TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кремљ: Добро е тоа што и Америка смета дека Украинците го наредиле убиството на Дугина

МКД - 06.10.2022

Дмитриј Песков, портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин, денес на редовниот новинарски брифинг одговараше на прашања за извештајот на Њујорк тајмс според кој американските разузнавачки агенции веруваат дека функционери на украинската влада ...

Киев стои зад убиството на Дарја Дугина, тврдат американски разузнавачи

Фактор - 06.10.2022

Разузнавачи од САД потврдија дека Русинката Дарја Дугина е убиена со наредба од Украина. Тие веруваат дека нападот со автомобил-бомба во Москва, во кој е убиена новинарката Дарја Дугина во август, бил одобрен од „делови“ на украинската влада, објави ...

САД верува дека Украина е одговорна за убиството на Дарја Дугина

Слободен Печат - 06.10.2022

Американските разузнавачки агенции веруваат дека дел од украинската влада го одобрила убиството на Дарја Дугина, ќерка на истакнат руски националист, со активирање експлозив во нејзиниот автомобил во близина на Москва, објави „ Њујорк тајм с”, ...

КИЕВ ГО ОДОБРИ УБИСТВОТО Разузнавачи тврдат дека знаат кој стои за ликвидацијата на Дарија Дугина

+инфо - 06.10.2022

Нови детали за атентатот во кој беше убиена ќерката на Александар Дугин објави Њујорк Тајмс врз основа на документ кој минатата недела им беше дистрибуиран на службениците на администрацијата во Вашингтон.

Американските разузнавачки агенции сметаат дека убиството на Дугинова било одобрено од Киев

Р.С.Европа - 06.10.2022

Американските разузнавачки агенции веруваат дека бомбашкиот напад во Москва во кој загина Дарја Дугина, ќерката на истакнатиот руски десничарски идеолог Александар Дугин, бил одобрен од елементи во украинската влада, објави Си-Ен-Ен, повикувајќи се ...

Њујорк Тајмс: Американските разузнавачки служби веруваат дека Украина го одобрила убиството на Дугина

Пулс24 - 06.10.2022

Повикувајќи се на американски официјални лица, Њујорк тајмс пишува дека САД не биле вмешани во убиството, ниту пак дале разузнавачки информации или каква било друга помош за атентатот, пренесува Кликс.

Американски разузнувачи потврдија дека Дарја Дугина е убиена со наредба од Украина

Нетпрес - 06.10.2022

Американски разузнувачи веруваат дека нападот со автомобил-бомба во Москва, во кој беше убиена новинарката Дарја Дугина во август, бил одобрен од „делови“ на украинската влада, објави во средата Њујорк Тајмс.

Американските разузнавачи сметаат дека убиството на Дарја Дугина било одобрено од Киев

Н.Македонија - 06.10.2022

Американските разузнавачки агенции веруваат дека бомбашкиот напад во Москва во кој загина Дарја Дугина, ќерката на истакнатиот руски десничарски идеолог Александар Дугин, бил одобрен во рамки во украинската влада, објави Си-ен-ен, повикувајќи се на ...

Си-ен-ен: САД веруваат дека зад убиството на ќерката на Дугин стои украинската влада

МКД - 05.10.2022

Американската разузнавачка заедница верува дека експлозијата на автомобилот-бомба во која беше убиена Дарја Дугина, ќерката на рускиот стратег и идеолог Александар Дугин, била одобрена во рамки на украинската влада, кажале за Си-ен-ен извори упатени ...

Американските разузнавачки агенции веруваат дека Киев стои зад убиството на Дарија Дугина, пишува „Њујорк Тајмс“

360 степени - 05.10.2022

Разузнавачите не откриле за весникот кој од претставниците на украинските власти би можел да даде зелено светло за операцијата и дали истата е одобрена од претседателот на Украина Володимир Зеленски Американските разузнавачки служби наводно имаат ...

САД веруваат дека зад убиството на ќерката на Александар Дугин стои Украина

А1 On - 05.10.2022

Американската разузнавачка заедница верува дека експлозијата на автомобил-бомба во која загина Дарија Дугина, ќерката на рускиот политичар и идеолог на Кремљ Александар Дугин, била одобрена во рамките на украинската влада, изјавија разузнавачки ...

Некој од украинската влада го одобрил убиството на Дарија Дугина

Кумановски м. - 06.10.2022

Американската разузнавачка заедница верува дека нападот со автомобил-бомба во кој загина Дарија Дугина, ќерката на истакнатиот руски политички актер Александар Дугин, бил одобрен од елементи во украинската влада, пишува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на ...

САД верува дека зад убиството на Дарја Дугина стои Украина

Скопје1 - 06.10.2022

Американските разузнавачки служби веруваат дека поединци во украинската влада го одобриле убиството на Дарја Дугина, ќерката на влијателниот руски филозоф Александар Дугин. Веста ја објави Њујорк Тајмс, наведувајќи дека САД негираат каква било ...

