TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос на „Стража“: Камиони, автобуси и автомобили заглавени поради снегот

Press24 - 28.02.2020

Поради снегот колона од камиони, автобуси и автомобили останаа заглавени на Стража. Поради врнежи од снег попладнево од 15:50 часот на патниот правец Гостивар-Стража е воведена забрана за товарни моторни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Забрана за камиони на патот Гостивар-Стража

Frontline - 28.02.2020

Невремето проследено со силен ветер, дожд и повремено со снег, што го зафати попладнево подрачјето на Дебар, Река и Жупа предизвка помали одрони на патните правци во овој регион, поради што од дебарската секција на „Македонија пат“ препорачуваат ...

Снег на превојот Стража, воведена забрана за товарни возила

ТВ21 - 28.02.2020

Поради врнежи од снег на превојот Стража, има забрана за сообраќај на товарни возила на правецот од Гостивар кон Стража. „Од 15:50 часот на патниот правец Гостивар-Стража, поради врнежи од снег, воведена е забрана за ТМВ.

Поради снег забрана за камиони на патот од Маврово кон Дебар

А1 On - 28.02.2020

На патниот правец Маврово – Дебар е воведена забрана за тешки товарни возила поради врнежи од снег. Забраната е воведена попладнево од раскрсницата Маврово кон ...

АМСМ: Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар поради врнежи од снег

Press24 - 28.02.2020

АМСМ преку вонредно соопштение ги информира возачите дека на патот од Маврово кон Дебар има забрана за сообраќај на тешки товарни возила. -На патниот правец од раскрсница Маврово кон Дебар и обратно воведена е забрана за ТТВ поради врнежи од снег - ...

Поради снег, забрана за камиони на патот Маврово – Дебар

Макфакс - 28.02.2020

Забрана за тешки товарни возила е воведена на патниот правец од крстосницата Маврово кон Дебар и обратно, информираат во вонредно соопштение од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Од таму нагласуваат дека ваквата забрана се воведува поради ...

Врнежи од снег во Македонија – воведена забрана за ТТВ од Маврово кон Дебар

ТВ21 - 28.02.2020

Врнежи од снег во Македонија. На патниот правец од раскрсница Маврово кон Дебар и обратно воведена е забрана за ТТВ поради врнежи од ...

Снег врне во Ресен и на Стража

ММС - 28.02.2020

Снег со слаб интензитет врне во Ресен и на планинскиот премин Стража. Сообраќајот на државните патишта, како што информираат од ЈП Македонијапат, се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Снег вее низ Македонија – внимавајте на овие патни правци

Centar - 27.02.2020

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Слаби врнежи од снег има во Крушево, Дебар и на планинските премини Пресека и Плетвар.

Укината забраната за товарни возила на патот Маврово – Дебар

А1 On - 27.02.2020

Од 11:10 часот укината е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Дебар – Маврово. Забрана за сообраќај во двете насоки за товарни моторни возила беше воведена од 9:40 часот изутрината, соопшти од Автомото ...

Забрана за товарни возила од Маврово кон Дебар и обратно

А1 On - 27.02.2020

Забрана за сообраќај, во двете насоки, за товарни моторни возила од 9:40 часот утринава има на патниот правец Дебар-Маврово, соопштија од Автомото ...

АМСМ со вонредно соопштение: Зарбана за сообраќај на тешки товарни возила на патот Дебар-Маврово

Press24 - 27.02.2020

АМСМ утрово преку вонредно соопштени до медиумите информираше дека на патот Маврово-Дебар има забрана за тешки товарни возила. - Од 09:50 часот има забрана за ТМВ на патниот правец Дебар-Маврово во двете насоки - информираше ...

Непречен сообраќај на патиштата

Курир - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за ...

Забрана за камиони на Стража и на Маврово-Дебар

Пулс24 - 27.02.2020

Поради интензивни врнежи од снег од 04:30ч. се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража.

Интензивни врнежи од снег: Забрана за камиони на Стража и на Маврово-Дебар

Магазин - 27.02.2020

Поради интензивни врнежи од снег од 04:30ч. се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража.

Интензивни врнежи снег на Попова Шапка, Маврово и во Струга

Макфакс - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег.Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Сообраќајот по влажни коловози, на повисоките места остатоци од кашест снег

Опсервер - 27.02.2020

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег, информираат од Автомото сојузот. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Сообраќајот по влажни коловози, на повисоките места остатоци од кашест снег

Сител - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег, информираат од Автомото сојузот. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Забрана за камиони на Стража и на патот Маврово – Дебар

Точка - 01.04.2020

Од изутринава има забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и на планинскиот премин Стража.Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Кула, Крушево, Крива Паланка – ГП Деве Баир и на планинските ...

Сообраќајот по влажни коловози, на повисоките места остатоци од кашест снег

ММС - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег, информираат од Автомото сојузот. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Сообраќајот по влажни коловози, на повисоките места остатоци од кашест снег

+инфо - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег, информираат од Автомото сојузот. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Забрана за камиони на Стража и на Маврово-Дебар

Нетпрес - 27.02.2020

Поради интензивни врнежи од снег од 04:30ч. се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража.

Лизгави коловози и кашест снег - важни информации за возачите

Press24 - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег, информираат од Автомото сојузот. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Интензивни врнежи снег на Попова Шапка, Маврово и во Струга

MTM - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег.Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Интензивни врнежи снег на Попова Шапка, Маврово и во Струга

Н.Македонија - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Влажни коловози, на повисоките места остатоци од кашест снег

МКД - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег, информираат од Автомото сојузот. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Сообраќајот по влажни коловози, на повисоките места остатоци од кашест снег

Алсат-М - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег, информираат од Автомото сојузот. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Сообраќајот по влажни коловози, на повисоките места остатоци од кашест снег

Либертас - 27.02.2020

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег, информираат од Автомото сојузот. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Сообраќајот по влажни коловози, на повисоките места остатоци од кашест снег

Frontline - 27.02.2020

Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато. Во Крушево и на планинскиот превој Буково врнежите се од дожд и снег. Во останатите делови од државата коловозите се претежно суви Сообраќајот на ...

