TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заклучоци на Кризниот штаб на општина Битола

Тера - 08.04.2020

Донесените заклучоци на денешниот состанок Општинскиот кризен штаб денеска ги соопшти градоначалничката на Битола Наташа Петровска. 1. Се повикуваат сите економски оператори и маркети на територијата на Општина Битола кои се регистрирани за онлајн ...

За викенд-полицискиот час, ќе се функционира по интернет, а за излегување ќе се пријавува на 192

Телма - 08.04.2020

Сите општини веќе формирале кризни штабови односно штабови за заштита и спасување кои треба да им помогнат на граѓаните за време на тридневниот полициски час за претсојниот викенд, но исто така и во продолжениот полициски час кој почнува од 16 часот.

Бесплатна достава на храна до домовите на охриѓани во полициски час

OhridNews - 08.04.2020

Во согласност со мерките и препораките на Владата за ограничено движење и на Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со Корона вирусот Ковид 19, граѓаните на Охрид ќе можат да се снабдуваат со основни производи од маркетите и во ...

Штипскиот кризен штаб донесе нови мерки за заштита на здравјето на граѓаните

Опсервер - 08.04.2020

Штип, 8 април 2020 () – Општинскиот штаб за заштита и спасување на Штип ќе даде дозвола за работа на приватни маркети кои ќе работат за време на викендот и ќе вршат достава до домаќинствата на кои им се потребни намирници.

Бочварски: Мобилните тимови ќе помагаат и за време на викендот, граѓаните да останат дома

ММС - 08.04.2020

Штипската Територијална противпожарна единица продолжува со тековно дезинфицирање на градот и станбените објекти, мобилните тимови продолжуваат со работа и во текот на викендот – општинскиот кризен штаб ќе одлучи кои маркети ќе вршат достава, ...

Од денеска забрана за движење од 16 до 05 часот и за викенди

Курир - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Обновено: Известување од општинскиот Кризен штаб за маркетите, банките, аптеките, граѓаните

OhridNews - 07.04.2020

Маркетите, аптеките и другите економски оператори ќе можат да вршаат онлајн продажба за врме на полицискиот час во согласност со мерките и препораките на Владата за ограничено движење, информира Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и ...

Општина Охрид бара да се редуцира движењето кон Струга и обратно

Макфакс - 07.04.2020

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со коронавирусот Ковид-19, во согласност со мерките и препораките на Владата за ограничено движење, упати известување до сите маркети и економски оператори на територијата на општина Охрид, ...

Мерки на Кризниот штаб во Охрид за престојните забрани за движење во викендите

Канал5 - 07.04.2020

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со Коронавирусот, донесе повеќе заклучоци, за начинот на спроведување на мерките за продолжен полициски час за време на викендите.

Маркетите полни на ден пред новите рестриктивни мерки за превенција на коронавирусот

Канал5 - 07.04.2020

Заострувањето на мерките на Владата ги зголеми редовите пред маркетите, аптеките и банките. Граѓаните со полни корпи и кеси со храна во пресрет на ограниченото време кое се наметнува од утре.Свесни за состојбата во која се наоѓа целата држава ги ...

Заинтересираните од Кратово да се пријават за дозволи за движење за време на полицискиот час

Опсервер - 07.04.2020

Крива Паланка, 7 април 2020 () – Сите дежурни маркети и фирми-добавувачи на храна кои ќе работат за време на полициски час во Кратово за време на претстојниот викенд 11 и 12 април, да се пријават до утре во Општина Кратово за обезбедување дозволи за ...

Општините ќе одредат кои маркети ќе доставуваат продукти во текот на полицискиот час

Мета - 07.04.2020

Во согласност со новите мерки, кои стапуваат на сила утре во 16 часот, Општинските кризни штабови ќе треба да определат маркети од каде ќе се обезбедуваат граѓаните за време на продолжениот полициски час, објасни Владата преку соопштение до ...

Испорака на храна онлајн, ќе се врши и за време на викенд

еМагазин - 07.04.2020

Во однос на целосната забрана за движење за време на викенд, Владата ги задолжи Општинските кризни штабови да определат економски оператори/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на ...

Важно известување од кризниот штаб на општина Охрид!!!

Скопје1 - 07.04.2020

Од денешниот состанок на Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со Корона вирусот Ковид 19, во согласност со мерките и препораките на Владата на Република Северна Македонија за ограничено движење, беа донесени следните заклучоци: ...

Само одредени маркети за храна ќе работат за време на полициски час

Фактор - 07.04.2020

Општинските кризни штабови ќе определат маркети од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, а економските оператори кои се регистрирани да вршат достава на храна преку он-лајн порачки, непречено да ја извршуваат својата работа, во ...

