TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tesla Model S Plaid официјално претставен со 1.034 коњски сили

Телефони.мк - 13.06.2021

Tesla Model S Plaid моделот беше најавен пред неколку години, но сега конечно е официјално претставен и почнува со достава веднаш. Шефот на Tesla Inc., Илон Маск, одржа говор пред сите, а за Model S Plaid вели дека доаѓа со три електромотори и погон ...

Пристигна „Tesla Model S Plaid“ со преку 1000 коњски сили

Канал5 - 12.06.2021

Првите примероци од овој модел веќе се на пат кон новите сопственици. „Tesla Model S Plaid“ е најавен уште пред неколку години, а сега започна и првите испораки на овој фантастичен автомобил.

Пристигна Tesla Model S Plaid со над 1.000 коњски сили

Кајгана - 12.06.2021

Првите примероци на врвната верзија на лимузината на Tesla стигнаа до нивните сопственици. Model S Plaid беше најавен пред неколку години, а сега почнаа и првите испораки на овој фантастичен автомобил.

Хрватот Римац го побива тврдењето на Илон Маск за брзината на најновата „тесла“

Факултети - 12.06.2021

Илон Маск штотуку го претстави новиот модел на електричен автомобил „тесла Ц плејд“ како најбрз и најдобар електричен автомобил на светот. На претставувањето на моделот било откриено дека автомобилот достигнува брзина до 95,6 километри на час за ...

Мате Римац со порака до Маск поради игнорирањето на Nevera

Autofocus - 11.06.2021

Мате Римац го претвори својот старт-ап во влијателна автомобилска компанија, која допрва ќе ги реализира своите големи амбиции. Во меѓувреме Rimac Automobili соработува со голем број од автомобилските гиганти кои користат технологија на хрватскиот ...

Тесла го претстави најбрзиот електричен автомобил

Денар - 11.06.2021

Тесла се пофали дека го направиле најбрзиот електричен автомобил. Римац потсети дека Nevera е малку побрз. Еден ден откако Тесла го претстави новиот, како што велат, најбрз електричен автомобил, Model S Plaid, се огласи и Мате Римац.

Кај Мате Римац не проаѓа "глумењето лудило" на Илон Маск

Телефони.мк - 11.06.2021

Хрватскиот претприемач Мате Римац не остана "покус" и упати провокација кон Илон Маск по претставувањето на новиот енергичен електричен автомобил Tesla Model S Plaid кој е побрз и спортски модел.

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Кајгана - 11.06.2021

Првите примероци на лимузината на Tesla се упатија до нивните сопственици. Model S Plaid е најавен уште пред неколку години, а сега почнаа првите испораки на овој фантастичен автомобил. Овој модел е на врвот на понудата на Tesla.