TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јотовски лесно до четвртфиналето во Добој

Спортклуб - 17.05.2018

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски успеа да се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Добој. Тој денеска го совлада Германецот Кристијан Хиршмилер со 2-0 во сетови. Нашиот тенисер двата сета го доби со 6:3 во гемови за 85 минути игра.

Јотовски лесно се справи со Хиршмилер за четвртфинале во Добој

Gol.mk - 17.05.2018

Првиот македонски рекет Томислав Јотовски продолжува со одличните игро во Добој и полесно од очекуваното се пласира во четвртфиналето на овој ИТФ фјучрс. Јотовски место меѓу осумте најдобри обезбеди по денешната победа над Германецот Кристијан ...

Јотовски четвртфиналист во Добој

SportMedia - 17.05.2018

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски, се пласираше во четвртфиналето на Фјучрс турнирот во Добој, БиХ, откако во втората рунда на овој турнир на земјена подлога со награден фонд од 15.000 долари, беше подобар од Германецот Кристијан Хиршмилер со ...

Јотовски лесно до осминафиналето во Добој

Сител - 17.05.2018

Најдобро рангираниот македонски тенисер Томислав Јотовски ја оствари и втората победа на турнирот Добој што се игра за награден фонд од 15.000 долари. Јотовски кој е трет носител на овој турнир во 2.коло е го совладаод Германецот, Кристијан ...

Мицов во двојки запиша победа на фјучрсот во Добој

Спортклуб - 16.05.2018

Македонскиот тенисер Стефан Мицов денеска на фјучрсот во Добој испушти победа во сингл против четвртиот носител Мануел Жинарод Франција, но затоа пак во игра на двојки заедно со Лигси Зао од Кина ги победија Мате Делиќ (Хрватска) и Милан Радојковиќ ...

Јотовски и Србљак ја скокнаа првата пречка на турнирот во Добој

Дерби - 16.05.2018

Македонските тенисери, Томислав Јотовски и Горазд Србљак ја минаа првата пречка во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот во Добој, Босна и Херцеговина кој се игра на земјени терени за 15.000 американски долари.

Србљак му се приклучи на Јотовски

Спортклуб - 21.05.2018

Од тројцата македонски тенисери кои настапија во квалификациите на фјучрсот во Брчко (награден фонд 15.000 долари) само Горазд Србљак успешно го заврши настапот, додека Стефан Мицов и Бесир Дургути не успеаја да влезат на главниот турнир, каде ...

Јотовски ја мина првата пречка во Добој, елиминиран Мицов

Спортклуб - 16.05.2018

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски (трет носител) без поголеми пречки ја мина првата пречка на фјучрсот во Добој. Тој во првото коло го совлада Дејн Пропоџиа од Австралија со 2-0 во сетови (6:3 и 6:0 во гемови) и во следното коло утре ...

Јотовски тргна со сигурна победа во БиХ

Gol.mk - 16.05.2018

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски успешно стартува на фјучрс-турнирот кој се игра во Добој, БиХ. Нашиот најдоброрангиран тенисер во првото коло го надигра Дејн Пропоџиа од Австралија, од кого беше подобар во два сета, со 6-3 и 6-0.

Јотовски сигурен, Мицов и Србљак со различна среќа

SportMedia - 16.05.2018

Томислав Јотовски со 6-3, 6-0 го совлада Австралиецот Ден Пропоџа, и ја оправда фаворитската улога на стартот на Фјучрс турнирот во Добој, БиХ, каде што е трети носител. Најдобриот македонски тенисер во следното коло игра со Германецот Кристијан ...

Јотовски со победа стартуваше на турнирот во БиХ

Екипа - 16.05.2018

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски со победа стартуваше на ИТФ фјучерсот вреден 15.000 долари во Добој, БиХ. Јотовски во првото коло славеше против Австралиецот Дејн Пропоџиа во два сета, со 6-3,6-0.

Успешен старт за Јотовски на фјучрсот во БиХ

А1 On - 16.05.2018

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски со победа го почна фјучрс турнирот во Добој, Босна и Херцеговина. Јотовски денеска со 2-0 во сетови го совлада Дане Пропоџиа од Австралија. Првиот сет Македонецот го доби со 6:3, а во вториот беше 6:0.

Успешен старт за Јотовски на фјучрсот во БиХ

Sport M - 16.05.2018

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски со победа го почна фјучрс турнирот во Добој, Босна и Херцеговина. Јотовски денеска со 2-0 во сетови го совлада Дане Пропоџиа од Австралија. Првиот сет Македонецот го доби со 6:3, а во вториот беше 6:0.

Јотовски успешно го започна фјучрсот во БиХ

Н.Македонија - 16.05.2018

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски со победа го почна фјучрс турнирот во Добој, Босна и Херцеговина. Јотовски денеска со 2-0 во сетови го совлада Дане Пропоџиа од Австралија. Првиот сет Македонецот го доби со 6:3, а во вториот беше 6:0.

Јотовски избори четвртфинале на фјучрсот во БиХ

А1 On - 17.05.2018

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски се пласира во четвртфиналето на фјучрс турнирот во Добој, Босна и Херцеговина. Јотовски денеска со 2-0 во сетови го совлада Германецот Кристијан Хиршмилер. Двата сета ет Македонецот ги доби со по 6:3.

Јотовски се пласираше во 1/4 финалето

Вечер - 17.05.2018

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски се пласира во четвртфиналето на фјучрс турнирот во Добој, Босна и Херцеговина. Јотовски денеска со 2-0 во сетови го совлада Германецот Кристијан Хиршмилер. Двата сета Македонецот ги доби со по 6:3.

Јотовски избори четвртфинале на фјучрсот во БиХ

Sport M - 17.05.2018

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски се пласира во четвртфиналето на фјучрс турнирот во Добој, Босна и Херцеговина. Јотовски денеска со 2-0 во сетови го совлада Германецот Кристијан Хиршмилер. Двата сета ет Македонецот ги доби со по 6:3.