TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Босанскиот дијамант го фрли во транс легендарниот коментатор, а по средбата беше краток и јасен: Поради ова го одбив ...

24Фудбал - 14.03.2018

Напаѓачот на Рома донесе голема победа за својот тим кој го смести меѓу осумте најдобри во Европа. Един Џеко донесе минимална но мошне значајна победа за Рома во реванш пресметката против украински Шахтјор во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Играч на Шахтар го турна детето кое собира топки преку рекламите и направи инцидент (ВИДЕО)

МКД - 14.03.2018

Напаѓачот на Шахтар, Факундо Фереира турна едно дете кое собира топки, па наместо да ја забрза играта тој направи инцидент кој донесе до поголем прекин. Рома го победи Шахтар со 1-0 и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Фудбалерот на Шахтјор го турна собирачот на топки преку рекламите и го разбесна „Олимпико“

Точка - 14.03.2018

Фудбалерите на Рома синоќа славеа со 1:0 против украински Шахтјор и така обезбедија пласман меѓу осумте најдобри екипи во Лигата на шампионите. Рома со погодокот на Един Џеко запиша минимална, но победа вредна четврт-финале, откако на првиот ...

Видео: Џеко погоди и го фрли во делириум познатиот коментатор

Спортски - 14.03.2018

Един Џеко во вчерашниот натпревар постигна гол и ја одведе Рома помеѓу најдобрите осум екипи во Европа. Голот на Џеко во 52 минута против Шахтјор придонесе за вистински делирум кај навивачите, но и коментаторот кој ја пренесуваше оваа средба.

И донесе успех на Рома, а после тоа го седнаа на допинг контрола (Фото)

Дерби - 14.03.2018

Рома успеа да се пласира во четвртфиналето во Лигата на шампионите, а апостроф на овој успех се става посебно на Џеко кој во реванш натпреварот го постигна голот за 1:0 и кој изнуди црвен картон за гостите во 79. минута.

Ова се вика радост: Коментаторот „полуде“ по голот на Џеко

Екипа - 14.03.2018

Рома по десет години пауза повторно ќе биде дел од четвртфиналето во Лигата на шампионите, па радоста кај фановите на „волчицата“ е огромна. Сепак, сите ги надмина Карло Зампа, легендарниот радио-коментаторот Карло Зампа, кој полуде од среќа по ...

ВИДЕО: Срамен потег – играч на Шахтјор турна дете што собираше топки

Спортклуб - 14.03.2018

На синоќешниот реванш меч од 1/8 финалето од Лигата на шампионите помеѓу Рома и Шахтјор (1-0) видовме несекојдневна ситуација во која еден од главните актери беше додавач на топки. Како одминуваше времето, а предноста на Рома од 1-0 стоеше, ...

Џеко после натпреварот заврши на допинг контрола

Спортски - 14.03.2018

Федерико Фазио и Един Џеко завршија на допинг контрола после синоќешниот натпревар на Рома против Шахтјор. Рома победи со 1:0 во реванш натпреварот во осминафиналето на ЛШ и на тој начин се пласираше во четвртфиналето, а после натпреварот Фазио и ...

Нема етика ниту во ЛШ: Фереира го турна момчето што додава топки преку рекламите

Екипа - 14.03.2018

Лигата на шампионите е кремот на европскиот фудбал, но и таму под притисок на резултатот се прават грешки и погрешни потези. Цела Европа го осуди моментот кога фудбалерот на Шахтјор Доњецк, Факундо Фереира, во турна преку рекламите момчето што ...

ВИДЕО: Фереира насилнички го турна момчето кое одолговлекуваше да ја врати топката

Gol.mk - 14.03.2018

Една неочекувана случка за малку ќе предизвикаше поголем инцидент во второто полувреме од дуелот меѓу Рома и Шахтјор Доњецк. При 1-1, момчето кое требаше да ја врати топката за Украинците да изведат аут, одолговлекуваше, а Факундо Фереира сакаше да ...

