TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Случај „Монструм“: Семејствата на убиените момчиња се сомневаат во политички игри

ТВ21 - 11.07.2018

Претходно поради технички причини, денеска поради боледувањето на вториот судија во случајот „Монструм“ беше одложено рочиштето на кое требаше да се сослуша загрозениот сведок. Откако судијата Огнен Ставрев кажа дека денеска ништо нема да се работи, ...

Повторно одложено рочиштето за „Монструм“

24 Вести - 11.07.2018

Наместо во судницата денеска да се слуша сведочење на заштитениот сведок за случајот Монструм, рочиштето повторно се одложи. Причина за денешното одлагање е затоа што судијата Осман Шабани е на боледување.

Болест на судијата го одложи ,,Монструм‘‘ - жестока реакција на роднините на убиените момчиња

Сител - 11.07.2018

„Не ги заборавајте солзите на мртвите деца“, ова го порачаа роднините на убиените момчиња откако се одложи денешната судска расправа за случајот Монструм.. На почеток од судењето, судијата Огнен Ставрев рече дека денеска ништо нема да се работи оти ...

Случај „Монструм“: Судија, не ги заборавајте солзите на нашите мртви деца!

Фокус - 11.07.2018

По втор пат се одложи сведочењето на загрозениот сведок, со псевдоним Е1, кој денеска во Кривичниот суд требаше да открие што видели и слушнал дента кога се случи петкратното убиство кај Смиљковското Езеро, но и деновите претходно.

Одложено рочиштето за „Монструм“ поради болест на судијата

Канал5 - 11.07.2018

Поради отворено боледување од вчера попладне на еден од двајцата судии во судечкиот совет, судијата Осман Шабани, се одложи судското рочиште за “Монструм”. На ова бурно реагираа семејствата на жртвите.

Фетаи: Подготвена сум да доаѓам и секој ден да работиме на „Монструм“

МКД - 11.07.2018

По одложувањето на судењето за случајот “Монструм“ кое беше причина за жестоки реакции на роднините на убиените, обвинителката на СЈО , Фатиме Фетаи на судијата му порача дека ако е потребно таа е подготвена и секој ден да доаѓа да се работи на овој ...

Монструм: Немојте да ги заборавате солзите на децата, тие не ги забораваат одговорните

Независен - 11.07.2018

Немојте да ги заборавате солзите на децата, затоа што тие не ги забораваат сите одговорни, му порача на судот, мајката не едно од убиените момчиња кај Смилковското езер, откако судот го одложи денешното рочиште бидејќи вториот судија што го води ...

Денес нема ништо да работиме, колегата ми е болен, рече судијата на „Монструм“

МКД - 11.07.2018

Дојдов да ве известам дека денес нема ништо да работиме, бидејќи мојот колега се разболе, рече судијата Огнен Ставрев на судењето за случајот „Монструм“. Наместо сослушување на заштитениот сведок судијата Ставрев ги извести присутните дека денешното ...

Родителите на убиените момчиња во Смилковско обвинија дека се играат матни игри по одложување на денешното рочиште

Фокус - 11.07.2018

Откако им беше соопштено дека денешното рочиште во случајот Монструм се одложува поради боледување на судијата, родителите на убиените деца жестоко реагираа во судница, обвинувајќи дека се играат матни игри и дека намерно се одложува сведочењето.

Болеста на судијата Шабани го одложи рочиштето за „Монструм“

А1 On - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.

Родителите во „Монструм“: Еден центар управува, и претходниот судија го легнаа болен среде лето

+инфо - 11.07.2018

Вие ни ја ветивте вистината ама има тука еден центар што управува со судот. Предлагам да ги сослушате мајките што го лажел премиерот Заев. Ние веруваме дека тоа е контролирано од тој центар и шесте функционери од ДУИ чие идентите се кријат како ...

Одложен „Монструм“: Судијата се разболел, семејствата не веруваат

Нова ТВ - 11.07.2018

Поради отворено боледување од вчера судијата Осман Шабани денеска не се појави на работа и од тие причини беше одложено судското рочиште за случајот „Монструм“. „Се служите со истите финти како и претходниот судија“, реагираа бурно семејствата на ...

