TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Симеоне НЕ е импресиониран од Суарез

Спортски - 28.09.2020

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне не е импресиониран од головите на новото засилување Луис Суарез. Суарез пред неколку дена пристигна во Атлетико Мадрид и уште на своето деби постигна два гола и запиша асистенција во победата над Гранада од ...

Коста доби идеален партнер во нападот на Атлетико: Еден тепа, а другиот гризе

Слободен Печат - 28.09.2020

Луис Суарез имаше фантастично деби во дресот на Атлетико Мадрид, постигна два гола и имаше една асистенција во убедливата победа од 6:1 над Гранада. Сето тоа Суарез го направи за само 20. минути игра , а во игра влезе на местото на напаѓачот Диего ...

Симеоне: Двата гола на Луис Суарез не ме воодушевија

Либертас - 28.09.2020

Тренерот на Атлетико (Мадрид), Диего Симеоне беше задоволен од својот тим по победата од 6:1 над Гранада. На аргентинскиот стручњак му се допадна и претставувањето на новото засилување Луис Суарез, кој погоди двапати.

Спонзор се исмева со поразот на Гранада (фото)

SportMedia - 28.09.2020

Во поразот на тимот на Гранада од Атлетико Мадрид викендов од 6:1 никој не остана рамнодушен па дури и спонзорите на самиот клуб, Гранада. „Winamax deportes“ објави фотографија на Инстаграм со која се подсмева со тимот, и во која слоковито го ...

Најбараниот во светот, Реал, Алетико, Сити?

СуперСпорт - 28.09.2020

Само што влегуваме во последната недела од преодниот рок. Најбараниот напаѓач е секако Единсон Кавани. Не потпиша, чека, Атлетико Мадрид спакува шест парчиња за Гранада, Диего Коста погоди, прашање е дали Симеоне ќе добие добра понуда за Бразилецот.

(ФОТО) Ненормална работа: Главниот спонзор на Гранада го понижи клубот со една слика

Спортклуб - 28.09.2020

Екипата на Гранада доживеа тежок пораз од Атлетико Мадрид во третото коло од Ла Лига откако во првите две имаше максимален ефект. Дебаклот од 6-1, во шоуто на Луис Суарес не го остави рамнодушен ни главниот спонзор на клубот кој на Твитер објави, ...

Од клубот побараа извинување: Гранада брутално истролана од својот главен спонзор (ФОТО)

24Фудбал - 28.09.2020

Гранада со пораз од 6-1 кај Атлетико Мадрид беше понижена во сите фудбалски рамки од мечот, а дека гостите беа крајно очајни, доволно говори и фактот што Луис Суарез во само 20 минути игра на своето деби успеа да постигне два гола, а притоа и една ...

Срамна објава на спонзорот на Гранада по дебаклот од Атлетико Мадрид (ФОТО)

Слободен Печат - 28.09.2020

Еден од клупските спонзори на Гранда презентира лош и дегутантен смисол за хумор по вчерашниот натпревар. Во екипата на Гранада вчера атмосферата беше хаотична , као ден им беше доволно што примија шест гола од Атлетико Мадрид во третото коло од Ла ...

Барса е веќе минато за Суарез: Понекогаш промената е повеќе од потребна

24Фудбал - 28.09.2020

Искусниот уругвајски напаѓач уште еднаш покажа што знае и умее, откако на одличен начин го забележа своето деби во новиот клуб за кого потпиша двегодишен договор. Атлетико Мадрид во целост ја оправда фаворитската улога во дуелот против Гранада на ...

Спонзорот ја понижи Гранада по дебаклот против Атлетико

TopSport - 28.09.2020

Гранада вчера прими шест гола од Атлетико Мадрид, во третото коло во Ла Лига (6:1), а по мечот во клубот биле шокирани од потегот на клупскиот спонзор. „Зоната на движење на Жоао Феликс“, напишале на Твитер од спонзорот приложувајќи контроверзна ...

