TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се урна уште еден мост во Италија

Порта 3 - 09.04.2020

Во италијанскиот регион Тоскана се сруши мост на реката Магра, што е последниот случај на пропаѓање на инфраструктурата во земјата по неколку години запоставување. Во моментот на уривањето, на мостот имало само два камиони, бидејќи сообраќајот во ...

Се урна уште еден мост во Италија

Р.С.Европа - 08.04.2020

Мост на реката Магра во регионот Тоскана во Италија денеска се урна, што е најнов случај на уривање на инфраструктурни објекти во земјата по долгогодишно запоставување. Во моментот на уривање на мостот имало само два камиони, со оглед на тоа што ...

Нова драма во Италија: Се сруши мост- има повредени

Press24 - 08.04.2020

Мост на регионален пат на северот на Италија се сруши, при што повреден е најмалку еден возач, изјави портпаролот на локалната противпожарна служба Целиот мост се срушил денес околу 10:30 часот во близина на Аула во провинцијата Маса Карара, на ...

(Видео) Се урна мост во Италија, затрупан камион

Макфакс - 08.04.2020

Се урна мост во местото Албијан, во близина на Аула во Тоскана, јавуваат италијанските медиуми. При тоа останало затрупано едно возило, најверојатно камион. „Кориера дела сера“ известува дека во инцидентот нема повредени.

Се урна уште еден мост во Италија (ВИДЕО)

МКД - 08.04.2020

Мостот во Италија се урнал додека на него имало возило, пренесуваат италијанските медиуми. Според првичните информации, возачот на камионот кој се наоѓал на мостот успеал да се спаси и е на безбедно. Засега нема информации што довело до уривањето.

Се урна мост во Италија, повреден е возач на камион

Независен - 08.04.2020

Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада. Мостот се наоѓа на прометен пат во близина на градот Аула, помеѓу Џенова и Фиренца.

Се сруши мост во Италија (ВИДЕО)

ТВ21 - 08.04.2020

Мост во Италија се сруши денеска додека на него биле две товарни возила, пренесуваат италијанските медиуми. Според првите информации, еден од возачите успеал да се спаси и да излезе на безбедно, додека вториот е пренесен во болница.

ВИДЕО: Се урна мост во Италија, камион остана затрупан

А1 On - 08.04.2020

Се урна мост во местото Албијан, во близина на Аула во Тоскана, јавуваат италијанските медиуми. При тоа останало затрупано едно возило, најверојатно камион. „Кориера дела сера“ известува дека во инцидентот нема повредени.

Се урна мост во Италија, повреден е возач на камион

Сител - 08.04.2020

Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада. Мостот се наоѓа на прометен пат во близина на градот Аула, помеѓу Џенова и Фиренца.

Се урна мост во Италија, повреден е возач на камион

+инфо - 08.04.2020

Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада. Мостот се наоѓа на прометен пат во близина на градот Аула, помеѓу Џенова и Фиренца.

Се урна мост во Италија, повреден е возач на камион

Курир - 08.04.2020

Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада. Мостот се наоѓа на прометен пат во близина на градот Аула, помеѓу Џенова и Фиренца.

Се урна мост во Италија, повреден е возач на камион

Слободен Печат - 08.04.2020

Мостот се наоѓа на прометен пат во близина на градот Аула, помеѓу Џенова и Фиренца. Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада.

Се урна мост во Италија, едно лице повредено (ВИДЕО)

360 степени - 08.04.2020

Мост се сруши во Италија, а едно лице е повредено, јавуваат тамошните медиуми. Станува збор за возач на камион кој во моментот се наоѓал на мостот, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада.

Се урна мост во Италија, повреден возач на камион

Нетпрес - 08.04.2020

Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада. Мостот се наоѓа на прометен пат во близина на градот Аула, помеѓу Џенова и Фиренца.

Се урна мост во Италија, повреден е возач на камион

Опсервер - 08.04.2020

Рим, 8 април 2020 ()– Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада. Мостот се наоѓа на прометен пат во близина на градот Аула, помеѓу Џенова и Фиренца.

Се урна мост во Италија

Фокус - 08.04.2020

Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада. Мостот се наоѓа на прометен пат во близина на градот Аула, помеѓу Џенова и Фиренца.

Се урна мост во Италија, повреден е возач на камион

MakPress - 08.04.2020

Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада. Мостот се наоѓа на прометен пат во близина на градот Аула, помеѓу Џенова и Фиренца.