Интензивни врнежи снег на Попова Шапка, Маврово и во Струга

Centar - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег.мВрнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Забрана за товарни возила од Маврово кон Дебар и обратно

iPortal - 27.02.2020

Забрана за сообраќај, во двете насоки, за товарни моторни возила од 9:40 часот утринава има на патниот правец Дебар-Маврово, соопштија од Автомото ...

Сообраќајот по влажни коловози, на повисоките места остатоци од кашест снег

MakPress - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег, информираат од Автомото сојузот. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на планинските превои Стража и Ѓавато.

Забрана за товарни возила од Маврово кон Дебар и обратно

Либертас - 27.02.2020

– Забрана за сообраќај, во двете насоки, за товарни моторни возила од 9:40 часот утринава има на патниот правец Дебар-Маврово, соопштија од Автомото ...

Забрана за товарни возила од Маврово кон Дебар и обратно

24Инфо - 27.02.2020

Забрана за сообраќај, во двете насоки, за товарни моторни возила од 9:40 часот утринава има на патниот правец Дебар-Маврово, соопштија од Автомото ...

AМСМ: Забрана за товарни возила од Маврово кон Дебар и обратно

ММС - 27.02.2020

Забрана за сообраќај, во двете насоки, за товарни моторни возила од 9:40 часот утринава има на патниот правец Дебар-Маврово, соопштија од Автомото ...

Забрана за товарни возила од Маврово кон Дебар и обратно

Сител - 27.02.2020

Забрана за сообраќај, во двете насоки, за товарни моторни возила од 9:40 часот утринава има на патниот правец Дебар-Маврово, соопштија од Автомото ...

Укината забраната за товарни возила на патот Маврово – Дебар

ММС - 27.02.2020

Од 11:10 часот укината е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Дебар – Маврово. Забрана за сообраќај во двете насоки за товарни моторни возила беше воведена од 9:40 часот изутрината, соопшти од Автомото ...

АМСМ: Забрана за камиони од Маврово кон Дебар

Денешен - 27.02.2020

Забрана за сообраќај, во двете насоки, за товарни моторни возила од 9:40 часот утринава има на патниот правец Дебар-Маврово, соопштија од Автомото ...

Укината забраната за товарни возила на патот Маврово – Дебар

Либертас - 27.02.2020

– Од 11:10 часот укината е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Дебар – Маврово. Забрана за сообраќај во двете насоки за товарни моторни возила беше воведена од 9:40 часот изутрината, соопшти од Автомото ...

Укината забраната за товарни возила на патот Маврово – Дебар

iPortal - 27.02.2020

Од 11:10 часот укината е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Дебар – Маврово. Забрана за сообраќај во двете насоки за товарни моторни возила беше воведена од 9:40 часот изутрината, соопшти од Автомото ...

AМСМ: Забрана за товарни возила од Маврово кон Дебар и обратно

MakPress - 27.02.2020

Забрана за сообраќај, во двете насоки, за товарни моторни возила од 9:40 часот утринава има на патниот правец Дебар-Маврово, соопштија од Автомото ...

АМСМ: Укината забраната за камиони на патот Маврово – Дебар

Денешен - 27.02.2020

Од 11:10 часот укината е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Дебар – Маврово. Забрана за сообраќај во двете насоки за товарни моторни возила беше воведена од 9:40 часот изутрината, соопшти од Автомото ...

Укината забраната за товарни возила на патот Маврово – Дебар

MakPress - 27.02.2020

Од 11:10 часот укината е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Дебар – Маврово. Забрана за сообраќај во двете насоки за товарни моторни возила беше воведена од 9:40 часот изутрината, соопшти од Автомото ...

Внимателно возете, снег на Стража и Маврово, забрана за камиони

Сител - 28.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива, по наместа влажни коловози. Поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража и на патниот правец ...

Снег врне во Ресен и на Стража

А1 On - 28.02.2020

Снег со слаб интензитет врне во Ресен и на планинскиот премин Стража. Сообраќајот на државните патишта, како што информираат од ЈП Македонијапат, се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Снег вее во Ресен и на Стража

Сител - 28.02.2020

Снег со слаб интензитет врне во Ресен и на планинскиот премин Стража. Сообраќајот на државните патишта, како што информираат од ЈП Македонијапат, се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Снег врне во Ресен и на Стража, еве дали се проодни патиштата

Курир - 28.02.2020

Снег со слаб интензитет врне во Ресен и на планинскиот премин Стража. Сообраќајот на државните патишта, како што информираат од ЈП Македонијапат, се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Во Ресен и на Стража врне снег

Слободен Печат - 28.02.2020

ЈП Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот. Снег со слаб интензитет врне во Ресен и на планинскиот премин Стража. Сообраќајот на државните патишта, како што информираат од ЈП Македонијапат, се ...

Снег врне во Ресен и на Стража

Алсат-М - 28.02.2020

Снег со слаб интензитет врне во Ресен и на планинскиот премин Стража. Сообраќајот на државните патишта, како што информираат од ЈП Македонијапат, се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Снег вее во Ресен и на Стража

+инфо - 28.02.2020

Снег со слаб интензитет врне во Ресен и на планинскиот премин Стража. Сообраќајот на државните патишта, како што информираат од ЈП Македонијапат, се одвива тековно по наместа влажни коловози.