TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР: Најдено женско тело во Вардар е на Тројачанец, ќе се врши обдукција

МКД - 07.12.2017

Вчера, 6 декември, околу 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во близина на ул. „Скупи", на местото каде што реката Серава се влева во реката Вардар, во водата било забележано тело на непознато женско лице.

Телото на професорка Тројачанец на обдукција

Нетпрес - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од Итна медицинска ...

Телото на починатата професорка од Скопје на обдукција

Маркукуле - 07.12.2017

Веста за смртта на професорката Снежана Тројачанец вчера ја потресе цела македонска јавност. За жал, по дводневна потрага откако беше пријавена за исчезната, професорката беше извлечена од водите на Вардар во Карпош 4.

МВР со детали за професорката од Скопје која беше пронајдена мртва

Press24 - 07.12.2017

Во текот на вчерашниот ден во 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во близина на улицата „Скупи“, на местото каде што реката Серава се влева во реката Вардар, во водата било забележано тело на непознато женско ...

Телото на професорка Тројачанец на обдукција

Точка - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од Итна медицинска ...

МВР потврди: Пронајденото тело во Вардар е на исчезнатата професорка

Нова ТВ - 07.12.2017

Полицијата потврди дека е пронајдено телото на 52-годишната Снежана Тројачанец од Скопје, која беше пријавена за исчезната пред два дена. Како што информира денеска МВР, вчера околу 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено ...

МВР со информација пронајденото тело на професорката од Скопје

Локално - 07.12.2017

Во текот на вчерашниот ден во 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во близина на улицата „Скупи“, на местото каде што реката Серава се влева во реката Вардар, во водата било забележано тело на непознато женско ...

Пронајдено телото на 52-годишната С.Т. од Скопје

Слободен Печат - 07.12.2017

Полицијата потврди дека е пронајдено телото на 52-годишната С.Т. од Скопје, која беше пријавена за исчезната пред два дена. Како што информира денеска МВР, вчера околу 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во ...

МВР со детали за професорката од Скопје која вчера беше пронајдена мртва

Сител - 07.12.2017

На 6 декември 2017 година околу 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во близина на ул. „Скупи“, на местото каде што реката Серава се влева во реката Вардар, во водата било забележано тело на непознато женско лице.

МВР со детали за професорката од Скопје која беше пронајдена мртва

Sky - 07.12.2017

Во текот на вчерашниот ден во 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во близина на улицата „Скупи“, на местото каде што реката Серава се влева во реката Вардар, во водата било забележано тело на непознато женско ...

МВР со детали за професорката од Скопје која вчера беше пронајдена мртва

МК News - 07.12.2017

На 6 декември 2017 година околу 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во близина на ул. „Скупи“, на местото каде што реката Серава се влева во реката Вардар, во водата било забележано тело на непознато женско лице.