Општините ќе одредат кои маркети ќе доставуваат продукти во текот на полицискиот час

Frontline - 07.04.2020

Во согласност со новите мерки, кои стапуваат на сила утре во 16 часот, Општинските кризни штабови ќе треба да определат маркети од каде ќе се обезбедуваат граѓаните за време на продолжениот полициски час, објасни Владата преку соопштение до ...

Мерки на Кризниот штаб во Охрид за престојните забрани за движење во викендите

А1 On - 07.04.2020

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со Коронавирусот, донесе повеќе заклучоци, за начинот на спроведување на мерките за продолжен полициски час за време на викендите.

Мерки на Кризниот штаб во Охрид за престојните забрани за движење во викендите

ТВ21 - 07.04.2020

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со Коронавирусот, донесе повеќе заклучоци, за начинот на спроведување на мерките за продолжен полициски час за време на викендите.

Мерки на Кризниот штаб во Охрид за престојните забрани за движење во викендите

Опсервер - 07.04.2020

Охрид, 7 април 2020 () – Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со Коронавирусот, донесе повеќе заклучоци, за начинот на спроведување на мерките за продолжен полициски час за време на викендите.

Кризен штаб во Охрид: Банките да обезбедат редарски мерки, а маркетите дезинфекција

+инфо - 07.04.2020

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со коронавирусот, донесе повеќе заклучоци, за начинот на спроведување на мерките за продолжен полициски час за време на викендите.

Мерки на Кризниот штаб во Охрид за престојните забрани за движење во викендите

24Инфо - 07.04.2020

– Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со Коронавирусот, донесе повеќе заклучоци, за начинот на спроведување на мерките за продолжен полициски час за време на викендите.

Маркетите и економските оператори во Охрид ќе може да вршат онлајн достава на намирници за време на полицискиот час

Слободен Печат - 07.04.2020

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со Коронавирусот, донесе повеќе заклучоци, за начинот на спроведување на мерките за продолжен полициски час за време на викендите.

Општина Охрид бара да се редуцира движењето кон Струга и обратно

Точка - 07.04.2020

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со коронавирусот Ковид-19, во согласност со мерките и препораките на Владата за ограничено движење, упати известување до сите маркети и економски оператори на територијата на општина Охрид, ...

Маркетите регистрирани за он-лајн продажба ќе може да вршат достава на намирници во Охрид

MakPress - 07.04.2020

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со Коронавирусот, донесе повеќе заклучоци, за начинот на спроведување на мерките за продолжен полициски час за време на викендите.

Охрид бара да се редуцира движењето кон Струга и обратно

Н.Македонија - 07.04.2020

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со коронавирусот ковид-19, во согласност со мерките и препораките на Владата за ограничено движење, упати известување до сите маркети и економски оператори на територијата на општина Охрид, ...

Заинтересираните од Кратово да се пријават за дозволи за движење за време на полицискиот час

MakPress - 07.04.2020

Сите дежурни маркети и фирми-добавувачи на храна кои ќе работат за време на полициски час во Кратово за време на претстојниот викенд 11 и 12 април, да се пријават до утре во Општина Кратово за обезбедување дозволи за движење за време на полицискиот ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Опсервер - 08.04.2020

Скопје, 8 април 2020 () – Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот

Слободен Печат - 08.04.2020

Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 часот во петок до 5 часот во понеделник. Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува ...

Oд денеска полицискиот час од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

ММС - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, движење само по двајца

еМагазин - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полицискиот час од денеска од 16 до 05 часот низ целата земја

ТВ21 - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот - издадени 27 илјади дозволи за движење

Press24 - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Од денеска: Нов поригорозен полициски час, се зголемува периодот на забрането движење

Локално - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Фокус - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Од денес почнуваат поригорозни мерки, издадени 27 илјади дозволи за движење

Frontline - 08.04.2020

Согласно одлуката на Владата, лицата над 67-годишна возраст од денеска можат да се движат надвор само од 10 до 12 часот од понеделник до петок, а младите до 18 години во работни денови ќе може да излезат од дома само од 13 до 15 часот.

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

24Инфо - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Денар - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Од денес полициски час од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

CivilMedia - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

ОД ДЕНЕСКА СТРОГИ МЕРКИ: Полициски час од 16 до 5 часот утре, издадени 27.000 дозволи за движење

Денешен - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, 27 илјади граѓани со дозволи за движење

+инфо - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Сител - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Независен - 08.04.2020

Фото: Б. Грданоски Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите ...

Полицискиот час од денеска од 16 до 5 часот!

iPortal - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Oд денеска полициски час од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Нетпрес - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Издадени 27 илјади дозволи за движење

Скопје инфо - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Република - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

24 Вести - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

А1 On - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Oд денеска полициски час од 16 до 5 часот

МКД - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...

Од денес полициски час од 16 до 5 часот, додека 27.000 дозволи беа издадени за движење

Порта - 08.04.2020

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота и недела) ќе има целодневен полициски час за сите граѓани, односно од 16 ...