TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Струга донесе екстра-име, потпиша со Флорент Османи

Gol.mk - 12.01.2019

Екипата на Струга Трим Љум донесе прво засилување во зимскиот преоден рок и потпиша договор со Флорент Османи. Османи, кој има 30 години, важи за играч со прволигашко искуство, а доаѓа од редовите на Гостивар.

Флорент Османи ја засили Струга Трим Лум

SportMedia - 12.01.2019

Искусниот играч за врска и тоа како ќе го подигне квалитетот на струшкиот второлигаш кој оваа пролет ќе атакува на влез во елитата Флорент Османи (30) е првото големо засилување во таборот на Струга Трим Лум.

Струга Трим Лум со првото засилување: Османи го освежува нападот

Екипа - 12.01.2019

Најсериозниот кандидат од Втората лига – Запад за влез во прволигашкото друштво, екипата на Струга Трим Лум го промовираше и првото засилување за пролетниот дел од сезоната. Стружани се одлучија да го освежат нападот на тимот со ангажман на ...