„Монструм“ повторно откажан, се разболел судијата Шабани

Алсат-М - 11.07.2018

И денешното рочиште за случајот “Монструм” се откажа. Овој пат причина беше отсуството на судијата Осман Шабани поради здравствени проблеми. Реагираа семејствата на жртвите со оценка дека во позадина се играат политички игри.

Се разболел судијата Осман Шабани, загрозениот сведок во „Монструм“ не сведочеше

Сакам да кажам - 11.07.2018

Изостана денешното сослушување на загрозениот сведок во повтореното судење за „Монструм“, за петкратното убиство на Смиљковското езеро пред 6 години. „Ве известувам дека денеска нема ништо да работиме.

Судијата се разболе, нема да се сослуша загрозениот сведок во “Монструм”

Фокус - 11.07.2018

Иако денеска во Кривичниот суд требаше да се слушне сведочењето на загрозениот сведок Е1 во случајот Монструм, тоа нема да се случи бидејќи судијата Осман Шабани е на боледување. Неговиот колега, судијата Огнен Ставрев, истакна дека судијата Шабани ...

Судењето за „Монструм“ одложено, се разболел судијата

Мета - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, денешното рочиште на случајот на СЈО „Монструм“, на кое требаше преку видеоврска, со затемнет лик и изменет глас, да се сослуша загрозениот сведок Е1, е одложено, јави „Порталб“.

Зоран Заев го контролира овој суд: Родителите на масакрираните момчиња не може да се помират со режираниот процес

Курир - 11.07.2018

Денес требаше да се сведочи заштитениот сведок, но судијата Осман Шабани наместо тоа си земал боледување. Имено судијата Османи Шабани од утрово е на боледување, а со ова станува се повеќе од јасно дека во предметот на СЈО за настаните од 27 април ...

Случај „Монструм“: Судија, не ги заборавајте солзите на нашите мртви деца!

iPortal - 11.07.2018

По втор пат се одложи сведочењето на загрозениот сведок, со псевдоним Е1, кој денеска во Кривичниот суд требаше да открие што видели и слушнал дента кога се случи петкратното убиство кај Смиљковското Езеро, но и деновите претходно.

Фетаи: Подготвена сум секој ден да доаѓам, за да работиме на разрешување на „Монструм“

Press24 - 11.07.2018

На денешното рочиште за случајот „Монструм“ беше предвидено декнес да биде сослушан заштитниот сведок, но поради болест на судијата, рочиштето беше откажано. По одложувањето на судењето за случајот “Монструм“, обвинителката на СЈО , Фатиме Фетаи на ...

Одложено сведочењето на заштитениот сведок во „Монструм“

Нова ТВ - 11.07.2018

Во Основниот суд Скопје 1 денеска по втор пат се одложи сведочењето на загрозениот сведок, со псевдоним Е1, кој требаше да открие што видел и слушнал дента кога се случи петкратното убиство кај Смиљковското Езеро во април 2012 година.

Судијата се разболе, нема да се сослуша загрозениот сведок во “Монструм”

Либертас - 11.07.2018

Иако денеска во Кривичниот суд требаше да се слушне сведочењето на загрозениот сведок Е1 во случајот Монструм, тоа нема да се случи бидејќи судијата Осман Шабани е на боледување. Неговиот колега, судијата Огнен Ставрев, истакна дека судијата Шабани ...

Oдложeно рочиштето за „Монструм“ поради болест на судијата Шабани: Родителите на убиените негодуваат

еМагазин - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.

Родителите во „Монструм“: И претходниот судија го легнаа болен среде лето

Press24 - 11.07.2018

Вие ни ја ветивте вистината ама има тука еден центар што управува со судот. Предлагам да ги сослушате мајките што ги лажел премиерот Заев. Ние веруваме дека тоа е контролирано од тој центар и шесте функционери од ДУИ чие идентите се кријат како ...

Се служите со истите финти – семејствата на убиените бурно реагираа на одложувањето на рочиштето на „Монструм“

Скопје инфо - 11.07.2018

Поради отворено боледување од вчера судијата Осман Шабани денеска не се појави на работа и од тие причини беше одложено судското рочиште за случајот „Монструм “. -Се служите со истите финти како и претходниот судија – реагираа бурно семејствата на ...

