TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Лидерите на новите генерации“ – Килијан Мбапе!

Спортски - 11.10.2018

Во историјата имало многу млади играчи кои играле фантастично, но малку кој толку млад стигна до фудбалскиот врв. Килијан Мбапе има само 19 години, а зад него се веќе две сезони во Лигата на шампионите и освоено Светско првенство, на кое беше еден ...

Нема Македонец меѓу најталентираните 60 фудбалери според „Гардијан“

ТВ21 - 11.10.2018

Секоја година популарниот „Гардијан“ во Англија, прави листа на 60 играчи кои треба да бидат иднината на фудбалот. Во изминатите години тука се најдоа некои фудбалери кои во овој момент се најдобри во своите репрезентации, како што е примерот со ...

Килијан Мбапе на насловната на „Тајм“

TopSport - 11.10.2018

Статусот на Килијан Мбапе како најголемата млада фудбалска ѕвезда на светот беше потврдена кога славниот американски магазин „Тајм“ го постави на насловната страница во изданието во која главна тема се „лидерите на следната генерација“.

Мбапе бил блиску до преселба во Барселона, но тие биле скржави!?

СуперСпорт - 11.10.2018

Суперталентираниот тинејџер Килијан Мбапе имал желба да го облече дресот на еден од најголемите клубови во светот. Поранешниот кандидат за претседател на Барселона, Жозе Марија Мингела, откри дека Мбапе лесно можел да стане играч на Каталонците.

Каква кардинална грешка: Мбапе минатото лето бил на чекор од европскиот гигант, но тие избраа друг Французин

Спортклуб - 10.10.2018

Поранешниот кандидат за претседател на Барселона Жозеп Марија Мингела откри денеска дека Килијан Мбапе многу лесно можел да стане играч на Каталонците. Суперталентираниот Французин го воодушеви фудбалскиот свет со игрите во Монако по што се најде во ...

Нема Македонец меѓу најталентираните 60 фудбалери според „Гардијан“

Sport M - 11.10.2018

Секоја година популарниот „Гардијан“ во Англија, прави листа на 60 играчи кои треба да бидат иднината на фудбалот. Во изминатите години тука се најдоа некои фудбалери кои во овој момент се најдобри во своите репрезентации, како што е примерот со ...

Килијан Мбапе на насловната на „Тајм“

Макфакс - 11.10.2018

Статусот на Килијан Мбапе како најголемата млада фудбалска ѕвезда на светот беше потврдена кога славниот американски магазин „Тајм“ го постави на насловната страница во изданието во која главна тема се „лидерите на следната генерација“.

Дали Мбапе и Нејмар го избегнуваат Кавани?

ЗаЗабава - 10.10.2018

Ѕвездите на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе и Нејмар воопшто „не сакаат да играат“ со Единсон Кавани, вели последната анализа на францускиот спортски весник „Л’Екип“, по споредбата на статистиката од последните натпревари.

Мбапе: Погрешно е мислењето дека Лига 1 не е на високо ниво

Слободен Печат - 10.10.2018

Според 19-годишниот талентиран фудбалер, доказ за квалитетот на Лига 1 се многуте млади играчи кои направија трансфер во силни европски екипи. Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе не се согласува со оние кои сметаат дека нивото на шампионатот ...

Мбапе сакал да дојде во Барса!

ЗаЗабава - 10.10.2018

Поранешниот кандидат за претседател на Барселона Жозеп Марија Мингела откри денеска дека Килијан Мбапе многу лесно можел да стане играч на Каталонците. Суперталентираниот Французин го воодушеви фудбалскиот свет со игрите во Монако по што се најде во ...

Мбапе: Погрешно е мислењето дека Лига 1 не е на високо ниво

Либертас - 10.10.2018

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе не се согласува со оние кои сметаат дека нивото на шампионатот на Франција не е доволно високо. Според 19-годишниот талентиран фудбалер, доказ за квалитетот на Лига 1 се многуте млади играчи кои направија ...

Мбапе: Погрешно е мислењето дека Лига 1 не е на високо ниво

MTM - 10.10.2018

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе не се согласува со оние кои сметаат дека нивото на шампионатот на Франција не е доволно високо. Според 19-годишниот талентиран фудбалер, доказ за квалитетот на Лига 1 се многуте млади играчи кои направија ...

Мбапе: Погрешно е мислењето дека Лига 1 не е на високо ниво

Локално - 10.10.2018

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе не се согласува со оние кои сметаат дека нивото на шампионатот на Франција не е доволно високо. Според 19-годишниот талентиран фудбалер, доказ за квалитетот на Лига 1 се многуте млади играчи кои направија ...