TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полевајте ги со оваа течност собните цвеќиња за да растат како луди

Градина - 08.04.2021

За да се негува почвата на растенија кои ги одгледувате, не е потребно да прибегнувате кон скапи и јаки детергенти. Оваа задача може да ја завршат и повеќето обични средства, кои ви се наоѓаат под рака.

Дали знаете дека за време на короната оваа билка мора да ја имате во станот? Еве и зошто!

Попара - 08.04.2021

Тоа е антуриум, магично растение кое обично им се дава на луѓето кои се во депресивна состојба. Очигледно, експертите веруваат дека само гледањето во неа може да се смири и да го врати расположението.

Растението кое мора да го имате – Велигденски кактус

Скопје24 - 07.04.2021

Велигденскиот кактус цвета на крајот на зимата и во рана пролет. Велигденскиот кактус има ливчиња распоредени во совршен венец. Цветовите можат да бидат во разни бои. Ова растение треба да се чува на силна, но не на директна сончева светлина.

Велигденски кактус – пролетно растение што не бара грижа и внимание

Пулс24 - 07.04.2021

Велигденскиот и божиќниот кактус се дел од семејството кактуси и се хибриди на бразилскиот шумски кактус. Имињата ги добиле по празниците, поради периодот од годината во кој цветаат. Велигденски кактус – пролетно растение што не бара грижа и ...

Велигденски кактус – пролетно растение што не бара грижа и внимание

Кафе пауза - 06.04.2021

Велигденскиот и божиќниот кактус се дел од семејството кактуси и се хибриди на бразилскиот шумски кактус. Имињата ги добиле по празниците, поради периодот од годината во кој цветаат. Која е разликата помеѓу овие две растенија? Божиќниот кактус ...

Како да го спречите венеењето на цвеќето во вашиот дом

Вечер Прес - 06.04.2021

Цвеќињата освен што ни го разубавуваат домот, го прочистуваат и воздухот, но само кога се живи и расцутени, а за тоа е потребно да знаеме правилно да ги одгледуваме. Ако спаѓате во помалку умешните во однос на одгледувањето цвеќе, постојат неколку ...

Совети за грижа за 5 собни растенија кои ќе го разубават вашиот дом

Курир - 06.04.2021

Затворените растенија додаваат естетика и свежина во секој ентериер. Откријте кои растенија можете да ги купите за украсување на вашиот стан, а кои се лесни за одгледување и одржување. 1. Кафе дрво Ова е мало егзотично дрво што секој може да го ...