„Монструм“ повторно откажан, се разболел судијата Шабани

Локално - 11.07.2018

И денешното рочиште за случајот “Монструм” се откажа. Овој пат причина беше отсуството на судијата Осман Шабани поради здравствени проблеми. Реагираа семејствата на жртвите со оценка дека во позадина се играат политички игри.

Зоран Заев го контролира овој суд: Родителите на масакрираните момчиња не може да се помират со режираниот процес

Република - 11.07.2018

Денес требаше да се сведочи заштитениот сведок, но судијата Осман Шабани наместо тоа си земал боледување. Имено судијата Османи Шабани од утрово е на боледување, а со ова станува се повеќе од јасно дека во предметот на СЈО за настаните од 27 април ...

Монструм: Судија, немојте да ги заборавате солзите на децата

24Инфо - 11.07.2018

Монструм: Судија, немојте да ги заборавате солзите на децата По втор пат се одложи сведочењето на загрозениот сведок, со псевдоним Е1, кој денеска во Кривичниот суд требаше да открие што видели и слушнал дента кога се случи петкратното убиство кај ...

Родителите на убиените момчиња во Смилковско обвинија дека се играат матни игри по одложување на денешното рочиште

Бриф - 11.07.2018

Откако им беше соопштено дека денешното рочиште во случајот Монструм се одложува поради боледување на судијата, родителите на убиените деца жестоко реагираа во судница, обвинувајќи дека се играат матни игри и дека намерно се одложува сведочењето.

Болеста на судијата Шабани го одложи рочиштето за „Монструм“

Независен - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.

Се служите со истите финти како и претходниот судија – семејствата на убиените бурно реагираа на одложувањето на ...

Република - 11.07.2018

Поради отворено боледување од вчера судијата Осман Шабани денеска не се појави на работа и од тие причини беше одложено судското рочиште за случајот „Монструм“. -Се служите со истите финти како и претходниот судија – реагираа бурно семејствата на ...

Рочиштето за „Монструм“ повторно одложено – овој пат заради судијата

Таратур - 11.07.2018

Судското рочиште за случајот “Монструм” кое денес требаше да се одржи, повторно е одложено. Овој пат причина беше отсуството на судијата Осман Шабани поради здравствени проблеми. Реагираа семејствата на жртвите со оценка дека во позадина се играат ...

Родителите на убиените момчиња во Смилковско обвинија дека се играат матни игри по одложување на денешното рочиште

iPortal - 11.07.2018

Откако им беше соопштено дека денешното рочиште во случајот Монструм се одложува поради боледување на судијата, родителите на убиените деца жестоко реагираа во судница, обвинувајќи дека се играат матни игри и дека намерно се одложува сведочењето.

Болеста на судијата Шабани го одложи рочиштето за „Монструм“

Стандард - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.

Се разболе судијата Шабани, се одложи рочиштето за „Монструм“

24 Вести - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.

Откажано рочиштето за случајот „Монструм“

Press24 - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.

Болеста на судијата Шабани го одложи рочиштето за „Монструм“

1tv - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.

Одложено рочиштето за „Монструм“ поради болест на судијата

Н.Македонија - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.

Болеста на судијата Шабани го одложи рочиштето за „Монструм“

Канал5 - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.

Болеста на судијата Шабани го одложи рочиштето за „Монструм“

CivilMedia - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.

Болеста на судијата Шабани го одложи рочиштето за „Монструм“

ТВ21 - 11.07.2018

Откако им беше соопштено дека денешното рочиште во случајот Монструм се одложува поради боледување на судијата, родителите на убиените деца жестоко реагираа во судница, обвинувајќи дека се играат матни игри и дека намерно се одложува сведочењето.

Пред икона на Богородица ни ја ветуваа вистината за “Монструм”

Вечер - 11.07.2018

Се разболе колегата, нема да судиме- им се обрати денес , судијата Огнен Ставрев , на присутните во судницата на судењето за случајот „Монструм“, кои требаше да го слушнат сведочењето на загрозениот сведок , и истотот го одложи за 22, 24 и 31 август.

Се одложи судењето за „Монструм“

Сител - 11.07.2018

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца негодуваа на ова и извикуваа дека ова е нарачно од ДУИ и од премиерот Заев.