Напаѓачот на Шахтјор предизвика тензии на мечот со Рома откако го бутна собирачот на топките преку рекламите (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.03.2018

На аргентинскиот офанзивец очигледно не му се чекаше многу. Шахтјор доживеа елиминација во осминафиналето од Лигата на шампионите откако на гости во реваншот загуби минимално од Рома, а на домашен терен победи со 2-1.

Белгиецот го живее своето прво четвртфинале: Не можам да опишам колку сум еуфоричен

Спортски - 13.03.2018

Играчот за врска на Рома, Раџа Наинголан беше среќен поради пласманот на неговиот тим во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Рома славеше против Шахтјор на „Олимпико“ со 1:0 и на тој начин се пласираше понатаму, а Наинголан истакна по средбата ...

Џеко: Живеев за ваквите ноќи…

Спортски - 13.03.2018

Напаѓачот на Рома, Един Џеко е многу среќен по вечерашниот триумф над Шахтјор во Лигата на шампионите. Рома се пласираше во четвртфиналето, откако славеше со 1:0 на „Олимпико“ благодарение на погодокот на Џеко, а тој по средбата истакна дека поради ...

Ужасен губитник: Ѕвездата на Шахтјор го преврте собирачот на топки преку рекламното пано! (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Рома се покажа како подобра во двата дуели и благодарение на голот постигна во гости успеа да го елиминира Шахтјор во осминафиналето во Лигата на шампионите, но што се однесува до вечерашниот меч, еден од гостинските играчи се покажа како многу лош ...

Џеко ја одведе Рома во четврт-финале

Екипа - 13.03.2018

Рома успеа да стигне до пласман во четврт-финалето од Лигата на шампионите откако „волчицата“ дојде до минимална победа од 1-0 над Шахтјор, доволна за да се елиминира украинскиот првак со голот постигнат на гостински терен (првиот меч заврши 2-1).

ВИДЕО: Џеко е новиот римски крал, Рома по една деценија четвртфиналист на ЛШ

Gol.mk - 13.03.2018

По една деценија Рома пак е меѓу осумте најдобри екипи во Европа, откако го елиминира Шахтјор Доњецк заради постигнат гол во гости. Реваншот вечерва на „Олимпико“ заврши со минимална победа на момците на Ди Франческо со 1-0.

Џеко: Останав во Рома заради натпревари како овој

Gol.mk - 13.03.2018

Златниот гол на Џенгиз Ундер пред две недели во Харкив и врвот на копачката, со кој Џеко денес го совлада Пјатов беа клучен фактор кој ја одведе Рома во четвртфиналето на Лигата на шампионите, првпат по една деценија.

Херојот Џеко: Останав во Рома за вакви натпревари

Екипа - 13.03.2018

Рома по десет години пауза повторно ќе биде дел од четврт-финалето во Лигата на шампионите, а најзаслужен за тоа е Един Џеко, стрелецот на победничкиот гол на вечерашниот погодок против Шахтјор.

Видео: Крајно неспортски – фудбалерот на Шахтјор го турна собирачот на топки преку рекламите

Спортски - 13.03.2018

На десетина минути пред крајот на реваншот од 1/8 финалето помеѓу Рома и Шахтјор (1:0) настана вистински хаос на теренот. Играчот на Шахтјор, Факундо Фереира брзаше по топката, собирачот на топката одолговлекуваше, а тоа жестоко го разлути Фереира ...

Маестро Алесандро: Флоренци со „ала Зидан“ потег им го помати умот на двајца играчи на Шахтјор (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Навивачите на Рома на големо го слават името на Един Џеко кој и овозможи на „волчицата“ да се пласира во четвртфиналето во Лигата на шампионите, но покрај погодокот на Босанецот вреден победа од 1:0, момент кој предизвика навистина голема еуфорија ...