Коста за тандемот со Суарез: Едниот ќе гризе, другиот ќе клоца

Спортски - 28.09.2020

Луис Суарез уште на дебито во Атлетико за 20 минути поминати на теренот покажа дека ќе биде страшно засилување за „јорганџиите. Уругваецот постигна два гола и запиша една асистенција откако влезе во игра во 70 минута на местото на Диего Коста.

Суарез: Понекогаш на играчите им е потребна промена

Дерби - 28.09.2020

Луис Суарез имаше идеално деби за Атлетико Мадрид на средбата со Гранада на која даде два гола, забележа асистенција, а неговиот нов клуб славеше со 6-1. Со ова Уругваецот испрати јасна порака дека нема да му биде потребно време за прилагодување во ...

Диего Коста: Одлично е да играш со Суарез, едниот удира - другиот гризe

Gol.mk - 28.09.2020

Луис Суарез одигра одлично деби во Атлетико Мадрид и даде два гола во последните минути од победата над Гранада (6-1). Уругваецот беше отпишан во Барселона и му беше порачано да си бара нов клуб, а очигледно не погреши со трансферот.

Коста кон Суарез: Едниот ќе гризе, другиот ќе тепа!

Фокус - 27.09.2020

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, откако тимот ја совлада Гранада (6:1) во мечот од 3. коло на Шпанското фудбалско првенство, го пофали соиграчот Луис Суарез. Триесет и тригодишниот Уругваец постигна два гола и една асистенција во ...

Коста за Суарез: Toj ќе гризе, јас ќе тепам!

TopSport - 27.09.2020

Уругвајскиот фудбалски ас, Луис Суарез имаше деби од соништата во екипата на мадридски Атлетико Мадрид. Влезе во игра во 70 минута на местото на Диего Коста и до крајот на мечот успеа да постигне 2 гола, а воедно и да асистира при еден погодок.

Коста знае каков тандем ќе биде со Суарес: Страшен, едниот ќе гризе, другиот ќе тепа

Спортманија - 27.09.2020

Едниот го замени другиот во победата на Атлетико Мадрид од 6:1 против Гранада, а и двајцата беа стрелци како најава за топ напаѓачко дуо Диего Коста постигна еден гол, водечкиот за Атлетико Мадрид против Гранада , а во 70.

Коста на интересен начин го искоментира партнерството со Суарез: Едниот ќе…

Дерби - 27.09.2020

Луис Суарез уште на дебито за Атлетико Мадрид покажа дека ќе биде супер засилување за клубот од составот од шпанската престолнина. Искусниот напаѓач ги одигра завршните 20 минути на средбата против Гранада, период во кој успеа да постигне два гола и ...

Диего Коста за новиот соиграч Суарез: Супер е, тој гриза, јас клоцам!

24Фудбал - 27.09.2020

Со доаѓањето на Луис Суарез се зголеми бројот на „лоши момци“ во составот на Диего Симеоне кој и самиот важи за таков. Луис Суарез имаше фантастично деби во дресот на Атлетико Мадрид, одигра 20 минути и успеа да постигне два гола и асистенција.

Диего Коста со неочекувана изјава за еден фудбалер: Како ќе одлучи клубот, така ќе биде

Спортклуб - 27.09.2020

Диего Коста очигледно има голема љубов кон Атлетико Мадрид. Шпанскиот напаѓач со бразилско потекло денеска во првиот натпревар од сезоната постигна гол и запиша асистенција од победата од 6:1 против Гранада, но фактот дека дојде Луис Суарез и дека ...

Коста за Суарез: Со него е одлично да се игра – едниот напаѓа, а другиот гризе

Спортклуб - 27.09.2020

Атлетико Мадрид денес ја декласираше Гранада на домашен терен со 6: 1, а натпреварот го одбележа Луис Суарез. Уругваецот ги одигра последните 20 минути од играта, и ги воодушеви сите. Суарез успеа да постигне два гола и да запише асистенција во ...