Американските разузнавачи веруваат дека Украина го одобрила убиството на Дугина

Локално - 06.10.2022

Американските разузнавачки служби не биле запознаени со планот за напад во кој беше убиена руската новинарка Дарја Дугина, ќерка на влијателниот руски филозоф и националистички идеолог Александар Дугин, но сметаат дека поединци од украинската влада ...

Американските разузнавачки агенции потврдуваат дека украинската влада го одобрила атентатот врз Дугина

Република - 05.10.2022

Американските разузнавачки агенции соопштија дека членовите на украинската влада го одобриле бомбашкиот напад во кој загина Дарија Дугина и стравуваат дека таквите тајни напади би можеле да го прошират конфликтот со Русија, пишува „Њујорк Тајмс“.

САД веруваат дека зад убиството на ќерката на Александар Дугин стои Украина

Фокус - 05.10.2022

Американските разузнавачки агенции соопштија дека членовите на украинската влада го одобриле бомбашкиот напад во кој загина Дарија Дугина и стравуваат дека таквите тајни напади би можеле да го прошират конфликтот со Русија, пишува „Њујорк Тајмс“.

Американските разузнавачки служби: Киев стои зад убиството на Дугина

Канал5 - 06.10.2022

Американските разузнавачки служби наводно располагаат со информации дека властите во Киев биле вмешани во убиството на Дарија Дугина, ќерката на идеологот на „рускиот свет“ Александар Дугин, пишува „Њујорк тајмс“.

Њујорк тајмс: САД сметаат дека Украина е одговорна за убиството на Дарја Дугина

Опсервер - 06.10.2022

Американските разузнавачки агенции веруваат дека дел од украинската влада го одобрила убиството на Дарја Дугина, ќерка на истакнат руски националист, со активирање експлозив во нејзиниот автомобил во близина на Москва, објави „Њујорк тајмс“, ...

Њујорк тајмс: САД сметаат дека Украина е одговорна за убиството на Дарја Дугина

Курир - 06.10.2022

Американските разузнавачки агенции веруваат дека дел од украинската влада го одобрила убиството на Дарја Дугина, ќерка на истакнат руски националист, со активирање експлозив во нејзиниот автомобил во близина на Москва, објави „Њујорк тајмс“, ...

Њујорк тајмс: САД сметаат дека Украина е одговорна за убиството на Дарја Дугина

24Инфо - 06.10.2022

Американските разузнавачки агенции веруваат дека дел од украинската влада го одобрила убиството на Дарја Дугина, ќерка на истакнат руски националист, со активирање експлозив во нејзиниот автомобил во близина на Москва, објави „Њујорк тајмс”, ...

ЊУЈОРК ТАЈМС: Американските разузнавачки служби веруваат дека Украина го одобрила убиството на Дарја Дугина, Вашингтон ...

Во Центар - 06.10.2022

Нови детали за атентатот во кој беше убиена Дугина беа објавени врз основа на документот што минатата недела им беше дистрибуиран на службениците на администрацијата во Вашингтон. Американските разузнавачки служби не биле запознаени со планот за ...

Њујорк тајмс: САД сметаат дека Украина е одговорна за убиството на Дарја Дугина

Либертас - 06.10.2022

Американските разузнавачки агенции веруваат дека дел од украинската влада го одобрила убиството на Дарја Дугина, ќерка на истакнат руски националист, со активирање експлозив во нејзиниот автомобил во близина на Москва, објави „Њујорк тајмс“, ...

ЊУЈОРК ТАЈМС: САД сметаат дека Украина е одговорна за убиството на Дарја Дугина, но тие не биле запознаени со атентатот ...

Денешен - 06.10.2022

Американските разузнавачки агенции веруваат дека дел од украинската влада го одобрила убиството на Дарја Дугина, ќерка на истакнат руски националист, со активирање експлозив во нејзиниот автомобил во близина на Москва, објави „Њујорк тајмс“, ...

Њујорк тајмс: САД сметаат дека Украина е одговорна за убиството на Дарја Дугина

MakPress - 06.10.2022

Американските разузнавачки агенции веруваат дека дел од украинската влада го одобрила убиството на Дарја Дугина, ќерка на истакнат руски националист, со активирање експлозив во нејзиниот автомобил во близина на Москва, објави „Њујорк тајмс“, ...

Њујорк тајмс: САД сметаат дека Украина е одговорна за убиството на Дарја Дугина

Вечер Прес - 06.10.2022

Американските разузнавачки агенции веруваат дека дел од украинската влада го одобрила убиството на Дарја Дугина, ќерка на истакнат руски националист, со активирање експлозив во нејзиниот автомобил во близина на Москва, објави „Њујорк тајмс“, ...