TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работник го реши проблемот: Остроушко се врати назад во Битола

Екипа - 11.09.2019

Владислав Остроушко е решението за проблемот на бековската позиција на Работник, откако македонскиот вицепрвак денеска и официјално потпиша договор за враќање на украинскиот бек. Тој се покажа како големо засилување ланската сезона, наметнувајќи се ...

Еурофарм Работник го официјализираше кам-бекот на Остроушко во Битола

Дерби - 11.09.2019

Македонскиот вицешампион и наш овогодишен претставник во СЕХА и Лигата на шампионите, Еурофарм Работник официјално се засили со искусниот Владислав Остроушко. Украинскиот бек се враќа во Битола во таборот на „фармацевтите“ и тоа по само неколку ...

Еурофарм Работник го потврди засилувањето: Остроушко во составот за дуелот против Спортинг

24 Ракомет - 11.09.2019

Од таборот на Еурофарм Работник потврдија дека на средбата против Спортинг в недела ќе имаат засилување во бековската линија во ракометарот од Украина кој и минатата сезона беше дел од составот на битолчани.

Еурофарм Работник се засили за натпреварите во ЛШ: Кам - бек на Остроушко (ФОТО)

Sport 1 - 11.09.2019

Македонскиот ракометевн вицешампион, екипата на Еурофарм Работник, го се засили со уште едно име кое ќе му биде неопходно за настапите во дебитанстската сезона во Лигата на шампиони. Станува збор за Владислав Остроушко кој по само два месеци во ...

ОФИЦИЈАЛНО: Остроушко е засилувањето на Еурофарм за ЛШ

Gol.mk - 11.09.2019

Екипата на Еурофарм Работник го потврди ангажманот на старо-ново име во своите редови, затоа што украинскиот репрезентативец Владислав Остроушко е пак во Битола стана „фармацевт“. Остроушко беше еден од најдобрите играчи на македонскиот вицепрвак во ...

Еурофарм Работник го потврди старо-новото засилување

SportMedia - 11.09.2019

Со Владислав Остроушко во составот Еурофарм Работник ќе ги доработи последните тренинзи пред историскиот настап во Лигата на шампионите. По само два месеци во Романија, левиот бек се врати во Битола, за него добро позната средина.

Еурофарм Работник го промовираше Остроушко (ФОТО)

Слободен Печат - 11.09.2019

И официјално дел од битолскиот ракометен клуб е украинскиот лев бек Владислав Остроушко кој и минатата сезона ги бранеше боите на Еурофарм Работник. Лани во ЕХФ Купот Остроушко за Еурофарм Работник постигна 41 погодок во групната фаза.

Еурофарм Работник со Остроушко во Лигата на шампионите (ФОТО)

24 Ракомет - 11.09.2019

Ракометарот кој во минатата сезона ги бранеше боите на екипата на Еурофарм Работник, Владислав Остроушко се најде во составот на Еурофарм Работник за настапите во Лигата на шампионите. Тој е пријавен од страна на битолчани така што се очекува в ...

ВИДЕО: „Заедно до победа“ - „фармацевтите“ со порака до битолчани пред дебито во ЛШ!

Gol.mk - 10.09.2019

„Заедно до победа“ - вака ракометарите на Еурофарм Работник го најавуваат својот премиерен настап на тимот во елитата на европскиот ракомет. Македонскиот вицешампион в недела го игра деби-дуелот во Лигата на шампионите, и тоа пред својата публика ...

Еурофарм Работник се засили, со Остроушко ќе го пречека Спортинг в недела

24 Ракомет - 09.09.2019

Екипата на Еурофарм Работник добива засилување за натпреварите од Лигата на шампионите и на едно од најчувствителните места во тимот, позицијата лев бек. Во екипата се враќа ракометарот кој лани беше прв „бомбардер“ во редовите на битолчани, ...

Кам-бек за Остроушко во Еурофарм Работник

SportMedia - 09.09.2019

По само два месеци во Романија, украинскиот репрезентативец Владислав Остроушко се враќа во редовите на Еурофарм Работник. Левиот бек и македонскиот вице-првак ја обновија соработката на една сезона, а кам-бекот во Битола ќе го има веќе викандов во ...