TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џејмс Медисон донел конечна одлука: Ќе притиска за трансфер на „Олд Трафорд“

Дерби - 14.02.2020

Медиумот кој е близок до Манчестер Јунајтед, „МЕН“ пренесува дека одличниот офанзивен фудбалер за врска, Џејмс Медисон сака да се приклучи на клубот од „Олд Трафорд“. 23 годишниот фудбалер е една од примарните трансфер цели на Оле Гунар Солскјер во ...

Се подготвуваат за ремонт: Јунајтед на располагање има најмногу пари за летен шопинг

Sport 1 - 14.02.2020

Англиските медиуми објавија дека Манчестер јунајтед во моментов има најмногу пари на располагање за летен шопинг, иако и во претходниот период трошеа на засилувања. Тренерот Оле Гунар Солшер за два преодни рока ангажираше фудбалери во вредност од ...

Јунајтед ќе може да потроши најмногу во летниот преоден рок

Спортски - 14.02.2020

Според „Soccerexu“ сајт кој се занимава со финансиската и бизнис страната на фудбалот, Манчестер Јунајтед во овој момент е клубот кој на располагање има најголема сума на пари. Јунајтед без оглед на послабите резултати добро заработуваше на сите ...

Интер „Made in“ Манчестер Јунајтед!

Sport M - 14.02.2020

Тројца фудбалери на Манчестер Јунајтед во моментов се членови на Интер. Алексис Санчез кој е на позајмица и Ромелу Лукаку и Ешли Јанг кои се откупени. Но, најновите информации велат дека Антонио Конте планира уште фудбалеро од овој англиски тим.

Тухел на местото од Солскјер на Олд Трафорд?!

OhridNews - 14.02.2020

Иако јавно ужива голема доверба од управата на клубот од Олд Трафорд, сепак, иднината на Оле гунар Солскјер како менаџер на Манчестер Јунајтед е доведе под знак прашалник. Како што пренесува францускиот весник „Le10sport“, челниците на „црвените ...

Сакаат германски тренер: Тухел на клупата на Манчестер Јунајтед!

SportMedia - 14.02.2020

Не оди, па не оди со Оле Гунар Солскјер, па токму затоа челниците на Манчестер Јунајтед го сакаат својот „Јирген Клоп“, и тоа никој друг туку Томас Тухел, тренерот на ПСЖ. Ако им се верува на медиумите во Франција, тие во изминатите часови наголемо ...

Јунајтед му станува омилен тим за шопинг на Конте

Слободен Печат - 14.02.2020

Интер ќе продолжи да носи фудбалери од Манчестер јунајтед. По Ешли јанг кој дојде во јануарскиот преоден рок и Ромелу Лукаку и Алексис Санчез кои пристигнаа пред сезоната, медиумите во Италија навестуваат дека уште најмалку двајца фудбалер на ...

„Само еден фудбалер од Ливерпул има квалитет за тимот на Јунајтед од 1999“

Екипа - 14.02.2020

Ливерпул сезонава прети да собори многу рекорди, но што е најважно и понатаму има шанса да го повтори успехот на Манчестер Јунајтед од 1999 година и да ги освои трофеите во Премиер-лигата, Лигата на шампионите и ФА купот.

Кој ќе биде најдобар играч во ПЛ? Фаворитот е изненадување за многумина

Спортски - 14.02.2020

Екипата на Ливерпул, како што стојат работите, може само да го спречи чудо на крајот од сезоната да стигне до титулата во ПЛ и да го прекине повеќедеценискиот пост. Според многумина, титулата е завршена работа, а сега на Островот полека почнува да ...

Алегри има договор со клуб од Премиерлигата

24Фудбал - 14.02.2020

Макс Алегри се поврзува со враќање во Јувентус, но последните информации велат дека тој веќе има договор со клуб од Премиерлигата, најверојатно Манчестер јунајтед. Според информациите од Италија, Масимо Алегри има договор со голем клуб од Англија, ...

ПСЖ заинтересиран за младиот голман на Јунајтед, Де Геа сега станува проблем во Манчестер

Спортклуб - 13.02.2020

Со години веќе најдобар играч на Манчестер Јунајтед и без оглед на повремените грешки во последната сезона, сепак неприкосновен број еден на „Олд Трафорд“. Меѓутоа, овојпат Давид Де Геа би можел да биде и проблем за Јунајтед, бидејќи ПСЖ е ...

Лалана си заминува од Ливерпул но остаува во Премиер лигата

СуперСпорт - 13.02.2020

Адам Лалана ќе биде еден од првите кои ќе си замине од редовите на Ливерпул по крајот на оваа сезона. Лалана нема да го продолжи договорот со „црвените“ и како слободен агент ќе може да се пресели во друг тим по крајот на оваа сезона.

