TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најбизарната инвестиција на Гејтс досега: Милијардерот инвестираше во стартап за ова

Фактор - 25.01.2023

Американскиот милијардер Бил Гејтс инвестираше во австралиска старт-ап компанија, која работи на полето на климатските промени и има намера да ги намали емисиите на метан произведени од подригнувањето на кравите.

Гејтс со најбизарна инвестиција досега: Ќе го намалува ждригањето на кравите

Макфакс - 24.01.2023

Милијардерот Бил Гејтс инвестираше во австралиска стартап компанија за климатска технологија која планира да ги намали емисиите на метан, што настануваат од ждригање на кравите. Метанот е најчестиот стакленички гас по јаглерод диоксидот.

МЕТАНОТ, ПОДРИГНУВАЊАТА НА КРАВИТЕ И КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ: Еве во што сега инвестира Бил Гејтс

Пари - 24.01.2023

Милијардерот Бил Гејтс инвестира во австралиски старт-ап за климатска технологија, кој планира да ги намали емисиите на метан од подригнувањата на кравите. Ко-основачот на Мајкрософт отворено зборува за влијанието на производството на месо врз ...

Бил Гејтс инвестира милиони долари во стартап кој сака да спречи подригнување на кравите

Денар - 24.01.2023

Ко-основач на Мајкрософт, милијардер и поранешен најбогат човек во светот, Бил Гејтс инвестираше нови средства во борбата против климатските промени. Гејтс инвестираше пари во австралискиот стартап Rumin8, кој планира да ги намали емисиите на метан ...

Бил Гејтс влезе во бизнисот со крави

Кајгана - 24.01.2023

Милијардерот Бил Гејтс инвестираше во австралиски старт-ап за климатска технологија која планира да ги намали емисиите на метан што се генерираат кога кравите ждригаат. Метанот е најчестиот стакленички гас по јаглерод диоксидот (CO2).

Бил Гејтс инвестира во стартап кој се занимава со ждригањето на кравите

Слободен Печат - 24.01.2023

Милијардерот Бил Гејтс инвестира во австралиски стартап за климатска технологија која планира да ги намали емисиите на метан од кравите што ждригаат, пренесува „ Би-Би-Си “. Метанот е најчестиот стакленички гас по јаглерод диоксидот.

Гејтс со најбизарна инвестиција досега: ќе го намалува ждригањето на кравите

Точка - 24.01.2023

Милијардерот Бил Гејтс инвестира во австралиска стартап-компанија за климатска технологија, која планира да ги намали емисиите на метан што настануваат од ждригање на кравите. Метанот е најчестиот стакленички гас по јаглеродниот диоксид.

Гејтс со најбизарна инвестиција досега: ќе го намалува ждригањето на кравите

Centar - 24.01.2023

Милијардерот Бил Гејтс инвестира во австралиска стартап-компанија за климатска технологија, која планира да ги намали емисиите на метан што настануваат од ждригање на кравите. Метанот е најчестиот стакленички гас по јаглеродниот диоксид.

СИ НЕМАЛА БАБАТА РАБОТА… Бил Гејтс вложува милијарда за да ги спречи кравите да пождригнуваат

+инфо - 25.01.2023

Основачот на Мајкрософт проговори за производството на месо и неговото влијание врз животната средина, објави „Би-Би-Си“ на српски. Американскиот милијардер Бил Гејтс инвестираше во австралиска старт-ап компанија, која работи на полето на ...