Диего Коста со епска изјава за партнерството со Луис Суарез во Атлетико

Sport 1 - 27.09.2020

Луис Суарез денеска дебитираше за Атлетико Мадрид и во победата од 6-1 против Гранада постигна два гола и имаше една асистенција. Уругваецот влезе во игра во 70-тата минута на местото на Диего Коста.

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.09.2020

Фудбалерите на Атлетико Мадрид остварија убедлив триумф од 6:1 над Гранада во третото коло од Ла Лига. Луис Суарез кој по шест години поминати во Барселона, пред два дена и официјално стана играч на Атлетико Мадрид, уште на првиот натревар за новиот ...

Два гола за Суарес на дебито, Атлетико ја растури Гранада, и испрати порака до Реал и Барса

Спортманија - 27.09.2020

Пистолеро имаше асистенција и два гола за 20 минути по влегувањето во игра, Јорганџиите покажаа дека ќе се борат за титула. Атлетико Мадрид со 6-1 ја разби Гранада, сите головите ги дадоа петмина различни стрелци, а последните два беа дело на новото ...

Два гола и асистенција на Суарез во дебитот за Атлетико

Нетпрес - 27.09.2020

Во првиот натпревар во новата сезона Атлетико Мадрид ја совлада Гранада со 6:1 со два гола и асистенција на довчерашниот напаѓач на Барселона, Уругваецот Луис Суарез. Суарез кој беше протеран од новиот тренер на Барселона Роналд Куман, во петокот го ...

Убедлив триумф на Атлетико Мадрид, Луис Суарез дебитираше со два голови (видео)

OhridNews - 27.09.2020

Екипата на Атлетико Мадрид извојува лесна победа на домашен терен против тимот на Гранада триумфирајќи со високи 6-1 (1-0). Победата покрај шесте голови ќе остане запаметене по успешното деби на Луис Суарез.

Совршено деби на Суарез, одигра 20 минути, постигна два гола и асистенција (ВИДЕО)

МКД - 27.09.2020

Луис Суарез имаше фантастично деби за Атлетико Мадрид иако во игра влезе во 70. минута од натпреварот, неговиот нов тим ја победи Гранада со 6-1. Луис Суарез имаше перфектно деби за Атлетико Мадрид иако одигра само 20 минути.

Суарез со два гола и асистенција на дебито за „јорганџиите“

Макфакс - 27.09.2020

Новиот напаѓач на Атлетико Мадрид, Луис Суарез има деби за паметење за новиот клуб. Тој на мечот на „јорганџиите“ против Гранада (6-1) влезе во игра во 70 минута, при резултат 3-0 за домашниот тим. Резултатот го отвори Диего Коста уште во 9 минута.

Суарез со два гола и асистенција на дебито за „јорганџиите“

Опсервер - 27.09.2020

Новиот напаѓач на Атлетико Мадрид, Луис Суарез има деби за паметење за новиот клуб. Тој на мечот на „јорганџиите“ против Гранада (6-1) влезе во игра во 70 минута, при резултат 3-0 за домашниот тим. Резултатот го отвори Диего Коста уште во 9 минута.

„Не знам како Барса можеше да го пушти да замине, но супер е со него бидејќи едниот удира, а другиот гризе“

Sport M - 27.09.2020

Атлетико Мадрид денес ја декласираше Гранада на домашен терен со 6:1, а натпреварот го одбележа Луис Суарез. Уругваецот ги одигра последните 20 минути од играта, и ги воодушеви сите. Суарез успеа да постигне два гола и да запише асистенција во ...

Коста го „трола“ Суарез: Еден од нас ќе гризе, а другиот ќе тепа

Опсервер - 27.09.2020

Мадрид, 27 септември 2020 () – Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, откако ја совлада Гранада (6:1) во мечот од 3. коло на Шпанското фудбалско првенство, го пофали соиграчот Луис Суарез.