Францускиот напаѓач доби дозвола за трансфер, Лампард и Солскјер во битка за неговиот потпис

Спортклуб - 13.02.2020

За четири дена не очекува возбудлива средба меѓу Челзи и Манчестер Јунајтед, а домаќин е тимот од Лондон на „Стемфорд Бриџ“. „Сините“ се во мала криза, три меча немаат победа, а Тотенхем опасно се заканува за четвртата позиција.

Мекларен: Само еден играч од Ливерпул би имал место во Јунајтед на Фергусон

Спортски - 13.02.2020

Стив Мекларен ја разбранува англиската фудбалска јавност со интересна изјава и тврди дека само еден играч од Ливерпул би имал место во историскиот тим на Манчестер Јунајтед со Алекс Фергусон.

Стив Мекларен со интересен заклучок: Само еден играч од моменталниот тим на Ливерпул би влегол во составот на Манчестер ...

СуперСпорт - 13.02.2020

Составот на Манчестер Јунајтед од 1999 година важи за еден од најдобрите на сите времиња. Тогаш момците на Сер Алекс Фергусон стигнаа до трите најважни титули во сезоната, освојувајќи ги ФА Купот, Премиер лигата и Лигата на шампионите.

„Дали би му дал на Солшер 150-200 милиони за трансфери? Не, тој не е способен да биде тренер на Јунајтед“

24Фудбал - 13.02.2020

Манчестер јунајтед му дава поддршка на Оле Гунар Солшер, но критиките за работата на Норвежанецот пристигнуваат од сите страни. Манчестер јунајтед му дава поддршка на Солшер и вербална и со пари за трансфери.

ПСЖ прави шокантен трансфер и ќе „украде“ играч на Манчестер Јунајтед во кој многумина имаат голема верба

СуперСпорт - 13.02.2020

Од редовите на ПСЖ се подготвени во летниот преоден рок да го донесат голманот на Манчестер Јунајтед, Дин Хендерсон. Хендерсон во моментов настапува како позајмен играч во Шефилд Јунајтед и е најдобриот голман ов Премиер лигата.

Манчестер Јунајтед ќе се насочи кон три спектакуларни тренери за следната сезона

СуперСпорт - 13.02.2020

Како што одминува времето се повеќе станува јасно дека Оле Гунар Солскјер нема да го води Манчестер Јунајтед следната сезона. Само чудо може да го спаси норвешкиот тренер да остане на клупата на „ѓаволите“ и следната сезона.

Мекларен: Само еден играч од овој Ливерпул би имал место во историскиот тим на Фергусон (Фото)

Дерби - 13.02.2020

Играта на Ливерпул предизвикува посебен интерес во Англија оваа сезона бидејќи тимот на Јирген Клоп собори многу историски рекорди со својата низа од 24 победи на 25 одиграни натпревари во Премиер лигата, а уште повеќе поради тоа што тимот од ...

Алегри би можел да замине во Шпанија, но не во Барселона или Реал

Sport M - 13.02.2020

Масимилијано Алегри зеде една година пауза по серијата трофејни сезони на клупата на Јувентус. -текстот продолжува по рекламата- Следната станица на Алегри во неговата тренерска кариера би можела да биде Атлетико Мадрид, бидејќи постои силна можност ...

Како Клоп го „искористи“ Леброн Џејмс за непобедливоста на Ливерпул сезонава

Спортклуб - 13.02.2020

Полни 17 години сме сведоци на суровата доминација на Леброн Џејмс на паркетот и посветеноста да одржува континуитет која предизвикува страв кај противниците. Со 35 години и 17 сезони во НБА лигата, Леброн спаѓа во оној посебен слој врвни спортисти ...

Фудбалерот кој го спаси Ливерпул од пораз против Ѓаволите е на излезна врата

Спортманија - 13.02.2020

Црвените по сите изгледи нема да го продолжат договорот со стаклениот Лалана Адам Лалана се наоѓа на излезна врата од Ливерпул. Англичанецот кој е член на актуелниот европски првак веќе шест години, по сите изгледи налето ќе бара нов ангажман ...

Само Ван Дајк од овој Ливерпул би можел да влезе во тимот на Јунајтед од 1999?

TopSport - 13.02.2020

Виргил ван Дајк е единствениот сегашен фудбалер на Ливерпул кој би можел да биде дел од стартните 11 на славната генерација на Манчестер јунајтед од 1999 година, вели поранешниот помошник на Сер Алекс Фергусон, Стив Мекларен, правејќи интересна ...

Ако не го елиминираме Реал, ќе добијам отказ, дали Пеп Гвардиола навестува нешто?!

