TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италија остана без руски гас

Слободен Печат - 01.10.2022

Италијанската енергетска компанија „Ени“ денеска соопшти дека нема да го добие бараниот гас од рускиот гигант „Гаспром“. Во соопштението се наведува дека испораките на руски гас преку влезната станица „Тарвицио“ денеска ќе бидат празни откако ...

Италија не добива руски гас

Локално - 01.10.2022

Руски Газпром денеска ја известил италијанската енергетска компанија Ени дека нема да може да испорачува гас на земјата. Според соопштението на италијанската компанија, причина е „неможноста за транспорт“ низ Австрија.

Русија престана да испраќа гас во Италија

Фактор - 01.10.2022

Русија престана да испорачува гас за Италија, соопшти италијанската енергетска компанија Ени. Руската компанија Газпром во саботата ја информираше Ени дека повеќе не може да испорачува гас преку Австрија.

„Гаспром“ ги прекина сите испораки на гас за Италија

Независен - 01.10.2022

„ Италијанската мултинационална компанија за нафта и гас „Ени“ соопшти дека рускиот енергетски гигант ја информирал дека „не е во можност да ги потврди количините на гас што се бараат за денес, наведувајќи дека не е можно да се снабдува гас преку ...

Русија го секна гасот за Италија

Република - 01.10.2022

Русија престана да испорачува гас за Италија, соопшти италијанската енергетска компанија Ени. Руската компанија Газпром во саботата ја информираше Ени дека повеќе не може да испорачува гас преку Австрија.

Русија престана да испраќа гас во Италија

А1 On - 01.10.2022

Русија престана да испорачува гас за Италија, соопшти италијанската енергетска компанија Ени. Руската компанија Гаспром ја информираше Ени дека повеќе не може да испорачува гас преку Австрија.

Русија престана да испраќа гас во Италија

ТВ21 - 01.10.2022

РУСИЈА престана да испорачува гас за Италија, соопшти италијанската енергетска компанија Ени. Руската компанија Газпром во саботата ја информираше Ени дека повеќе не може да испорачува гас преку Австрија.

Русија престана да испорачува гас во Италија

Нетпрес - 01.10.2022

Русија престана да испорачува гас за Италија, соопшти италијанската енергетска компанија Ени. Руската компанија Газпром во саботата ја информираше Ени дека повеќе не може да испорачува гас преку Австрија.

Русија ја укина испораката на гас кон Италија

Канал5 - 01.10.2022

Русија престана да испорачува гас за Италија, соопшти италијанската енергетска компанија Ени. Руската компанија Газпром денеска ја информирала Ени дека повеќе не може да испорачува гас преку Австрија.