.2019

Фудаблерот на Спортинг Лисабон, Стефан Ристовски пак изјави дека екипата ќе се потруди да освои бодови од ова гостување и со тоа да докаже дека оваа генерација може да игра на големо натпреварување.

Ангеловски: Подготвени влегуваме во дуелот со Словенија

Независен - 23.03.2019

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, на прес-конференција пред утрешниот наптревар против Словенија во квалификациите за ЕП 2020 изјави дека во тимот владее одлична атмосфера по победата над Летонија во ...

Ангеловски: Словенија е опасна на контра-напади, но ние ќе си ја играме нашата игра!

Фокус - 23.03.2019

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, на официјалната прес-конференција пред утрешниот натпревар против Словенија во квалификациите за ЕП 2020 изјави дека во тимот владее одлична атмосфера по победата над Летонија ...

Ангеловски: Подготвени сме за вечерашниот дуел со Словенија

Магазин - 24.03.2019

Подготвени сме за дуелот со Словенија, изјави селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски. Ангеловски на официјалната прес-конференција пред денешниот наптревар против Словенија во квалификациите за ЕП 2020 изјави дека во ...

Ангеловски: Подготвени влегуваме во дуелот со Словенија

Опсервер - 24.03.2019

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, на официјалната прес-конференција пред утрешниот наптревар против Словенија во квалификациите за ЕП 2020 изјави дека во тимот владее одлична атмосфера по победата над Летонија ...

Ангеловски: Подготвени влегуваме во дуелот со Словенија

Кајгана - 24.03.2019

Љубљана, 23 март 2019 (МИА) – Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, на официјалната прес-конференција пред утрешниот наптревар против Словенија во квалификациите за ЕП 2020 изјави дека во тимот владее одлична ...

Македонија во добра атмосфера го очекува дуелот со Словенија во квалификациите за ЕП 2020

Сител - 24.03.2019

Фудбалската репрезентацијана Македонија вечерва го игра својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020 на гости против Словенија. Националниот тим успешно ги започна квалификациите, откако во четвртокот на Градскиот стадион во Скопје ...

Македонија вечерва го очекува дуелот со Словенија во второто коло од квалификациите за ЕП 2020

24 Вести - 24.03.2019

Фудбалската репрезентацијана Македонија вечерва го игра својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020 на гости против Словенија. Националниот тим успешно ги започна квалификациите, откако во четвртокот на Градскиот стадион во Скопје ...

Ангеловски: Очекувам дуелот со Словенија да биде неизвесен

Нетпрес - 24.03.2019

Фудбалската репрезентацијана Македонија вечерва го игра својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020 на гости против Словенија. Националниот тим успешно ги започна квалификациите, откако во четвртокот на Градскиот стадион во Скопје ...