Коста го „трола“ Суарез: Еден од нас ќе гризе, а другиот ќе тепа

Sport M - 27.09.2020

Мадрид, 27 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, откако ја совлада Гранада (6:1) во мечот од 3. коло на Шпанското фудбалско првенство, го пофали соиграчот Луис Суарез.

Коста го „трола“ Суарез: Еден од нас ќе гризе, а другиот ќе тепа

Либертас - 27.09.2020

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, откако ја совлада Гранада (6:1) во мечот од 3. коло на Шпанското фудбалско првенство, го пофали соиграчот Луис Суарез. Триесет и тригодишниот Уругваец постигна два гола и една асистенција во дебитантскиот ...

Коста за Суарез: Toj ќе гризе, јас ќе тепам!

Макфакс - 27.09.2020

Уругвајскиот фудбалски ас, Луис Суарез имаше деби од соништата во екипата на мадридски Атлетико Мадрид. Влезе во игра во 70 минута на местото на Диего Коста и до крајот на мечот успеа да постигне 2 гола, а воедно и да асистира при еден погодок.

Коста за Суарез: Toj ќе гризе, јас ќе тепам!

Опсервер - 27.09.2020

Уругвајскиот фудбалски ас, Луис Суарез имаше деби од соништата во екипата на мадридски Атлетико Мадрид. Влезе во игра во 70 минута на местото на Диего Коста и до крајот на мечот успеа да постигне 2 гола, а воедно и да асистира при еден погодок.

Коста го „трола“ Суарез: Еден од нас ќе гризе, а другиот ќе тепа

MakPress - 28.09.2020

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, откако ја совлада Гранада (6:1) во мечот од 3. коло на Шпанското фудбалско првенство, го пофали соиграчот Луис Суарез. Триесет и тригодишниот Уругваец постигна два гола и една асистенција во дебитантскиот ...

Суарез: Понекогаш на играчите им е потребна промена

Точка - 28.09.2020

Луис Суарез имаше идеално деби за Атлетико Мадрид на средбата со Гранада на која даде два гола, забележа асистенција, а неговиот нов клуб славеше со 6-1. Со ова Уругваецот испрати јасна порака дека нема да му биде потребно време за прилагодување во ...

Еден од нас ќе гризе, а другиот ќе тепа

Вечер Прес - 28.09.2020

Напаѓачот на Атлетико (М), Диего Коста, откако ја совлада Гранада (6:1) во мечот од 3. коло на Шпанското фудбалско првенство, го пофали својот нов соиграч Луис Суарез. Триесет и тригодишниот Уругваец постигна два гола и една асистенција во ...

Симеоне: Двата гола на Луис Суарез не ме воодушевија

Sport M - 28.09.2020

Мадрид, 28 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Атлетико (Мадрид), Диего Симеоне беше задоволен од својот тим по победата од 6:1 над Гранада. На аргентинскиот стручњак му се допадна и претставувањето на новото засилување Луис Суарез, кој погоди ...

Симеоне не е импресиониран од двата гола на Суарез

+инфо - 28.09.2020

На аргентинскиот стручњак му се допадна и претставувањето на новото засилување Луис Суарез, кој погоди двапати. Сепак, Симеоне признава дека не бил импресиониран од двата гола. Тренерот на Атлетико (Мадрид), Диего Симеоне беше задоволен од својот ...

Симеоне: Двата гола на Луис Суарез не ме воодушевија

MakPress - 28.09.2020

Тренерот на Атлетико (Мадрид), Диего Симеоне беше задоволен од својот тим по победата од 6:1 над Гранада. На аргентинскиот стручњак му се допадна и претставувањето на новото засилување Луис Суарез, кој погоди двапати.

