TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како на филм: Американски командоси скокнаа и запленија подморница во движење (ВИДЕО)

365 - 12.07.2019

Американската Крајбрежна стража објави фасцинантно видео од успешна потepa по полуподморница на нapко-кapтел, во која биле пренесувани над 7.7 тона кoкaин, со улична вредност од околу 232 милиони долари.

Макрон ја претстави новата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“

Макфакс - 12.07.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон во петокот ја претстави најновата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“, програма од 9 милијарди евра за која Париз вели дека е клучна за одржување на поморското присуство во наредните децении.

Видео: Американските маринци запленија подморница полна со кокаин

Канал5 - 12.07.2019

Американските маринци и крајбрежната стража на САД фатија нарко подморница долга 12 метри во која се кријумчареле 8 тона кокаин. Фатениот кокаин во нарко подморницата на уличниот пазар вреди повеќе од половина милијарда долари или околу 569 милиони ...

Американски командоси скокаат на подморница на наркокартел во движење (ВИДЕО)

МКД - 12.07.2019

Американската крајбрежна стража вчера објави драматично видео од командос како се фрла на подморница во движење која пренесувала речиси 8.000 килограми кокаин. Пратката испратена со подморницата имала улична вредност од 232 милиони долари.

Американски командоси скокаат на подморница во движење во драматична операција на заплена на дрога (ВИДЕО)

МКД - 12.07.2019

Возбудлива рација се одиграла во Тихиот Океан, кога американската крајбрежна стража пресретнала подморница на нарко-картел и група командоси скокнале на бродот во движење при што заплениле дрога вредна милиони долари.

(Видео) Крајбрежни стражари при потера скокнаа на подморница полна со кокаин

Макфакс - 12.07.2019

Американската крајбрежна стража објави видео на кое се гледа како нејзини членови скокаат на подморница во движење која пренесувала речиси 8.000 килограми кокаин во вредност од 232 милиони долари.

Како на акционите филмови: Американски војници скокнаа на подморница на нарко картел – извлечени 7 тони кокаин

Точка - 12.07.2019

Американската Крајбрежна стража објави неверојатна снимка од „бркотницата“ која ја имаше со подморница на нарко картел во која се криумчареа 7 тони кокаин. Имено, на снимката може да се види како патролен чамец на Крајбрежната стража пресретнува ...

Драматично видео: Специјалци скокаат на нарко-подморница полна кокаин

Независен - 12.07.2019

Американската крајбрежна стража во четвртокот објави драматично видео на еден службеник кој се фрла на подморница која превезува речиси 8.000 килограми кокаин. Пратката која се пренесувала со подморница, вреди 232 милиони долари.

Во Русија пронајден нов метод за откривање подморници

Руска реч - 11.07.2019

Стручњаците на Криловскиот државен научен центар работат на принципиелно нов начин за детектирање подморници по трагата која нивните пропелери ја оставаат во водата. „Сега работиме на полињата на водената трага (бранувањето на водата од работата на ...

Франција го почнуваат тестирањето на најсовремената подморница во светот (ВИДЕО)

МКД - 11.07.2019

Французите ја спуштија во море подморницата „Сифрен“, првата од шесте нови офанзивни нуклеарни подморници. Новите подморници се способни да лансираат крстосувачки ракети и да превезуваат специјални сили, што на француската воена морнарица ќе ѝ ...

За 100.000 пати е зголемена радијацијата околу руската подморница што потона пред 30 години

Репортер - 11.07.2019

Норвешки научници откриле за 100.000 пати зголемено ниво на радијација во водите во Норвешкото Море каде пред 30 години потона руската нуклеарна подморница „Комсомолац“. Експертите од истражувачкиот брод G.O.Sars земале примероци од вентилацониот ...

Макрон ја претстави новата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“

24Инфо - 12.07.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон во петокот ја претстави најновата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“, програма од 9 милијарди евра за која Париз вели дека е клучна за одржување на поморското присуство во наредните децении.

Француската армија станува уште помоќна: После 10 години ќе „нурне“ најмодерната нуклеарната подморница

Точка - 11.07.2019

После повеќе од 10 години работа во бродоградилиштето „Навал Групе“, Франција и официјално ќе ја претстави својата најнова нуклеарна подморница која за неколку седмици ќе влезе во служба на француската воена морнарица.

Како на филм: Командоси во рација на подморница од нарко-картел во движење (видео)

Таратур - 12.07.2019

Акција како на холивудски филм се случи во водите на Тихиот Океан, во која командоси од американската крајбрежна стража изведе рација на подморница на нарко-картел која беше во движење, при што беше запленета дрога „тешка“ еден милион долари.

(Видео) Крајбрежни стражари при потера скокнаа на подморница полна со кокаин

24Инфо - 12.07.2019

Американската крајбрежна стража објави видео на кое се гледа како нејзини членови скокаат на подморница во движење која пренесувала речиси 8.000 килограми кокаин во вредност од 232 милиони долари.

Мала подморница, но многу дрога: Американски војници во акција - запленети 7 тони кокаин

Press24 - 12.07.2019

Американската Крајбрежна стража објави неверојатна снимка од „бркотницата“ која ја имаше со подморница на нарко картел во која се криумчареа 7 тони кокаин. Имено, на снимката може да се види како патролен чамец на Крајбрежната стража пресретнува ...

Видео: Американските командоси запленија подморница полна со кокаин

Канал5 - 12.07.2019

Американските маринци и крајбрежната стража на САД фатија нарко подморница долга 12 метри во која се кријумчареле 8 тона кокаин. Фатениот кокаин во нарко подморницата на уличниот пазар вреди повеќе од половина милијарда долари или околу 569 милиони ...

Макрон ја претстави новата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“

Н.Македонија - 12.07.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ја претстави најновата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“, програма од 9 милијарди евра за која Париз вели дека е клучна за одржување на поморското присуство во наредните децении.

Макрон ја претстави новата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“

Точка - 12.07.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон во петокот ја претстави најновата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“, програма од 9 милијарди евра за која Париз вели дека е клучна за одржување на поморското присуство во наредните децении.