TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Некој во Тексас им остава пакети-бомби на црнците пред врата (ВИДЕО)

МКД - 13.03.2018

Малолетно момче беше убиено вчера, а најмалку две жени се тешко повредени по две експлозии на пакети бомби во Остин, Тексас, и тоа само десет дена по друга иста таква експлозија во истиот американски град.

Кој испраќа пакети-бомби во Остин, Тексас?

Глас на Америка - 13.03.2018

Полицијата се сомнева дека цел биле припадници на малцинствата Полицијата во сојузната држава Тексас се обидува да го идентификува одговорниот за поставување бомби во пакети во Остин, кои убија двајца Афро-Американци и ранија една жена од ...

САД: Пакетите-бомби се веројатно расистички мотивирани злосторства

Нетпрес - 13.03.2018

Американската полиција објави дека верува оти експлозиите на трите пакети бомби во градот Остин може да бидат расистички мотивирани злосторства, при што две лица загинаа и неколку се ранети во последните десет дена во главниот град на сојузната ...