TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Азиска репрезентација се откажа од учество на СП 2022 поради коронавирусот!

Gol.mk - 05.05.2021

Репрезентацијата на Северна Кореја нема да биде дел од квалификациите за Светското првенство поради загриженост во врска со коронавирусот. Првиот човек на федерацијата испрати официјално соопштение до азиската фудбалска конфедерација, која допрва ќе ...

Се исплашиле: Северна Кореја се откажа од мундијалот во Катар

Дриблинг - 04.05.2021

Фудбалската федерација на Северна Кореја одлучи да се откаже од квалификациите за светското првенство во Катар. Денес ПРКФА ја извести Азиската федерација за овој потег а истото го потврди и портпаролот на федерацијата Ли Џае-Чул Одлуката на ...

Поради коронавирусот, една репрезентација се откажа од Светското првенство

Канал5 - 04.05.2021

Северна Кореја објавила дека се откажува од квалификациите за СП 2022 година поради загриженост од коронавирусот, објави Фудбалскиот сојуз на Јужна Кореја. Лидерот на Јужна Кореја во НС Ким Мин-су изјавил дека Северна Кореја ја известила азиската ...

Северна Кореја поради корона-кризата се откажа и од ЛОИ, а и од квалификации за СП!

Sport 1 - 04.05.2021

Северна Кореја е единствената земја на светот, која не пријавува или веројатно нема заразени од коронавирус, ама во комунистичката земја владее страв од опасниот ковид-19, поради што државата реши да не настапува ни на ЛОИ во Токио летово, ниту да ...

Северна Кореја се откажа од квалификациите за СП 2022, ова е причината…

Sport M - 04.05.2021

Северна Кореја, ја извести Азиската фудбалска федерација дека го откажува учеството во квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар. Севернокорејците кои ги предводи диктаторот Ким Џонг Ун се откажаа од продолжението на азиските квалификации ...

Северна Кореја нема да учествува во квалификациите за СП 2022

24Фудбал - 04.05.2021

Фудбалската федерација на Северна Кореја, ја извести Азиската фудбалска федерација дека го откажува учеството во квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар. Во откажувањето на учеството не е наведена причината, но се претпоставува дека е ...

Северна Кореја нема да учествува во квалификациите за СП 2022

МКД - 04.05.2021

Фудбалската федерација на Северна Кореја, ја извести Азиската фудбалска федерација дека го откажува учеството во квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар. Во откажувањето на учеството не е наведена причината, но се претпоставува дека е ...