Италијанците се враќаат: По 11 години пауза – два четвртфиналисти во ЛШ

Екипа - 13.03.2018

Со години наназад италијанскиот фудбал беше во криза, што се одразуваше врз настапите на екипите во европските купови, па дојде и до губење на едно место кое води во ЛШ. Сепак, тие денови се минато откако Рома денеска го елиминираше Шахтјор, па ...

Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето од ЛШ

SportMedia - 13.03.2018

Рома е дел од четвртфиналето од Лигата на шампионите, откако на „Олимпико“ со 1:0 го победи Шахтјор. По двата меча на овие екипи, резултатот е 2:2, но калчолигашот оди понатаму, благодарение на голот даден на гости (првиот меч заврши 2:1 за ...

Кој губи има право да го бутне детето за топки преку реклама

Оff.net - 13.03.2018

Рома слави пласман во четвртфиналето на ЛШ откако со 1-0 го победи Шахтјор. Гостите од Украина (пола екипа Бразилци) изгубија нерви во финишот па Факундо Фереира со сета сила турна едно од децата што собираат топки преку ...

ВИДЕО: Златен гол на Џеко, Рома има резултат за четвртфинале

Gol.mk - 13.03.2018

Рома на почетокот од второто полувреме, практично од првата шанса поведе против Шахтјор со 1-0. По погрешната офсајд стапица на Украинците, босанскиот напаѓач изби пред Пјатов и со врвот на копачката ја втурна топката во небранетата мрежа (1-0).

Рома има резултат за четвртфинале, Џеко го „стресе“ Шахтјор! (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Фудбалерите на Рома поведоа преку Един Џеко со 1-0 во 53-та минута од натпреварот против Шахтјор и сега имаат активен резултат кој ги носи во следната фаза од Лигата на ...

Џеко е херојот на римската волчица (видео)

TopSport - 13.03.2018

Рома реши да не го продаде Един Џеко на Челси и не згреши! Босанскохерцеговскиот напаѓач се најде на вистинското место во 52. минута од реваншот од осминафиналето на ЛШ против Шахтјор Доњецк, за да го постигне голот доволен за четврт-финале на ...

Севилја сонува подвиг на „Тетарот на соништата“, Рома по одмазда против Шахтар

SportMedia - 13.03.2018

Севилја сонува подвиг против Манчестер јунајтед на „Театарот на соништата", вечерва од 20,45 часот, а ќе игра и против традицијата која вели дека Андалузијците никогаш не славеле против англиски тим на гостински терен.

И донесе успех на Рома, а после тоа го седнаа на допинг контрола

Точка - 14.03.2018

Рома успеа да се пласира во четвртфиналето во Лигата на шампионите, а апостроф на овој успех се става посебно на Џеко кој во реванш натпреварот го постигна голот за 1:0 и кој изнуди црвен картон за гостите во 79. минута.

Џеко е херојот на римската волчица (видео)

Макфакс - 13.03.2018

Рома реши да не го продаде Един Џеко на Челси и не згреши! Босанскохерцеговскиот напаѓач се најде на вистинското место во 52. минута од реваншот од осминафиналето на ЛШ против Шахтјор Доњецк, за да го постигне голот доволен за четврт-финале на ...

Џеко е херојот на римската волчица (видео)

Вечер - 13.03.2018

epa06601619 Roma's Edin Dzeko (L) scores the 1-0 goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match AS Roma vs FK Shakhtar Donetsk at Olimpico stadium in Rome, Italy, 13 March 2018.

ЛШ: Џеко обезбеди четвртфинале за Рома

Сител - 14.03.2018

Еден гол и беше потребен на Рома за да дојде до успех во дуелот со Шахтјор Доњецк во Лигата на шампионите. Мечот го реши Един Џеко кој се најде на вистинското место во 52. минута за да го постигне голот доволен за четврт-финале на „волчицата“.