Симеоне: Двата гола на Луис Суарез не ме воодушевија

Опсервер - 28.09.2020

Мадрид, 28 септември 2020 () – Тренерот на Атлетико (Мадрид), Диего Симеоне беше задоволен од својот тим по победата од 6:1 над Гранада. На аргентинскиот стручњак му се допадна и претставувањето на новото засилување Луис Суарез, кој погоди двапати.

Два гола и асистенција за Суарез во дебито за Атлетико

Локално - 27.09.2020

Атлетико Мадрид ја победи Гранада со 6:1 во третото коло од шпанската Ла Лига. Атлетико Мадрид ги пропушти првите две кола во шпанскиот шампионат и веднаш по враќањето на теренот го покажа доминантниот учинок, совладувајќи ја Гранада со 6: 1.

За 20 минути на дебито за Атлетико Мадрид, Суарез даде два гола и имаше асистенција! (ВИДЕО)

24Фудбал - 27.09.2020

Луис Суарез имаше фантастично деби за Атлетико Мадрид иако во игра влезе во 70. минута од натпреварот, неговиот нов тим ја победи Гранада со 6-1. Луис Суарез имаше перфектно деби за Атлетико Мадрид иако одигра само 20 минути.

Суарез со два гола и асистенција на дебито за „јорганџиите“

TopSport - 27.09.2020

Новиот напаѓач на Атлетико Мадрид, Луис Суарез има деби за паметење за новиот клуб. Тој на мечот на „јорганџиите“ против Гранада (6-1) влезе во игра во 70 минута, при резултат 3-0 за домашниот тим. Резултатот го отвори Диего Коста уште во 9 минута.

(ВИДЕО) Суарез двоен стрелец на дебито за Атлетико во убедливата победа над Гранада

Спортклуб - 27.09.2020

Атлетико Мадрид денес ја победи Гранада на домашен терен со 6-1 во натпреварот од третото коло во шпанската Ла Лига. Домашниот тим одлично го отвори натпреварот и поведе во деветтата минута кога по асистенцијата на Кореа, Диего Коста го постигна ...

Куман грицка нокти: Суарез за 20 минути даде два гола во дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.09.2020

Екипата на Атлетико Мадрид ја растури Гранада (6-1) во денешниот меч на домашен терен од 3. коло од шпанската ЛА Лига, во кој фантастично деби во дресот на „јорганџиите“ имаше најновото засилување од Барселона, Луис Суарез.

Сензационално деби на „Ел Пистолеро“: Суарез со два фантастични гола ја заокружи победата на Атлетико (Видео)

Дерби - 27.09.2020

Луис Суарез беше најавен како огромно засилување за Атлетико Мадрид пред три дена, а ова попладне експресно ни демонстрираше дека нема да му биде потребно многу време да се воигрува со новиот тим предводен од Чоло Симеоне.

ВИДЕО: Суарез дебитираше со два гола за Атлетико Мадрид во победата од 6-1

Дриблинг - 27.09.2020

Атлетико Мадрид со 6-1 ја демолира Гранада, два гола постигна Луис Суарез и тоа последните два за својот нов тим. Уругваецот дебитираше со два гола за новиот тим, реализираше во 85 и 93 минута за убедлива победа на својот тим.

Суарез за 20. минути приреди шоу – Атлетико си поигра со Гранада (ВИДЕО)

Екипа - 27.09.2020

Луси Суарез покажа дека ќе биде неверојатно засилување за Атлетико Мадрид во новата сезона. Уругваецот за само 20 поминати минути во игра постигна два гола и запиша една асистенција во големата победа на Атлеитко Мадрид над Гранада од 6-1.

ВИДЕО: Суарез дебитира со два гола, Атлетико ѝ даде шест на Гранада

Gol.mk - 27.09.2020

Атлетико Мадрид одигра нетипично офанзивен натпревар и даде „петарда“ против Гранада за триумф од 5-1 (1-0) во својата прва средба од новата сезона на Примера . Момците на Чоло Симеоне одиграа допадлив фудбал и супер-атрактивно второ полувреме, а ...