Sport M - 13.02.2020

Манчестер Сити во претходните две сезони со рекорден број на бодови ги освојуваше титулите во Премиер лигата. Прво со „стотка“, а потоа со 98. Но, сега Пеп Гвардиола и сопствениците ги интересира пехарот во ЛШ, особено ако се знае дека заостануваат ...

Паника на „Енфилд роуд“, Баерн може да го „украде“ Клоп во кое било време?

Спортманија - 13.02.2020

Во договорот на германскиот стратег со Ливерпул има интересна клаузула. Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, може во кое било време да си замине од „Енфилд роуд“ и да се врати во Германија. Според пишувањата на The Independent, германскиот стратег ...

Каков Јунајтед какви бакрачи

Вечер Прес - 13.02.2020

Во последното интервју кое го даде за „Скај спорт“, контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Жозе Мурињо, откри кои тимови според него имаат најмногу шанси да обезбедат директен пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

Поголема плата на Ван Дајк

Вечер Прес - 13.02.2020

Актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Ливерпул, сака што е можно побрзо да ја продолжи соработката со централниот дефанзивец, Вирџил ван Дајк. Репрезентативецот на Холандија е информиран дека клубот сака да потпише нов 5-годишен ...

Фернандеш е играч на Манчестер Јунајтед, но се уште освојува награди со Спортинг Лисабон

Спортклуб - 13.02.2020

Бруно Фернандеш е веќе две недели играч на Манчестер Јунајтед, но тој и понатаму успева да добива награди од неговиот поранешен клуб Спортинг Лисабон. Фернандеш успеа да го добие признанието за најдобар играч во португалското првенство за јануари, ...

Гвардиола: Зошто не би добил отказ ако испаднеме од Реал?

Макфакс - 13.02.2020

Менаџерот на Манчестер сити Пеп Гвардиола реколмдека не би го изненадило доколку добие отказ во случај неговиот тим да испадне од Реал во Лигата на шампионите. Евентуелната елиминација во осмина-финалето би бил голем удар за клупските амбиции, ако ...

Гвардиола го откри рецептот за успехот

OhridNews - 13.02.2020

Шпанецот Пеп Гвардиола смета дека рецептот за успешната и трофејната тренерка кариера се квалитетни фудбалери и големите клубови во кои работел. Гвардиола тренерската кариера ја почна во Б тимот на Барселона.

Гвардиола: Зошто да не ме отпуштат ако испаднеме од Реал Мадрид

Локално - 13.02.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека не би бил изненаден доколку биде отпуштен од работа, ако неговиот тим не успеa да го победи Реал Мадрид во осминафиналето во Лигата на шампионите.

Гвардиола: Веќе не сум најдобриот тренер на светот, не би освоил ништо со друг клуб

Макфакс - 12.02.2020

Пеп Гвардиола тврди дека иако порано можеби бил сметан за најдобриот фудбалски тренер на светот, веќе не може да се пофали со таков епитет, посочувајќи дека не би освоил ништо со клуб со помал буџет од Манчестер сити.

Солскјер има план: Две ѕвезди за 200 милиони

Спортски - 12.02.2020

Манчестер Јунајтед во јануари го купи Бруно Фернандеш, но после ваква лоша сезона јасно е дека на тимот му се потребни нови засилувања. Англиските медиуми пренесуваат дека директорот Вудворд и тренерот Солскјер имаат план на лето да донесат двајца ...

Клоп со интересна клаузула во новиот договор со Ливерпул

Локално - 12.02.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп има интересна клаузула во неговиот нов договор со клубот, што може да ги изненади сите навивачи на лидерот во Премиер лигата. Според достапните информации, Клоп може да замине во секое време, доколку сака да се ...

Гвардиола: Зошто не би добил отказ ако испаднеме од Реал?

MTM - 13.02.2020

Менаџерот на Манчестер сити Пеп Гвардиола реколмдека не би го изненадило доколку добие отказ во случај неговиот тим да испадне од Реал во Лигата на шампионите. Евентуелната елиминација во осмина-финалето би бил голем удар за клупските амбиции, ако ...

„Солшер е неспособен да го води Манчестер јунајтед, џабе се трошат пари за засилувања“

МКД - 13.02.2020

Манчестер јунајтед му дава поддршка на Оле Гунар Солшер, но критиките за работата на Норвежанецот пристигнуваат од сите страни. Манчестер јунајтед му дава поддршка на Солшер и вербална и со пари за трансфери.

Алегри не се враќа во Јуве затоа што се договорил со Манчестер јунајтед?

МКД - 14.02.2020

Макс Алегри се поврзува со враќање во Јувентус, но последните информации велат дека тој веќе има договор со клуб од Премиерлигата, најверојатно Манчестер јунајтед. Според информациите од Италија, Масимо Алегри има договор со голем клуб од Англија, ...